Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Portugalia - maj 2015

  1. #1
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Portugalia - maj 2015

    Witam wszystkich serdecznie,
    podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym roku zaplanowaliśmy z tatą wspólny wyjazd celem zwiedzenia po trosze jakiegoś ciekawego kraju. Padło na Portugalię. Wylatujemy 4 maja o godzinie 21:00, a lot powrotny mamy 16 maja o 01:30. Lot do i z Lizbony. Plan jest prosty, zobaczyć ile się da i wrócić z pełnym bagażem wspomnień ale i zapełnioną kartą. Ja jestem amatorem, tata jeszcze większym, więc nie jest to wyjazd stricte fotograficzny i nastawiony jedynie na zdjęcia (czyt. wstawanie w nocy, wyczekiwanie godzinami etc..). Jeżeli ktoś miałby ochotę się dołączyć to serdecznie zapraszamy. Podróżowanie w większym gronie jest zawsze prostsze choćby ze względów finansowych.

    Jeżeli, ktoś z zacnych forumowiczów miał już okazję odwiedzić Portugalię, to chętnie poprosiłbym o jakieś rady dot. transportu i miejsc wartych odwiedzenia. Mam już co prawda swoją listę stworzoną na podstawie forów i przewodników ale chętnie ją zmodyfikuję, gdy okaże się, że jest coś jeszcze wartego uwagi. Miejsca, które chcemy odwiedzić to: Lizbona, Sesimbra, Sintra, cabo da Roca, Costa Nova Porto, Bathala, Aveiro, Obidos, Braga, Lagos, Fatima, Coimbra. Wydaje mi się, że w 11 dni można te miejsca odwiedzić (niektóre jednego dnia np Sintre i Cabo da Roca, czy Costa Nova, Aveiro, Obidos, Fatima i coimbra).

    Gdyby ktoś chciał zerknąć na to jak wyglądają tego typu wyajzdy, to odsyłam do wątku, w którym jeden z nich opisuję.
    https://forum.olympusclub.pl/threads...ę.?highlight=
    Ostatnio edytowane przez osiem1984 ; 4.01.15 o 23:16
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.284
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria
    Może lepiej jechać w 2015

  3. #3
    urzyszkodnik
    Gość
    Eee
    2014 to stary i sprawdzony juz rok.
    Po co sie pchać w nowy 2015 o którym nic nie wiadomo jeszcze...

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    3M
    Posty
    36
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Hej.
    Dwa/trzy dni temu miałem okazję cztyać Twój wątek odnosnie Grecji - dobra robota, więc trochę w drodze rewanżu

    W Lizbonie spedziłem 8 dni w lutym/marcu w starym dobrym 2014... i pomimo uprzedniego przeglądnia rozmaitych przewodników prawież
    przegapiłem jeden z najcikawszych punktów (moim ściśle subiektywnym zdaniem)
    a mianowicie Igreja De Sao Domingos.
    Polecam bo to jedyny tego typu obiekt nie do końca odbudowany po pożarze, co (ślady spalenizny) w połączeniu z zastosowaną później ceglano-barwną farbą robi niesamowite wrażenie...
    A będąc w Lizbonie napewno dotrzesz do placu Rossio i deptaku Rua Augusta więc do powyższego będziesz miał 100m.
    A wychodząc ze wspomnianego Igreja De Sao Domingos po prawej napotykasz podobno będącą w tym miejscu od "wieków"
    pijalnię/sklepik z nalewką wiśniową Ginjinha, warto spróbować... i sporo tubylców którzy czasem nie podzielają fascynacji streetfoto

    Co do Fatimy to warto zarazerwować chwilę by odwiedzić domy w których mieszkała trójka dzieci około 2-3 km od bazyliki i placu.
    W Fatimie stojąc twarzą do Bazyliki (z nowym kościołem za plecami) po lewej stronie tak w połowie długości placu jest info punkt
    gdzie dostaniesz broszurke informacyjną z mapką po polsku, ale pogadasz tylko po portugalsku albo po portugalsku
    Albo ja miałem pecha...

    Miłego zwiedzani i focenia.

    Ps.
    I koniecznie przejażdżka tramwajem 28 - warto.
    W okolicy Katedry Se (powyżej od niej) przeciska się naprawdę wąskimi uliczkami.

    Pa
    Ostatnio edytowane przez wuja ; 5.01.15 o 00:47

  5. #5
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Oczywiscie chodzi o rok 2015, ciezko sie do nowefo przyzwyczaic.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Bo wiesz... mogli Ci okazyjnie sprzedać bardzo tanie bilety na 2014 r.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Bo wiesz... mogli Ci okazyjnie sprzedać bardzo tanie bilety na 2014 r.
    Hehe, aż taki zakręcony nie jestem Mogę jakoś sam zmienić tytuł, czy powinienem się zgłosić do adminów?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Już pewnie nie. Napisz do moda któregoś
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Plaża Niedźwiedzia na północ od Cabo de Roca!
    Full speed ahead!

  10. #10
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Mogę jakoś sam zmienić tytuł, czy powinienem się zgłosić do adminów?
    Wystarczy raport, ale już poprawiłem.

Podobne wątki

  1. Kalendarz 2015
    By hades in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 773
    Ostatni post / autor: 31.01.15, 20:12
  2. PORTUGALIA luty #14
    By micky in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.03.14, 21:37
  3. Portugalia
    By ArKrampouez in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28.10.13, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.