Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: [OlyTest] - I jak się nie zauroczyć? czyli z fascynacją o E-PL7

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    apz

    1) Nie testowałem kita tylko szukałem odpowiedzi na pytanie czy E-PL7 kompensuje aberacje czy nie.
    2) Kit w wersji EZ jest gabarytowo i funkcjonalnie dobrze dopasowany do E-PL7. Razem tworzą zgrabny duet mogący pod względem poręczności i "kieszonkowości" konkurować z konstrukcjami klasy XZ-2. Szkoda że optycznie nie jest lepszy.
    3) To że Ty nie używasz lampy błyskowej w E-M5 nie oznacza że jest ona niepotrzebna w E-PL7. Tak, wiele aparatów adresowanych do zaawansowanych użytkowników nie ma wbudowanej lampy, bo te osoby i tak by jej nie użyły wiedząc jakie ma ograniczenia. Ale linia E-PL adresowana jest raczej do początkujących, mniej zaawansowanych konsumentów więc brak lampy jest minusem i nie będę tego zamiatał pod dywan.
    4) co do postprocesu to taka jak w p.3 - zaawansowany użytkownik sobie da radę, ale amatorowi trzeba niektóre rozwiązania podać na tacy. Bo gdyby trzymać się Twojego sposobu rozumowania to trzeba by również pominąć programową korekcję dystorsji bo w postprocesie da się to usunąć.

    5) fakt, E-PL7 z 20/1,7 i byłby zestaw marzenie
    Ostatnio edytowane przez Jan_S ; 7.01.15 o 15:18
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #12
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    E-PL7 z 45/1.8, tez dobry zestaw
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    apz

    ...
    2) Kit w wersji EZ jest gabarytowo i funkcjonalnie dobrze dopasowany do E-PL7. Razem tworzą zgrabny duet mogący pod względem poręczności i "kieszonkowości" konkurować z konstrukcjami klasy XZ-2. Szkoda że optycznie nie jest lepszy.
    ...
    Moja definicja jest następująca: szkoda, że razem tworzą zgrabny duet nie dorównujący możliwościami optycznymi konstrukcji takiej jak XZ-2.

    Ten kit poza tym, że ładny i składany ma naprawdę niewiele zalet.
    Podobnie jak inne tej klasy kity z 12-50 włacznie, wszystkie one wyraźnie obniżają możliwości kolejnych aparatów od EPL-1 począwszy.
    Takie jest moje zdanie poparte własnym doświadczeniem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Chyba jest spory rozrzut jakościowy w poszczególnych egzemplarzach tego kita. Ten, który miałem do testów, był słaby, ale ktoś podsyłał swoje sample i na oko jakościowo wyglądały nieźle, na poziomie innych kitów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    ficzery, bajery

    W takich dziwnych czasach żyjemy że aparaty oceniane są często tylko przez pryzmat rozmaitych udogodnień, a czasem nawet udziwnień w jakie konstruktorzy go wyposażyli. W sumie, to nawet zrozumiałe. Coraz trudniej doszukać się różnicy w jakości zdjęć pomiędzy poszczególnymi konstrukcjami, a marketing musi mieć jakąś pożywkę, którą klientów wabić będzie.

    Olympus E-PL7 w tym zakresie sroce spod ogona nie wypadł. Aparat posiada rozbudowane opcje WiFi (sterowanie i przesył plików), możliwość wykonywania timelapsów i HDRów. Przydatna jest też wewnętrzna, całkiem wygodna wywoływarka RAWów, czy zestaw tzw. filtrów artystycznych. Cieszy to, że choć Olympus dał się kiedyś konkurencji wyprzedzić we wprowadzaniu takich nowinek, to teraz implementuje lepiej.

    Np. Robiąc zdjęcia HDR (składanego automatycznie) można mieć zapisanego RAWa z pierwszej klatki. W Sony NEX-5R który miałem dostępny do porównania włączenie trybu HDR wyłączało zapis RAWów.

    A jak HDRy wyglądają?

    Tu zdjęcie z Telawi w Gruzji - przy łagodnych ustawieniach HDR, a poniżej zdjęcie wyciągnięte z miniaturki zapisanej w RAWie z pierwszego ujęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdr_1.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	570,0 KB
ID:	139236
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdr_0.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	501,5 KB
ID:	139235

    Poniżej kolejna, bardziej wymagająca próba - Tbilisi - widok na pałac Saczino - pierwsze zdjęcie tradycyjne a potem dwa stopnie HDR

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdr_2_0.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	404,6 KB
ID:	139237Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdr_2_1.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	674,8 KB
ID:	139238Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdr_2_2.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	756,4 KB
ID:	139239


    Wspomniałem o filtrach artystycznych - młodzieży pewnie przypadnie do gustu kolorystyka a'la Istagram.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	retro_1.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	396,4 KB
ID:	139240

    Ja lubię opcję "ziarnisty film". Ech, szkoda że nie ma jeszcze filtru usuwającego z kadru niepotrzebne autobusy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	retro_2.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	668,4 KB
ID:	139241

    Dziś w "Trójce" usłyszałem, że słowem, które w 2014r zrobiło największą karierę było "selfie". W tej dziedzinie Olympus też musiał gonić konkurencję, bo ekraniki odchylane o 180 stopni miały wcześniej już i Samsung, i Sony. Co ciekawe, w E-PL7 ekranik odchyla się w dół a nie tak jak u konkurencji do góry. To dziwne rozwiązanie, moim zdaniem chybione, bo jak zrobić selfie z aparatem ustawionym na statywie? Chyba że via smartfon/tablet.

    Przyznam się bez bicia, że podczas ostatniej podróży do Gruzji z odchylanego ekraniku korzystałem nader często. W ten sposób powstało zdjęcie z Ojcem Konstantinem przy świętym źródełku w Bodbe...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selfie_1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	662,6 KB
ID:	139242

    ... i w Telawi, z moją żoną i towarzyszącym nam w podróży po Kachetii Mamuką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selfie_2.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	903,9 KB
ID:	139243

    ech, żeby jeszcze załączony "kit-owy" naleśnik zaczynał się od 12mm. 14 mm wymaga długiej ręki.

    To ostatnie zdjęcie zdecydowałem się pokazać z jeszcze jednego powodu. To było pierwsze zdjęcie zrobione po przylocie do Gruzji. Po nocy spędzonej na lotnisku i w samolocie, zakończonej nad ranem krótkim snem, nie zauważyłem, że mam ustawione w aparacie parametry z eksperymentów z dnia poprzedniego. ISO 3200 i sztywny czas 1/30s. Automatyka domknęła przesłonę do f=22. Pomimo tak wysokiej czułości zdjęcie jest używalne. Mam bardzo subiektywne wrażenie, że na wysokich czułościach E-Pl7 pracuje odrobinkę lepiej niż w E-M5. To są niuanse, raczej wynikające ze sposobu obrabiania zdjęć przez oprogramowanie wewnętrzne niż z samych właściwości matrycy, ale takie właśnie mam wrażenie.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Tryby HDR-u podobaja sie mi, mam nadzieję ,że będą także w nowej piątce, choć i tak pewnie będę preferował większą nad tym procesem kontrolę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Lepsze efekty można uzyskać z wywołania jednego rawa, niż z trybu HDR. A w nowej piątce pewnie będzie, chyba nawet jest dedykowany przycisk.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Lepsze efekty można uzyskać z wywołania jednego rawa, niż z trybu HDR. A w nowej piątce pewnie będzie, chyba nawet jest dedykowany przycisk.
    Masz chwilkę czasu żeby się pobawić?
    Załączone pliki Załączone pliki
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Może tak ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB271028B.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	486,2 KB
ID:	139293
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Może tak ?
    HaDeeRowane czy zwykłe wyciąganie z RAWa z korekcjami? Na Twojej wersji lepiej wyglądają kamienie pod balkonikiem.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

Podobne wątki

  1. [OlyTest] 75-300 II czyli obiektyw dla leniwych.
    By strOOs in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20.10.14, 07:48
  2. [OlyTest] E-P5 vs X100s (czyli pojedynek w stylu retro)
    By Jan_S in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 31.05.14, 10:18
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.04.13, 22:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.