Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: OLYMPUS 35RD- kompaktowy dalmierz 40mm/1.7 ( Rangefinder)

  1. #11
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Sepi, mało ludzi pociąga fotografia analogowa, a jeszcze mniej- stare dalmierze z niewymiennym obiektywem. Ja zaliczam się do pierwszej grupy, do drugiej raczej nie, aczkolwiek używam od wieeeeeeeeelu lat (ostatnio b. rzadko) Olympusa XA. Po prostu wolę lustrzanki, stare body OM są wystarczająco małe.

    Miłe że kogoś analog jeszcze pociąga, ale opis miejscami nieszczególny:
    (XA-2) Był to pełny automat z 3 punktowym focusem (Dziwnie sformułowanie, Zapewne chodzi o trójstrefowe (ale ręczne) ustawianie ostrości ?) ,
    Brakuje informacji że XA-4 ma inny, szerszy obiektyw (28/3,5).

    No i niezgodze się ze stwierdzeniem
    "Wprowadzenie tego modelu zwiastowało nadejście nowej ery w fotografii- masowości sprzedaży i wyposażanie aparatów w system autofocus. Droga do tego wiodła poprzez jeszcze większe obniżanie kosztów produkcji"

    Maitaniemu, który był konstruktorem tego aparatu chodziło o stworzenie jak najmniejszego, w pełni funkcjonalnego aparatu na film 35mm, a nie zwiastowałao to "erę masowości sprzedaży i autofokusa". Nie był to zresztą aż tak bardzo odkrywczy, bo takie miniaturowe aparaciki "wynalazła" jeszcze w latach 60-tych firma Rollei (Rollei 35) a pomysł powieliła w postaci "plastikowej" firma MINOX w 1974 (kto widział Kieva 35 A - to jest jego idealna radziecka kopia). Maitaniemu udało się poprawić ergonomię użytkowania aparatu (np. lepsze chowanie obiektywu, łatwiejsze ładowanie filmu, dodanie dalmierza). pomysł ciągnęła też firma Cosina, której projekt CX skopiowała firma ŁOMO produkując miliony "sławnego" LOMO LC-A (całkiem zresztą fajne, miałem kiedyś, tyle że wypadały z niego śrubki...)




  2. #12

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Jakubowice Konińskie
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jako nowy użytkownik forum chciałbym najpierw się przywitać

    Od niedawna jestem fanem starych dalmierzy i aparatów lunetkowych olympusa. Niestety niedługo po zakupie serwisowanego RD 35, w którym między innymi wyczyszczono listki migawki, po kilku wyzwoleniach całkowicie się ona schowała a spust został zablokowany. Wygląda na to, że aparat znowu trzeba oddać do sewisu. Poprzedni serwis zgarnął za naprawę, czyszczenie i regulację tego aparatu 393 zł dając 6 miesięczną, wciąż ważną, gwarancję na wykonaną usługę. Jednak sądząc po jakości ich usług, nie wiem czy jest sens oddawać go tam z powrotem w ramach reklamacji. Stąd moje pytanie, czy moglibyście polecić jakiś krajowy lub europejski serwis, który zajął by się tym aparatem jak należy? Wiem, że dokładne wyczyszczenie mechanizmu migawki wymaga kompletnego rozebrania obiektywu oraz demontażu innych elementów, co jest pracochłonne. Gotów jestem jednak uczciwie zapłacić za uczciwie wykonaną pracę, tylko na razie nie bardzo wiem komu mógłbym ją zlecić, aby mieć pewność, że problem migawki zostanie raz na zawsze rozwiązany. Proszę o informacje, jeśli moglibyście pomóc.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Zastanawiam się czy to nie jest wina rozładowanej baterii. Może gdyby zmienić ustawienie z auto na inne?
    Znalazłem coś takiego: "Besides the whisper quiet shutter, what I like most about many fixed-lens rangefinder cameras from this era is if the battery quits, only the AE mode is disabled. The battery is only used when the aperture ring is set to the auto exposure setting. To conserve the battery while in the AE mode, simply place the lens cap back on the lens when the camera is not in use or set the aperture ring to a different position than the big A, which turns on the meter."
    jest dobrze

  4. #14

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Jakubowice Konińskie
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Próbowałem z trzema innymi bateriami na ustawieniach manualnych, jednak nic to nie dało. Wygląda to tak jakby coś się zablokowało. Listki migawki powinny być widoczne, jeśli są w domyślnym położeniu. Teraz są całkowicie schowane:/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.07.14, 18:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.13, 19:00
  3. [Fotografuj.pl] Kompaktowy Olympus VH-520
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.03.13, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.