Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zdjęcia do dowodu, itp.

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    98
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Zdjęcia do dowodu, itp.

    Szukałem, ale nie znalazłem (istnieje prawdopodobieństwo wady wzroku)...

    Sprawa wygląda tak... Wybrała się matka do fotografa, aby ten zrobił jej zdjęcia do dowodu. Efekt oceniła mniej więcej tak: "toż moja babka w trumnie wyglądała lepiej!"

    Niestety podzielając jej zdanie, postanowiłem matce pomóc (jak się kurde potem okazało, także ciotce, siostrze, babce, szwagrowi... eh).
    I teraz mam problem, jak to zmniejszyć, żeby w danym formacie zdjęcia w taki sposób fotki poustawiać na stronie, aby to to po wywołaniu nie wyszło za duże lub za małe?
    Może robiliście sobie, rodzinie, znajomym zdjęcia pod białą ścianą w w/w celu?
    Pomożecie?
    Wiem, że to można obliczyć itp. ale może macie jakąś ściągę, standard?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Kiedys sie raz bawilem w takowa pomoc.Troche moze naokolo,ale wyszlo.
    Sciagnij sobie JPEGCrops-jest darmowy.W nim sobie ustawisz format-jest chyba nawet w standarcie(paszport)
    Pozniej uruchomilem szopa i zrobilem pakiet obrazkow(stykowka). Tak,zeby mi weszlo 6 fotek.
    Oddalem do labu-wywolali w formacie 10x15.
    Wszyscy byli zadowoleni.Nawet ci z urzedu.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak ma już zdjecia zrobione to nie ma co robic innych.

    Po pierwsze po digitalizacji i tak wygląda to jeszcze inaczej, po drugie i tak nikt na to nie patrzy ;p a jak już patrzy to zawsze lepiej wyglądać korzystniej w rzeczywistości niz na zdjęciu ;p

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    98
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Jak ma już zdjecia zrobione to nie ma co robic innych.

    Po pierwsze po digitalizacji i tak wygląda to jeszcze inaczej, po drugie i tak nikt na to nie patrzy ;p a jak już patrzy to zawsze lepiej wyglądać korzystniej w rzeczywistości niz na zdjęciu ;p
    Teraz się już nie wycofam. Zdjęcia na kompie im się spodobały, więc jakbym miał teraz powiedzieć, że ich nie wywołam, to w święta przy stole byłaby obraza majestatu.
    No nic... pokombinuę sam, jakoś wyjdzie.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    jamek - robiłem wielokrotnie takie foty z dobrym skutkiem. Sposobów, mniej lub bardziej skomplikowanych jest wiele. Polecam prosty i dobry - użyj programu upychacz. Ściągniesz go stąd:
    http://www.astercity.net/~janekr/fotokicz.htm
    Najpierw musisz przygotować plik do upchania a więc - do dowodu będzie to 3,5x4,5 cm co przy 300 DPI da Ci wymiary 413x531 pix. Zrobisz to w dowolnym programie graficznym a nawet w bardziej rozbudowanej przeglądarce. Takie zdjęcie otwierasz w programie upychacz wybierając format docelowy 1205 x 1795 pix. Po kliknięciu w "pakuj" otrzymasz plik z którego w labie zrobisz odbitkę 10x15 cm z 6 zdjęciami dowodowymi w prawidłowym rozmiarze. Musisz je tylko wyciąć...
    Mam nadz., ze napisałem to jasno. Jak nie to pytaj...
    Analogicznie do paszportu, wymiary będą inne więc z odbitki 10x15 otrzymasz tylko 4 takie foty.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    98
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    jamek - robiłem wielokrotnie takie foty z dobrym skutkiem. Sposobów, mniej lub bardziej skomplikowanych jest wiele. Polecam prosty i dobry - użyj programu upychacz. Ściągniesz go stąd:
    http://www.astercity.net/~janekr/fotokicz.htm
    Najpierw musisz przygotować plik do upchania a więc - do dowodu będzie to 3,5x4,5 cm co przy 300 DPI da Ci wymiary 413x531 pix. Zrobisz to w dowolnym programie graficznym a nawet w bardziej rozbudowanej przeglądarce. Takie zdjęcie otwierasz w programie upychacz wybierając format docelowy 1205 x 1795 pix. Po kliknięciu w "pakuj" otrzymasz plik z której w labie zrobisz odbitkę 10x15 cm z 6 zdjęciami dowodowymi w prawidłowym rozmiarze. Musisz je tylko wyciąć...
    Mam nadz., ze napisałem to jasno. Jak nie to pytaj...
    Analogicznie do paszportu, wymiary będą inne więc z odbitki 10x15 otrzymasz tylko 4 takie foty.
    jaśniej się nie da, dzięki

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Jeżeli masz gotowe zdjęcie to w PS berzesz narzędzie do kadrowania u góry ustawiasz sobie wymiary 3,5-4,5 i 300DPI po skadrowaniu kopiujesz zdjęcie czyli CTRL-A i CTRL-C. Tworzysz nowy obrazek gdzie ustawiasz sobie wielkość (nałatwiej w cm) 10x15 300DPI(wypełnik kolorem białym) i wklajasz CTRL-V. Tak wstawić możesz 8 zdjęć, oczywiście rozmieszczasz je odpowiednio aby się zmieściły jest na tyle miejsca że pomiedzy zdjęciami będzie wolne miejsce ok 3mm. Stworzy się osiem warst, łączysz je CTRL-SHIFT-E, zapisujesz i dajesz do wywołania w formacie, mozna jeżeli to potrzebne przed zapisam lekko wyostrzyć. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.