Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Zuiko 135/3.5

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lgrabun
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    le warto za nie dać? Szperałem trochę na ebayu, ale ceny tylko w zagranicznych walutach, więc ciężko porównywać, a poza tym był pewien rozstrzał cenowy.
    Jakie ceny w walutach zagranicznych? Na ebay.pl masz podane ceny z złotówkach :/
    Tak, masz rację, źle napisałem. Po prostu wcześniej szperałem na zagranicznym ebayu, ale potem też na .pl i tam są przeliczone ceny na złotówki.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Miałem ten obiektyw przez jakiś czas (pożyczony od Lecha). Jeden minus - z OM-1 niezbyt dobrze mi się ustawiało ostrość. Jest trochę ciemny i z nieznanego mi powodu jedna część kółeczka z klinem była bardzo ciemna, druga jasna. Tak się działo wtedy, kiedy było niezbyt dużo światła. Teraz mam Zuiko 135 2.8 i zdecydowanie lepiej mi się ustawia ostrość.
    Dziś przyszła przesyłka kupionego przez Allegro Zuiko 135/3.5. Szukałem 135/2.8, ale był tylko na ebayu w Anglii, Hiszpanii, Francji albo Szwajcarii, za co najmniej 600zł, plus koszty przesyłki. Kilka dni temu na Allegro pojawiło się Zuiko 135/3.5 za 199zł (obiektyw jest w idealnym stanie), więc stwierdziwszy, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, kupiłem. Jeśli chodzi o światło to na koncerty 3.5 powinno styknąć, obawiałem się o ostrzenie. I tu miła niespodzianka: ostrzy się (na razie próbowałem tylko w domu, bo jestem chory) w zasadzie bez problemu, mimo, iż mam dość dużą wadę wzroku. Występuje co prawda taki efekt, o jakim pisał Rafał, że jak jest mało światła to dolne półkole klina robi się czarne, ale rzadko tak się dzieje. Oczywiście, mogłoby być w wizjerze jaśniej, ale da radę, naprawdę nie jest źle. Szkiełko jest nieduże, cięższe od 50/1.8. Na razie mi się podoba. Jak wyzdrowieję i będę miał czas, to zabiorę je na wycieczkę i pofocę nim razem z Sesnią.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Pocieszę Cię, że 135 3.5 jest ostrzejsza od jaśniejszej wersji. Dla mnie to bez znaczenia, bo używam 135 2.8 do portretów, gdzie ostrość nie jest najważniejsza. Oczywiście nie oznacza to, że ten obiektyw mydli. Absolutnie nie. Jak dla mnie jest wystarczająco ostry.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Pocieszę Cię, że 135 3.5 jest ostrzejsza od jaśniejszej wersji. Dla mnie to bez znaczenia, bo używam 135 2.8 do portretów, gdzie ostrość nie jest najważniejsza. Oczywiście nie oznacza to, że ten obiektyw mydli. Absolutnie nie. Jak dla mnie jest wystarczająco ostry.
    Nie musisz mnie pocieszać, bo ja już się cieszę, że wreszcie ten obiektyw mam Naprawdę, nie uważam, że źle wybrałem. Jakby się nagle pojawił na allegro 135/2.8, to po prostu zamienię i już. A tak wydałem "raptem" dwieście złotych i teraz będzie mnie Zuiko 28/2.8 męczył... To jest właśnie pytanie. Jadę w góry na ferie świąteczne, więc by się przydał. Koszt to pi razy drzwi 250zł. Z drugiej strony ciemnia czeka, czyli też wydatki...
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ciemniejsza 135 ma jeszcze jeden plus - ten sam rozmiar filtrów co 50mm. Jaśniejsza 135-tka ma większą średnicę filtrów.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Ciemniejsza 135 ma jeszcze jeden plus - ten sam rozmiar filtrów co 50mm. Jaśniejsza 135-tka ma większą średnicę filtrów.
    Tak, to prawda. Ponadto jest mniejsza i o 70g lżejsza (360g vs 270g). Procentowo to sporo. Dobra, jak porobię nią zdjęcia, to jeszcze opiszę wrażenia, może się to komuś przyda.

    PS. Rafał, nadal nie masz skanów z analoga? Tak pytam, bo chętnie bym jakieś Twoje fotki z OM-a i Zuiko 50/1.4 i 135/2.8 obejrzał
    Pzdr

    EDIT: Eh, jak na złość właśnie na ebay'u pojawił się 135/2.8 za 125$... Jak patrzę, to sprzedawca ma wpisane, że wysyła tylko do USA, a o resztę świata trzeba pytać, ale zawsze... 125$ to przecież ciut ponad 300zł... No cóż, taki życie...
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Nie mam jeszcze. Czekam, aż wyrobię film, który mam obecnie w aparacie i hurtem zeskanuję trzy filmy.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #18

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    poszukuję dobrego szkła 135mm

    na allegro znalazłem OBIEKTYW PANAGOR 135/2.8 jednak nie jestem zbyt przekonany ze względu na małą popularność tego obiektywu i niewielką ilość informacji na jego temat

    jeśli ktoś gdzieś trafi na coś ciekawego to będę bardzo wdzięczny za informację

    Ps. ciekawe czy giełda foto w stodole będzie czynna w tą niedzielę

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Jeszcze masz
    Olympus Zuiko MC Auto-T 1:2,8/135
    Olympus Zuiko 1:3,5 /135 mm Auto T
    Jest jeszcze macro,ale ze swiatlem 4,5.
    Kiedys uzywalem tego ze swiatlem 2,8 i bylem zadowolony.
    Na ebayu pewnie znajdziesz te szkielka

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam i robiłem Tokiną 135/2.8 RMC, cudeńko

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  4. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.