Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Wątek analogowy

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Don Pedro
    My tu gadu gadu o ruskich, a miało być o Olkach, jeszcze nas wykopie moderator, choć to sympatyczni ludzie. Pozdrawiam.
    Spoko, spoko, centrum analogowe to nie tylko OMy. Można pisać nawet o Canonach analogowych (czy aby nie przesadziłem ).
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Czy ktoś w Lublinie posiada Zuiko analogowe, które mógłbym podpiąć pod OM101(a dokładniej model SP35 podpięty pod mikroskop) by potestować czy korpus nadaje się do normalnego focenia ?

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    Czy ktoś w Lublinie posiada Zuiko analogowe, które mógłbym podpiąć pod OM101(a dokładniej model SP35 podpięty pod mikroskop) by potestować czy korpus nadaje się do normalnego focenia ?
    Korpus zapewne nadaje się do focenia
    Lublin... bywam, bardzo lubię tamte rejony, ale niestety w tej chwili jestem dosyć daleko.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    własnie nie do końca wiadomo. To korpus OM101 przystosowany do zdjęć z mikroskopów. Ma wymienne matówki, ale żadna nie ma klina. Z tego co wiem, nie obsługuje także trybu Power Focus. Dlatego moja prośba o możliwość przetestowania tego korpusu, bo szkoda mi kasy na szkła z którymi i tak nie zadziała.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Acha, to nie wiedziałem. Po prostu spotkałem się z kilkoma 101 na allegro swego czasu. Wydaje mi się jednak, że sam mechanizm nie różni się niczym (bo i czym by miał się różnić). A skoro tak, fotografować można. Najwyżej ostrość na oko a nie na klin będzie trzeba ustawiać ;D

    Może warto spróbować zajrzeć do komisu i przetestować z jakimś obiektywem?

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Korpus OM-101 to najgłupszy model z serii OM. Bez dodatkowego adaptera manualnego instalowanego z lewej strony korpusu działa jak małpka kompaktowa. W trybie automatyki (P) nie informuje fotografującego o wybranych parametrach i wyświetla w celowniku jedynie zieloną literkę "P". Do trybów preselekcji przysłony (A) i manualnego (M) potrzebuje już adaptera.
    Tryb preselekcji przysłony nawet z adapterem to zupełna porażka. Do wybranej wartości przysłony dobierany jest automatycznie czas naświetlania, bez żadnej informacji o jego wartości. Wyświetlana jest jedynie pomarańczowa literka "A".
    Trochę lepiej jest w trybie manualnym (M). Możemy wybrać dowolny czas z zakresu 2s-1/2000s i wartość przysłony f: 2-22. O poprawności naświetlenia informują dwie zielone strzałki "góra" i "dół". Zapalenie obydwu strzałek oznacza prawidłową ekspozycję.

    W tym korpusie nie ma możliwości ręcznego ustawienia czułości używanego filmu. Jego wartość jest pobierana z kodu DX. Zastosowane pokrętło PF działa oczywiście jedynie z obiektywami AF i PF.
    Używanie manualnych obiektywów OM jest możliwe. Do wybranej wartości przysłony dobierany jest automatycznie czas, ale bez jakiejkolwiek informacji w celowniku. Ostrość ustawiamy manualnie pierścieniem na obiektywie. Standardowa matówka oferuje do pomocy dodatkowo jedynie mikroraster i poziomy klin dalmierza.

    Tak wygląda typowy seryjny OM-101 Power Fokus z zamocowanym adapterem manualnym.








    Pozdrawiam.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Dzemski, szkoda sobie tym modelem zawracać głowę. Na allegro można wyjąć OM-10 w dobrym stanie za 80-100 zł.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #18
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cześć,
    co sądzicie by tu powołać taką subgalerię lub wątek ze zdjęciami, zwał jak zwał, chodzi mi tylko o zdjecia z kliszy.
    Coraz większe grono amatorów kliszy pewnie by chciało swoje zdjęcia pokazać ale odrębnie od cyfrowych bo przecież to zupełnie inne zdjęcia.
    Pozdrawiam.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Ja wiem, czy ma sens tworzenie odrębnej galerii...? Wszyscy robimy zdjęcia z mniej więcej jednym przeznaczeniem, zdjęcie jako takie jest naszym celem, te same zasady kompozycji, podobne przesłania. Dla mnie rodzaj materiału/sprzętu jest sprawą drugorzędną - to tylko narzędzia, liczy się CEL.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Tak jest zabawa, gdy się ktoś nabierze, czy to cyfra, czy to analog.

Podobne wątki

  1. Wątek Agulki
    By Agulka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 519
    Ostatni post / autor: 4.09.15, 19:58
  2. Analogowy aparat do kieszeni (na streeta)
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12.05.13, 23:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.