Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Zamiana E-510 na E-1 może doradzicie ?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Słyszałem ze to przez to ze E510 jest za szeroki czy długi. natomiast E410 byłby lepszy gdyby nie grip. To czyjeś subiektywne odczucie. Sam muszę sie wybrać do Miejskiej Macalni i to sprawdzić
    Miałem w rękach E1, i nie chcemmi się wierzyć że to aż przepaść jest
    Zibi - E-410 nie ma gripa
    Natomiast porównując E-510 i E-410, to gabarytowo prawie te same korpusy, pomijając grip oczywiście.
    Różnice wymiarów są tak niewielkie, że można je uznać IMHO za pomijalne.
    Kiedyś intrygował mnie ten temat i sprawdziłem organoleptycznie a wymiary ze specyfikacji znajdziesz
    TUTAJ. .

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  2. #22
    | OlyJedi Awatar suchy10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    63
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Róznica w ergonomii jest spora. E1 zdecydowanie wygrywa, ale jak bylo juz wspomniane aparatem chcesz uchwycic dana chwile, prawda. Pamietam, jak wiele okazji ucieklo przez AF, niewiedze i pech. Innowacje w aparacie maja to usprawnic, by polepszyc szybkosc dzialania. Pomimo, ze 510 nie jest ergonomicznie idealnym aparatem, mój wybór w tym przpadku to E-510.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Znam specyfikacje, czytałem wiele razy, ale intrygują mnie takie wypowiedzi. Mój wybór jest taki sam i tylko kwestia czasu kiedy 510 kupie, bo jednak jakoś mi jeszcze sie nie widzi E-3. Pomijam kasę. Może kiedyś, ale teraz po doświadczeniu z K10D uciekam od ciężarówek, byle dalej. Oczywiście przy zachowaniu jakości zdjęć. Moim zdaniem E1 lepiej sie trzyma niż K10D i rzeczywiście to nieomal ideał ergonomii, ale to ciężarówki to nie dla mnie
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  4. #24
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kategorie wg. Olumpusa:
    E-1, E-3 - dla profesjonalistów
    E-510, E-330 - półprofesjonalne lub jak kto woli dla zaawanowanych amatorów
    E-410,E-400,E-300,E-500 - amatorskie.

    Może się i czepiam, ale stawianie E-1 na jednej półce z E-510 to IMHO porażka.
    Nie mówiąc już o porównywaniu ergonomii.
    Pod tym względem E-1 można porównywać wyłącznie z E-3.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  5. #25
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zgadza sie nie powinno sie porównywać tych aparatów. tak samo nie powinno się porównywać E-3 i 5D, a ludzie robią dziwadła by komuś coś udowodnić. Dla mnie E-3 można porównać jedynie z 40D i D300, a nie z 5D i D3, a jak zauważycie ktoś na siłe próbuje pokazać jaki E-3 jest be w porównaniu do D3 czy 5D. Ciekawe co ?
    Bo rzetelnego porównania z 40D i D300 jakoś nie widziałem
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cena nie spadnie ponizej 1k PLN bo sie po prostu nie bedzie oplacalo. Po co sprzedawać (oddawac body) za grosze. Jesli by mi brakowało 700 zl to porzycze ale nie sprzedam E-1!
    Córka bedzie sie uczyć fotografować. Az taki najgorszy to on nie jest zważywszy ze w tej cenie mozna kupic małpkę ktora nie dorównuje mu do pięt!
    Lata swoje ma owszem i tu go nikt nie gloryfikuje.
    ...był Olek jest A6000

  7. #27
    Awatar Lysy_11
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    101
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witam!

    Poradzcie mi prosze, gdyz mam poważny problem w wyborze body
    Tak sie stało, że znajomy wyjechał na parę tygodni do Irlandii i zostawił mi swojego E-1. Co tu dużo mówić, zakochałem się w nim. Super chwyt, górny wyświetlacz...

    Dzwonił parę dni temu do mnie i poinfermował, że przywozi sobie E-3 z referencyjnym kitem i E1 z 14-54 będzie sprzedawał. Tak sie składa, że jako dobry znajomy będę miał pierszeństwo w zakupie
    Cena jaką mi zapowiedział 2 tys. zł. Aparat nie był mocno eksploatowany (R00003867) zdjęć. Wyglad i stan b.dobry. Jedynie lekki pęcherzyk na gumie przy czujniku zdalnego sterowania, mikroryski na oslonce lcd, ma lustrze, bądź matówce trzy ledwo co widoczne paprochy.

    Od 4 m-cy jestem szczęśliwym posiadaczem E-510. Jednak E-1 bardziej mnie urzekło jakością i praktycznością.
    Doradźcie mi proszę, czy dobrze robię wybierając E-1.
    Jaka jest awaryjność E-1 (gdyż jest już po gwarancji), ile wytrzymuje kitowy 14-54 ?

    Z góry dzięki za sugestie.

    Pozdrawiam!
    arct
    Ja na twoim miejscu bym sie nie zastanawial, bralbym od razu... tydzien temu wymienilem E-500 na E-1 jestem bardzo z tego zadowolony

  8. #28
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lysy_11
    Witam!

    Poradzcie mi prosze, gdyz mam poważny problem w wyborze body
    Tak sie stało, że znajomy wyjechał na parę tygodni do Irlandii i zostawił mi swojego E-1. Co tu dużo mówić, zakochałem się w nim. Super chwyt, górny wyświetlacz...

    Dzwonił parę dni temu do mnie i poinfermował, że przywozi sobie E-3 z referencyjnym kitem i E1 z 14-54 będzie sprzedawał. Tak sie składa, że jako dobry znajomy będę miał pierszeństwo w zakupie
    Cena jaką mi zapowiedział 2 tys. zł. Aparat nie był mocno eksploatowany (R00003867) zdjęć. Wyglad i stan b.dobry. Jedynie lekki pęcherzyk na gumie przy czujniku zdalnego sterowania, mikroryski na oslonce lcd, ma lustrze, bądź matówce trzy ledwo co widoczne paprochy.

    Od 4 m-cy jestem szczęśliwym posiadaczem E-510. Jednak E-1 bardziej mnie urzekło jakością i praktycznością.
    Doradźcie mi proszę, czy dobrze robię wybierając E-1.
    Jaka jest awaryjność E-1 (gdyż jest już po gwarancji), ile wytrzymuje kitowy 14-54 ?

    Z góry dzięki za sugestie.

    Pozdrawiam!
    arct
    Ja na twoim miejscu bym sie nie zastanawial, bralbym od razu... tydzien temu wymienilem E-500 na E-1 jestem bardzo z tego zadowolony
    Tyle że tu idzie o E-510 a nie E-500 które dzieli przepaść.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  9. #29
    Awatar Lysy_11
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    101
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Wiem, wiem ale mysle ze tez bym wymienil

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Zamiana E-410 na E-520, E-620
    By chmielus in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21.01.10, 21:03
  2. zamiana .orf na .nef .crw .dng
    By sirwiz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.11.08, 12:53
  3. Zamiana e-300 na e-330
    By Rynio12 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 3.11.06, 20:23
  4. Odzyskanie zdjęć -może ktoś wie -może pomoże
    By Krzyś in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.01.06, 19:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.