Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ale jaja, czyli co ma przysłona w obiektywie do lampy błyskowej?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria

    Ale jaja, czyli co ma przysłona w obiektywie do lampy błyskowej?

    Cześć!

    Na mikołaja kupiłem sobie do mojego em-10 obiektyw zuiko 35/3.5 macro. I mam z nim mały problem. Korzystam z zewnętrznej lampy Yongnuo YN460II wyzwalanej przez własną fotocelę z pominięciem przedbłysku pomiarowego. I wszystko jest dobrze do f11, powyżej lampa milczy, przy czym da się wyzwolić bez pominięcia błysku, ale wiadomo ciemno na zdjęciu. Z 14-42EZ problem nie występuje, jak i z manualami. Jako adapter 4/3 > m4/3 robi Viltrox JY-43F.
    Ma ktoś jakąś może teorie na ten temat?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Olki maja przedbłysk pomiarowy?
    Sprawdzono jak lampa przy tej przyslonie blyska zapieta bezposrednio do aparatu?


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #3
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Wychodzi na to że mają, lampa ustawiona w tryb bez redukcji przedbłysku nie naświetla poprawnie zdjęć. Lampa w trybie manualnym podpięta pod aparat sprawuje sie bez zarzutu.

    Edycja:

    Po wielu próbach, lampę w aparacie przestawiłem w tryb 1/8, a w lampie zewnetrznej tryb bez pominięcia przedbłysku. I działa. Ale dalej mnie nurtuje pytanie, co nie tak jest przy normalnym ustawieniu lampy w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez BootMR ; 24.12.14 o 15:16 Powód: Nowe fakty :)

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Olki maja przedbłysk pomiarowy?
    A niby czemu miały by nie mieć?

    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    ...przez własną fotocelę z pominięciem przedbłysku pomiarowego. I wszystko jest dobrze do f11, powyżej lampa milczy...
    Być może przy tak silnie przymkniętej przysłonie aparat generuje mocniejsze przedbłyski pomiarowe,
    a lampa Youngnuo traktuje go jak błysk główny - nie błyska bo ciągle czeka na przedbłysk?

    Ale ja nie widzę tu żadnego problemu - po co stosować przedbłyski do lampy manualnej...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    @easy_rider "Ale ja nie widzę tu żadnego problemu - po co stosować przedbłyski do lampy manualnej... "

    Bo inaczej nie działało? Dopiero teraz odkryłem że da się inaczej. Dziwna rzecz powyżej f11 zmienia się dźwięk aparatu jakby z podwójnego na pojedynczy. Ale ja mam pierwszy stopień muzykalności - Wiem czy grają, także mogę się w tej kwestii mylić.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    W Nikonach te przedbłyski pomiarowe są dośc widoczne i wyraznie odseparowane od blysku glownego. W moim Olku (E-30) tego nie stwierdzilem, stad "zastanowienie"


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. bracket do lampy błyskowej GX7
    By viruuss in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.07.14, 16:55
  2. e-500 wymiana lampy błyskowej
    By Kathir in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.03.13, 01:39
  3. Zasilacz do lampy błyskowej
    By J.Graph in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.11.09, 21:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.