Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143

Wątek: OM system

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Nie ma w zasadzie dobrych starych zoomów. Ludziki stosunkowo niedawno nauczyli się robić dobre obiektywy ze zmienną ogniskową.
    Parę dobrych by się znalazło. Na przykład ten. Tamrony SP również były (i są!) dobre.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Re: OM system

    Cytat Zamieszczone przez -M
    [...](Bernie pozdrawiam ).
    [...]
    Heja!!!
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #23
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja mam OM-20 i Zuiko 50/1.8. Ostatnio częściej focę analogiem, niż E-330. Podpinałem też Zuiko 50/1.8 do E-330 przez przejściówkę i efekty były naprawdę świetne. Efekty możesz znaleźć tu https://galeria.olympusclub.pl/thumb...php?album=1265

    Ponadto szukam od jakiegoś czasu czegoś dłuższego, jak Zuiko 100/1.8, Zuiko 135/3.5 lub 2.8 lub Zuiko 180/2.8 (tego to chyba nigdzie nie znajdę) czy też jakąś 200-tkę Zuiko.

    Z racji młodego wieku ciemnia była mi do niedawna obca, dopiero niedawno miałem okazję trochę w niej przebywać i ją poznać. I muszę powiedzieć, że bardzo mi się to spodobało i będę się starał zorganizować sobie jakiś namiocik ciemniowy i koreks, bo na ciemnię miejsca nie mam. Mam też ręcznej roboty otwora i chętnie bym wywoływał z niego negatywy.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Z racji młodego wieku ciemnia była mi do niedawna obca, dopiero niedawno miałem okazję trochę w niej przebywać i ją poznać. I muszę powiedzieć, że bardzo mi się to spodobało i będę się starał zorganizować sobie jakiś namiocik ciemniowy i koreks, bo na ciemnię miejsca nie mam. Mam też ręcznej roboty otwora i chętnie bym wywoływał z niego negatywy.
    Pzdr
    Wiekiem to i ja nie grzeszę, po prostu zaczynałem zabawę z fotografią od analoga i b&w negatywów. Aktualnie mam dostęp do ciemni, niestety z czasem dużo gorzej.


    Wiecie jaka jest największa zaleta analogów? Gdy po jakiejś przerwie wracam do OMki mam wrażenie, że z kina przesiadłem się do IMAXa

  5. #25
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez -M
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Z racji młodego wieku ciemnia była mi do niedawna obca, dopiero niedawno miałem okazję trochę w niej przebywać i ją poznać. I muszę powiedzieć, że bardzo mi się to spodobało i będę się starał zorganizować sobie jakiś namiocik ciemniowy i koreks, bo na ciemnię miejsca nie mam. Mam też ręcznej roboty otwora i chętnie bym wywoływał z niego negatywy.
    Pzdr
    Wiekiem to i ja nie grzeszę, po prostu zaczynałem zabawę z fotografią od analoga i b&w negatywów. Aktualnie mam dostęp do ciemni, niestety z czasem dużo gorzej.


    Wiecie jaka jest największa zaleta analogów? Gdy po jakiejś przerwie wracam do OMki mam wrażenie, że z kina przesiadłem się do IMAXa
    Założę się, że jestem młodszy Nie zaczynałem od ciemni i analoga. Moim pierwszym aparatem był stary Olympus bez zooma, z 1.3 mpx. Dostałem go na komunię, ale fotografia mnie wtedy jakoś za bardzo nie pociągała. Teraz dopiero nadrabiam zaległości i zgłebiam fotografię analogową z moim OM-20. W związku z tym zapraszam tutaj Wątek analogowy

    Największą zaletą analogów jest autentyczność, namacalność i bliskość fotografii
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #26
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja od niedawna mam OM-10 i Zuiko 50/1.8...ale dopiero 3 klatki zrobiłem więc w dziedzinie fotografii analogowej nie jestem autorytetem :P
    .

  7. #27
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez olifant
    Ja od niedawna mam OM-10 i Zuiko 50/1.8...ale dopiero 3 klatki zrobiłem więc w dziedzinie fotografii analogowej nie jestem autorytetem :P
    Ja też na dobrą sprawę zaczynam. Olifant, zapraszam tu https://forum.olympusclub.pl/topics9...wy-vt12492.htm

    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez olifant
    dopiero 3 klatki zrobiłem więc w dziedzinie fotografii analogowej nie jestem autorytetem :P
    Super zdanie ))

  9. #29
    Oleryk
    Gość
    Panowie, pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze.
    To zdanie o trzech kadrach bardzo dobrze oddaje sposób fotografowania analogiem
    Dużo myślenia, mało pstrykania.
    Błona kosztuje, wywołanie i skanowanie też, a jeśli robimy na papier to kosztuje jeszcze więcej.
    Fotografia analogowa uczy myślenia, planowania kadru, oszczędności, spokoju...
    Polecam wszystkim mlodym ludziom, warto się w to pobawić

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pewnie ja swoim dzieciom od kołyski dam analoga

Podobne wątki

  1. system 4/3 a FF/BF
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 16.09.11, 13:37
  2. IR a E-system
    By Blum in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 11:07
  3. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11
  4. OM system
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16.01.06, 21:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.