Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: OM-D E-M5 nie rozpoznaje obiektywów 4/3

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Nad błękitnym Dunajem
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    OM-D E-M5 nie rozpoznaje obiektywów 4/3

    Witam!

    Zakupiłem niedawno używany korpus Olympus OM-D E-M5, jednak ponieważ posiadam tylko obiektywy 4/3 nie byłem w stanie go przetestować. Wczoraj po zakupie adaptera MMF-3 go uruchomiłem, ale żaden z podpiętych obiektywów nie jest wykrywany. Body jest praktycznie nowe ma 3000 zdjęć, a problem dobrze jest pokazany tu:

    Robiłem już soft reset (poprzez menu) i hard reset (przez ukryte menu) nic nie pomogło...

    Jakimś dziwnym trafem raz aparat wykrył mój 50mm f/2, gdy po pewnym czasie przechodził w stan uśpienia (chyba?) obiektyw tak jakby odżył i działał aż do wyłączenia aparatu.

    Dodam, że testowałem z ZD14-54 mkII, ZD70-300, ZD9-18, ZD35 i ZD50.

    Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam
    Mateusz

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    A jestes pewny ze MMF jest calkowicie sprawny?

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    A jestes pewny ze MMF jest calkowicie sprawny?

    pozdro
    Zasadne pytanie - na pierwszy rzut okiem mam te same podejrzenia.

    Cytat Zamieszczone przez edi15ta Zobacz posta
    Witam!
    Zakupiłem niedawno używany korpus Olympus OM-D E-M5, jednak ponieważ posiadam tylko obiektywy 4/3 nie byłem w stanie go przetestować.
    Może ktoś jeszcze mieszka "nad błękitnym Dunajem", kto posiada m4/3 abyś mógł przetestować body?
    Poszukaj w wątkach dotyczących regionów, umów się przez prv i przetestuj.

    pozdrawiam,

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Nad błękitnym Dunajem
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Jednak wasze przypuszczenia były trafne, to była wina adaptera. Wczoraj miałem okazję podpiąć inny adapter w sklepie i obiektyw został natychmiastowo rozpoznany. Dziś rano został wysłany do naprawy.

    Dzięki!

  5. #5
    | OlyJedi Awatar piotrekmor
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    128
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z używania obiektywów dużego 4/3 z OM-D EM-5, głównie ZD 9-18 i ZD 50. Mam nadzieję, że jak adapter wróci z naprawy to podzielisz się swoimi wrażeniami.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrekmor Zobacz posta
    Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z używania obiektywów dużego 4/3 z OM-D EM-5, głównie ZD 9-18 i ZD 50. Mam nadzieję, że jak adapter wróci z naprawy to podzielisz się swoimi wrażeniami.
    A co chcesz wiedziec na temat ZD50 i OMD E-M5.
    Moze zamiast slow przemowia obrazy:

    https://forum.olympusclub.pl/attachm...6&d=1412802229

    https://forum.olympusclub.pl/attachm...9&d=1400138587


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrekmor Zobacz posta
    Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z używania obiektywów dużego 4/3 z OM-D EM-5, głównie ZD 9-18 i ZD 50. Mam nadzieję, że jak adapter wróci z naprawy to podzielisz się swoimi wrażeniami.
    mialem te dwa szkla w poczatkowej fazie zmiany systemu z 4/3 na m4/3, podpinane pod GX7
    zd50 to praktycznie szklo manualne, ostrzenie na AF trwa wieki, jak juz wyostrzy to jest w 100 % trafione
    zd9-18 jest szybszy, jednak w porownaniu do szkiel mikro to zólw
    z tych dwoch szkiel zostawilem sobie 9-18 do "widoczków" gdzie sprawdza sie znakomicie, istotnym czynnikiem u mnie tez byla cena zamiany zd9-18 na wersje mikro, doszedlem do wniosku, ze sie nie oplaca
    na dodatek duzo ludzi twierdzi, ze duze 9-18 jest lepsze optycznie od małego
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    | OlyJedi Awatar piotrekmor
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    128
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Dzięki za opinie i przykłady. Mieszania w głowie ciąg dalszy

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Nad błękitnym Dunajem
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrekmor Zobacz posta
    Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z używania obiektywów dużego 4/3 z OM-D EM-5, głównie ZD 9-18 i ZD 50. Mam nadzieję, że jak adapter wróci z naprawy to podzielisz się swoimi wrażeniami.
    Dobra, trochę się zbierałem żeby napisać wrażenia z użytkowania, bo z czasem miałem krucho. Jednak ponad pół roku użytkowania pozwoliło mi na potwierdzenie moich początkowych wrażeń. Nie będę odkrywczy i zapewne napiszę to co zostało już wielokrotnie napisane gdzie indziej.

    Do rzeczy, tak jak napisał viruuss niestety objektywy 4/3 cierpią z body E-M5. Jeśli scena zawiera poruszający się motyw to niestety AF zawodzi na całej linii, ponieważ potwierdzenie ostrości trwa z reguły około 2sek o ile nie dłużej. (Ręczne ostrzenie w tym wypadku jest szybsze.) Z ww. objektywów (na początku wątku) najżwawiej działa 14-54mkII, ale to i tak jest duuużo wolniej niż z detekcją fazową. Co więcej nawet gdy motyw jest statyczny niestety dość często trzeba doastrzać ręcznie (w szczególności tyczy się to 50mm i 70-300mm), niestety po zrobieniu zdjęcia nie widać tego czy aparat trafił z ostrością więc wychodzi to dopiero na komputerze... Oczywiście zawsze można przełączyć się na manual po wstępnym zlockowaniu, ale nie po to wymyślono AF. Ten wolny AF powoduje, że fotografowanie ze starymi objektywami 4/3 nie sprawia frajdy i trzeba mieć naprawdę sporo cierpliwości.

    W międzyczasie kupiłem PanaLeica 25mm/1.4 i to szkło naprawdę sprawia przyjemność w użytkowaniu wraz z E-M5.

    Tak na marginesie, miałem możliwość testować moje objektywy wraz z E-M1 i różnica w szybkości AF była kolosalna. Aczkolwiek miałem wrażenie, że nadal mój stary E-30 był ciutkę szybszy.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. jasności obiektywów
    By caymer in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.07.07, 09:02
  2. rozdzielczość obiektywów
    By osiołek in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 00:54
  3. trwałość obiektywów
    By edek777 in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 2.04.07, 08:36
  4. Ostrosc obiektywów do E-1
    By Condor in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.