Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pomoc przy połączeniu Bi Wiring i grzaniu sie amplitunera

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pomoc przy połączeniu Bi Wiring i grzaniu sie amplitunera

    Otóż zakupiłem Amplituner Stereo Yamaha R-S700 która napędza kolumny Heco Victa 701. Kolumny podpiete są w sposób Bi Wiring. Sposób ich podpiecia znajduje sie w formie narysowanego schematu na zdjeciu w zalaczniku wiadomosci.
    Przelacznik impedancji glosnikow na amplitunerze jest ustawiony w pozycji:


    "HIGH" czyli
    A+B to 12 Om min i A or B to 6 Om min. Zdjecie na ktorym opisany jest ten przelacznik znajduje sie w zalaczniku tej wiadomosci...


    Otóz zastanawia mnie czy wszystko jest podpiete i ustawione dobrze bo przy glosniejszym sluchaniu muzyki przy podkreconym basie amplituner sie dość grzeje, w 10 minut i juz jest cieply. Przelacznik impedancji nie powinien byc w pozycji LOW? A tak na marginesie co do jakosci odsluchiwanej muzyki nie mam zadnych zastrzezen, jestem batdzo zadowolony.


    Bardzo prosze o fachowa pomoc, bede bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01985.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	389,7 KB
ID:	137251   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01979.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	432,9 KB
ID:	137250  

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Myślę, że dużo lepszym miejscem będzie to forum (gorąco polecam): http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php?sid=

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czekam na porady.

    Dobrze, ale czy jest ktoś kto jest pewien jak to powinno w koncu byc i jest w stanie mi doradzić?

  4. #4
    Banned | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    113
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wrzuciłem w google te Heco,
    ale nie widzę nigdzie podanej impedancji,
    producent podaje tylko 4-8 Ohm,
    a to kompletnie nic nie mówi

    Bardzo prawdopodobne, że w sekcji niskotonowej,
    są połączone równolegle 2 głośniki 8-omowe,
    co mogłoby oznaczać 4-omową konstrukcję,
    ale to trzeba by rozebrać i zobaczyć co tam siedzi w środku..

    Co do Amplitunera - jak najbardziej ma prawo być dobrze ciepły

    Zapytaj, może ktoś na http://diyaudio.pl/forum.php zna te kolumny..

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A widział Pan jeszcze moj prowizoryczny schemat podłaczenia kolumn do Ampli? Moze tak byc, jest to prawidłowe?
    Wiec skoro ze słuchaniem, jakoscia dzwieku jest wszystko jak najbardziej okey to moze wszystko, co mnie nie pokoi jest okey?
    Zastanawia mnie jeszcze jak sie ma impedancja jednej kolumny gdy zdejmujemy te zworki i kazda sekcję: nisko i wysoko tonowa zasilamy własnym przewodem z oddzielnych par zaciskow na Ampli...

  6. #6
    Banned | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    113
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Połączenie jest jak najbardziej prawidłowe..

    Ja bym tylko ustawił przełącznik na low, bo obstawiam że tej kolumnie bliżej do niższej impedancji,
    ale to tylko moje niczym nie poparte przypuszczenie

    O amplituner bym się nie martwił,
    ma zabezpieczenie na końcówce mocy,
    nawet gdyby go przegrzać to się zwyczajnie wyłączy.

    Inna sprawa to Bi Wiring - jeżeli nie ma osobnego stopnia wzmocnienia dla kanału niskotonowego,
    to w/g mnie ciągnięcie 4 przewodów nie ma sensu, wolę dać 2 grube żyły, ale to moje zdanie

  7. #7
    bisoft_x
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Daniel120394 Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze jak sie ma impedancja jednej kolumny gdy zdejmujemy te zworki i kazda sekcję: nisko i wysoko tonowa zasilamy własnym przewodem z oddzielnych par zaciskow na Ampli...
    MZ wpływ sekcji wysokotonowej na impedancję można pomiąć - prąd jaki pobiera jest kilka rzędów wielkości mniejszy niż pobiera sekcja basowa. Potraktuj więc ten układ tak jakby do wzmacniacza była wpięta tylko część basowa. A ponieważ nie wiadomo jaka jest na prawdę impedancja tej kolumny to nie wiadomo też czy powinno się ustawić tryb A czy B.
    Jak nie przesadzasz z głośnością ustaw B, będzie mniejsza szansa przesterowania wzmacniacza. Tryb A pewnie wpina w obwód dodatkową impedancję i wtedy po prostu przy takim samym napięciu wzmacniacz odda mniej prądu.
    A grzaniem się nie przejmuj - wszystkie poważne wzmacniacze się grzeją.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Candela
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    80
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam
    Mam taki sam amplituner też na Bi wiringu, tyle, że Wharfedale Diamond 10,6 z tego co pamiętam są one 6Ohm. Amplituner się mi nie grzeje, gra dobrze, ale dopiero wieczorem mogę powiedzieć ci jak mam ustawione, bo obecnie nie pamiętam.

    ---------- Post dodany o 12:59 ---------- Poprzedni post był o 12:48 ----------

    Jednakże ja dostałem ten amplituner po wygrzaniu, nie wiem jak się zachowuje jak jest nowy. Wygrzewałem tylko kolumny . Być może jest to chwilowe, musisz poobserwować. Ale na elektrodzie lepiej ci odpowiedzą tam szukałem w tej sprawie pomocy.. Bufetowa dobrze radzi
    EPL-3 z kitami, 6D, 60D i sporo gratów do tego,

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniel120394 Zobacz posta
    ...amplituner sie dość grzeje, w 10 minut i juz jest cieply. Przelacznik impedancji nie powinien byc w pozycji LOW?[/FONT]
    Oczywiście powinien być na LOW...
    Każdy wzmacniacz się grzeje - ale będzie grzać się mniej.

    Cytat Zamieszczone przez Conchitta Zobacz posta
    Inna sprawa to Bi Wiring - jeżeli nie ma osobnego stopnia wzmocnienia dla kanału niskotonowego,
    to w/g mnie ciągnięcie 4 przewodów nie ma sensu, wolę dać 2 grube żyły, ale to moje zdanie
    Moje jest dokładnie takie samo.

    Cytat Zamieszczone przez bisoft_x Zobacz posta
    Tryb A pewnie wpina w obwód dodatkową impedancję i wtedy po prostu przy takim samym napięciu wzmacniacz odda mniej prądu.
    Nikt nie stosuje takiego idiotycznego rozwiązania - zostaje zmniejszone napięcie zasilające wzmacniacz,
    by przy mniejszej impedancji obciążenia (czyli większym prądzie wyjściowym) ograniczyć moc strat wzmacniacza (czyli zmniejszyć grzanie).
    Dodatkowo czasami zmieniane jest wzmocnienie przedwzmacniacza w celu uzyskania jednakowej mocy wyjściowej przy różnych obciążeniach.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Candela, jeśli możesz to zerknij jak masz ustawiony, na LOW czy na HIGH. A w jaki sposob masz Bi Wiring? Od jednej kolumny dwa masz, ktore schodza sie przy ampli na te samezaciski czy wykorzystujesz tak jak ja- dwie sekcje?

    Czyli powinienem ustawic na LOW Waszym zdaniem? I wtedy powinien sie mniej grzac? Nie bedzie wtedy zadnego skutku dla jakosci muzykiani dla sprzetu?
    Gdzies czytałem ze im mniejsza impedancje sie ustawi to wtedy wzmacniacz oddaje wieksze moce i jest tym samym bardziej obciążony..

Podobne wątki

  1. Pomoc przy scenariuszu oraz montażu
    By k9aro3l in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.11.12, 22:25
  2. Pomoc przy fotografii na Mikołaja
    By spogi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.08, 13:54
  3. Pomoc w ustawieniu WB przy zdj. IR
    By kamil.sz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.07.08, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.