Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Program do edycji video - korzystanie z zewnętrznych filtrów

  1. #1
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Program do edycji video - korzystanie z zewnętrznych filtrów

    Nie mam praktycznie żadnego rozeznania w tym temacie, więc może ktoś bardziej zorientowany podpowie

    Czy jeśli w czasie obróbki video zachodzi potrzeba skorzystania z jakiegoś filtru, dodania efektu itp, to czymś normalnym i często praktykowanym jest

    - rozbicie filmu na klatki i zapisanie ich w postaci plików (np. jpg),
    - obróbka wsadowa w jakimś programie, który dany filtr akurat posiada,
    - złożenie potem tego z powrotem w film,

    czy też może taki sposób jest stosowany bardzo niechętnie i tylko jako ostateczność, gdy inaczej się nie da?

    Pytam, bo chciałbym swój "odrybiacz" rozszerzyć o hurtową obróbkę plików i zastanawiam się, czy to będzie użyteczne i wygodne dla filmowców, czy może raczej powinienem iść w kierunku zrobienia jakiegoś pluginu, a jeśli tak, to do jakiego programu w pierwszej kolejności?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Coś w tym jest. Ja na ten przykład "odkryłem", że Pinnacle ma lepszą stabilizację obrazu niż program w którym obrabiam..
    Więc w nim "stabilizuję" a dalsza obróbka , filtry, dźwięk, efekty w innym...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #3
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    No tak, ale w Pinnacle obrabiasz film jako film, a mnie interesuje, czy często praktykowane (i jak uciążliwe, może degradujące jakość) jest rozbijanie filmu na klatki, po to by jakimś narzędziem je obrobić, a potem znów skleić je w film

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Znany fotograf i filmowiec p. Smiałek na jakichś warsztatach promocyjnych na których byłem pokazywał, że czasem jest taka metoda praktykowana, czyli rozbicie na klatki jpg, obróbka wsadowa i połączenie w całość. Pokazywał to na jakichś prostych programach ale nazw nie pamiętam.
    Jednak odniosłem wrażenie, że szybciej czyli bardziej opłacalnie jest od razu ustawić sobie odpowiednie opcje w aparacie przed filmowaniem.
    Czyli jak sobie ustawisz parametry jpg tak będziesz miał na filmie.
    bezbagnetowiec z mianowania

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    chyba nawet tutaj pojawiały się jakieś informacje nt. obróbki wideo przez rozklatkowanie filmu, import do LR, obróbkę i ponowne złożenie materiału. Można korzystając z krzywych w aparatach Olympusa zwiększyć zakres dynamiki (zmniejszając nieco kontrast, gasząc światła i rozjaśniając cienie) co da nieco wyprany materiał do dalszej edycji.

    ajt
    miałem ostatnio kilkanaście zdjęć od odrybienia i korzystanie z Twojego programu bez zbiorowego przetwarzania było nieco uciążliwe, także to niezbędna opcja. Jeszcze imho dopracowania wymagałaby opcja kadrowania (crop), przydałoby się zaznaczanie interesującego nas obszaru myszką z możliwością blokowania aspect ratio.
    pozdrawiam.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Popatrz tu http://www.dobreprogramy.pl/Tworzeni...ndows,200.html
    Potestuj,poczytaj,sam dojdziesz,ktory bedzie najlepiej Ci przydatny.Moze z czasem Holyludowi sprzedasz jakiego tricka z filterem.Na poczatek moze wykorzystaj Jahshake.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 11.12.14 o 10:47

  7. #7
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Nie mam praktycznie żadnego rozeznania w tym temacie, więc może ktoś bardziej zorientowany podpowie

    Czy jeśli w czasie obróbki video zachodzi potrzeba skorzystania z jakiegoś filtru, dodania efektu itp, to czymś normalnym i często praktykowanym jest

    - rozbicie filmu na klatki i zapisanie ich w postaci plików (np. jpg),
    - obróbka wsadowa w jakimś programie, który dany filtr akurat posiada,
    - złożenie potem tego z powrotem w film,
    Nagrania wideo średnio się do tego nadają. To będą tylko JPEG-i. Lepiej nagrać materiał w oddzielnych RAW-ach (wspomniany przez Wulfa Janko zrobił to w tym materiale: https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1091167). Ale musi istnieć bardzo ważny powód dla którego się to robi. A gdy już taki istnieje, to zwykle filmowiec wie co robi i jeśli zastosuje "rybę" do nagrywania to wie co robi.

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Pytam, bo chciałbym swój "odrybiacz" rozszerzyć o hurtową obróbkę plików i zastanawiam się, czy to będzie użyteczne i wygodne dla filmowców, czy może raczej powinienem iść w kierunku zrobienia jakiegoś pluginu, a jeśli tak, to do jakiego programu w pierwszej kolejności?
    Tryb wsadowy zawsze się przydaje. Nie łączyłbym go wyłącznie z wideo. A plugin? Jeśli uważasz swój program za lepszy od tego co oferuje rynek to pluginy do LR i podobnych na pewno znajdą odbiorców.

Podobne wątki

  1. Program do łączenia,edycji filmików z e-pl3
    By kolunio in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.02.15, 07:17
  2. Program do edycji zdjęć
    By PanMarecq in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 9.04.13, 14:38
  3. PhotoMe PL - darmowy program do edycji Exif
    By BAQ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.05.09, 15:53
  4. Program do podglądu i edycji EXIFa
    By taztaz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 17:17
  5. darmowy program do edycji
    By vicky-bamboo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.09.05, 20:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.