Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: XZ-2, E-PL7 czy może jeszcze coś innego?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    XZ-2, E-PL7 czy może jeszcze coś innego?

    Witajcie
    Po długiej przerwie przyszedł czas na zakup aparatu: niestety XZ-1 poległ w walce z H2O i trzeba pomyśleć o czymś nowym.
    Szczerze mówiąc, to nie byłem z niego zadowolony. Wcześniej pstrykałem przy pomocy E-510 + 14-54 i te fotki bardzo mi się podobały, potem zwyciężyło lenistwo i zamieniłem na dużo lżejsze XZ-1.

    Nie jestem jakimś wyjadaczem, robię fotki rodzinne, trochę pleneru, nic wymagającego. Ale jak dziś patrzę na fotki ze starego E-510, a w zasadzie to fotki z 14-54, to tęsknię za tą jakością (choć przecież nie było to jakieś wypasione).

    Dlatego nie bardzo ufam, że ZX-2 coś istotnego tu zmieni i sądzę, że lepiej nabyć E-PL7 z kitem, a za jakiś czas dokupić jasne i ostrzejsze szkło. Czy jest w mikro jakiś odpowiednik poczciwego 14-54?

    PS. Dzięki OJ EPL-7 ma przystępną cenę, aczkolwiek aukcje E-PL5 z kitem za 1290,- też dają do myślenia. Czy E-PL5 (oprócz wyglądu) różni się mocno od E-PL7? Może jednak lepiej dopłacić?


    Dzięki za konstruktywne podpowiedzi.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Jeśli myślisz o zakupieniu dodatkowego obiektywu to zdecydowanie E-PL7. XZ-2 to system kompletny co zarazem jest wadą jak i zaletą.

    Czy E-PL7 cz E-PL5 - myślę że lepiej zainwestować w coś nowszego. Owszem, takie WiFi, HDRy z puszki czy ekran odchylany o 180stopni to bardziej bajery niż rzeczy na co dzień potrzebne, ale gdy będziesz kiedyś aparat sprzedawał to będzie to pewnie argument. Ponadto siódemka jest dostępna ze składanym zoomem. Super szkło to nie jest ale sprawia że E-PL7 jest niewiele większy od XZ-2. Siódemka koryguje w nim aberację chromatyczną. Ten sam obiektyw podpięty do E-M5 troszkę wali kolorkami.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    ...poległ w walce z H2O i trzeba pomyśleć o czymś nowym...
    Może o C2H5OH...

    A co do aparatu to też jestem za PL7.
    Dokładnego odpowiednika obiektywu 14-54 nie ma - za to są w systemie mikro dwa podobne szkła,
    12-35 Panasonic'a i 12-40 Olympusa, oba uszczelnione, ze stałym światłem 2,8.
    Pierwszy nieco mniejszy i ze stabilizacją, drugi za to nieco większy zakres zooma posiada... każdy warty zakupu (choć drogie są niestety).

  4. #4
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Taka uwaga, PL-5 też ma uchylany ekran, 170 stopni do góry, wystarczający aby zrobić sobie samo...ke. PL-7 ma ponadto ekran o duże lepszej rozdzielczości i nowszy nieco lepszy system AF (z M10 ), nie wiem jak w OJ ceny wyglądają (ciekawe czy kiedyś sobie zasłużę ) ale bez promocji różnica stary PL-5 vs PL-7 jest nie mała
    gdy dołoży się jeszcze 300-400zł to można w miejsce różnicy stać się posiadaczem np 1.8/45mm, lub upolować na aukcji 1.8/25, a nawet widziałem ostatnio w bardzo interesującej cenie 1.4/25. Zależy co się potrzebuje, ja osobiście preferuję nawet słabszy korpus a dodatkowy obiektyw.
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  5. #5
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    easy_rider, micro4/3 ma stabilizację w obiektywach?
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    W wersji Panasonic`owej tak
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #7
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    i Olek to obsługuje? Nie kłóci się to jakoś ze stabilizacją w korpusie?
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Można wyłączyć. W starszych obiektywach panasonica był przełącznik. W nowszych chyba się to ustaeia w menu. Nie wiem na ile aparaty Olympusa to obsługują bo nie mam takiego.

    no i jeszcze jedna uwaga bo widze że Kolega nie w temacie... oczywiście nie wszystkie obiektywy Panasonica są stabilizowane, a kiedyś były zajawki na forum która stabilizacja wydajniejsza - w obiektywie panasonicowa czy poprzez ruchy matrycy jak w Olympusie. I żeby jeszcze bardziej zagmatwać to jest co najmniej jeden aparat Panasonica (GX7) który ma stabilizowaną matrycę...
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  9. #9
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    W Olku w menu jest opcja (nie mam pod ręką ) zdaje się dosłownie?"priorytet stabilizacji obiektywu" można włączyć jak się chce, wg instrukcji (nie testowałem ) wtedy automatycznie działa stabilizacja w obiektywie.
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  10. #10
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzięki, jak zwykle pełna informacja
    Fakt, nie jestem w temacie od kilku lat - teraz trzeba szybko nadrobić.

    Wyjaśnijcie mi jeszcze proszę czym różnią się obiektywy w dwóch dostępnych zestawach E-PL7:
    - E-PL7 Obiektyw Zoom Pancake, z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ Pancake
    - E-PL7 Zestaw 1442, z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II R

    Pozdr
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

Podobne wątki

  1. OM-4Ti a może coś innego?
    By fotomic in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 5.05.15, 07:32
  2. Co kupić? XZ-2, PEN E-PL1, a może coś innego?
    By tikat in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17.03.14, 09:36
  3. Eos 40d 50d czy moze cos innego ?
    By komputerimac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 7.10.10, 21:05
  4. Olympus x-925 opinie? a może coś innego?
    By Jordan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 11:13
  5. C765 a moze cos innego?
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.09.04, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.