Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Olympus e-30 w stosunku do Canon 40D

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus e-30 w stosunku do Canon 40D

    Hej, chciałbym się dopytać szanownego grona, jak uważacie.

    Jak wypadają te dwa korpusy w stosunku do siebie. Mam canona 40D, ale ostatnio kupiłem przypadkowo E-330 z dużą ilością manualnych obiektywów, przez co zastanawiam się nad zmianą systemu, ale chciałbym mieć body jakościowo jak 40D. Dodatkowo kusi cena obiektywów z dużego systemu 4/3.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie mam 40D i nie potrafię porównać. Nie wiem też o jakie parametry porównania Ci chodzi.
    Wczoraj wrzucałem zdjęcie na ISO 1250 z E-30. Jeśli Cię interesuje....
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1150079
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za zdjęcie, ISO rewelacja jak da mnie. Czytałem różne opinie. Ale chyba spróbuję zmienić.

    ---------- Post dodany o 13:31 ---------- Poprzedni post był o 13:29 ----------

    Może jest tutaj ktoś, kto chciałby się zamienić

    Canon 40D na Olympus E-30???

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wszystko zależy od tego, do czego używasz 40D. Jeśli np. do landszaftów, to śmiało możesz zmieniac system.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Używam canona do zdjęć rodzinnych i swoich zwierzaków. Zakup olympusa zbiegł się z wcześniejszą sprzedażą szkieł od canona. Został mi teraz tylko 40D z 50/1.8

    Apropo tej 50-tki, jaki obiektyw w systemie olympusa będzie odpowiednikiem? Chodzi mi o taką portetówkę?

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Systemowych w dużym 4/3 nie ma. W mikro jest.
    Możesz użyć ZD 70-300 na 70 mm, możesz użyć ZD 50 + telekonwerter x1,4; Sigma 105 mm (nieosiągalna) lub manuale.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez LukaszBlazejewicz Zobacz posta
    ...

    Apropo tej 50-tki, jaki obiektyw w systemie olympusa będzie odpowiednikiem? Chodzi mi o taką portetówkę?
    Jeśli jesteś zadowolony z 50/1,8 , to w podobnej cenie nigdzie takiego szkła nie znajdziesz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli jesteś zadowolony z 50/1,8 , to w podobnej cenie nigdzie takiego szkła nie znajdziesz.
    System eos jeśli chodzi o niedrogie szkła dla amatorów jest bezkonkurencyjny biorąc pod uwagę nawet dramatyczny spadek wartości szkieł ze starego 4/3.
    Co prawda miałem kiedyś e30 ale w tym momencie w życiu nie wróciłbym do niego mając 40d mimo, że pod wieloma względami e30 jest lepsze zwłaszcza dobrym obiektywem jak np 12-60
    bezbagnetowiec z mianowania

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    System eos jeśli chodzi o niedrogie szkła dla amatorów jest bezkonkurencyjny biorąc pod uwagę nawet dramatyczny spadek wartości szkieł ze starego 4/3.
    Co prawda miałem kiedyś e30 ale w tym momencie w życiu nie wróciłbym do niego mając 40d mimo, że pod wieloma względami e30 jest lepsze zwłaszcza dobrym obiektywem jak np 12-60
    Przeglądając różne testy, opinie, wątki itp. skłaniam się raczej ku E-3 + ZD 14-54 2,8-3,5 (chociaż ciągle się zastanawiam)

    Do tego trochę manuali OM jakie już posiadam.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    163
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Tylko potem nie płacz, że już dalej systemu 4/3 nie rozwiniesz bo nowych puszek nie będzie...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.12.13, 22:20
  2. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.11.03, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.