Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Omd e-m10

  1. #51
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak jak jedni nie wyobrażają sobie niepotrzebnie dużego korpusu do używania z małymi szkłami, tak inni nie wyobrażają sobie aparatu bez gripa do używania z dużymi szkłami. Grip, który można w razie potrzeby dokręcić, to idealne rozwiązanie, które dogodzi każdemu.
    Nie wiem do jakiej grupy miałbym się zaliczy jako użytkownik panasa G1...? Nic mi tu nie pasuje (w G1 pasuje mi wszystko od ręki),może ktoś podpowie
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.12.14 o 21:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #52

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    23
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak jak jedni nie wyobrażają sobie niepotrzebnie dużego korpusu do używania z małymi szkłami, tak inni nie wyobrażają sobie aparatu bez gripa do używania z dużymi szkłami. Grip, który można w razie potrzeby dokręcić, to idealne rozwiązanie, które dogodzi każdemu.
    M10 jest niewygodne z jakimikolwiek szkłami. Nawet z kitowymi naleśnikiem czy 20/1.7 (z którym z kolei fajnie wychodzi na M10 CA ).
    Moim zdaniem aparat jest nieużywalny z długimi i ciężkimi "starymi" zoomami lub obiektywami typu 100-300/4-5.6. Sprawę ergonomii ratuje sprzedawany osobno grip.

  3. #53
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Dla mnie zbliżony M5 jest z wszystkim używalny. Z dużymi obiektywami trzymam za obiektyw, tak też trzymałem poprzednie lustro i w zasadzie to mi zwisa i powiewa czy ma grip czy też nie. To takie moje zdanie i odczucia.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  4. #54
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Miałem E-M10 do testów i nie przypominam sobie, aby ten aparat był niewygodny z małymi obiektywami. A łapy mam duże, na pewno bym zauważył...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #55
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Każde "retro" będzie cierpiało na dysenergonomię, tylko twardziele którzy mieli np OM30 albo inne om cieszą się jak dzieci

  6. #56

    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Swarzędz
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ergonomia ergonomią... Mi osobiście E-M10 z gripem leży w dłoni, choć nie ukrywam - duże to to nie jest. Znacznie gorzej wypada kwestia zasilania. Przy zakupie tego modelu trzeba pomyśleć (obowiązkowo) o zakupie dodatkowych akumulatorków. Na jednym pakiecie wykonuję w terenie średnio kilkadziesiąt ujęć. To zdecydowanie za mało. Krótki czas pracy jest największą moim zdaniem bolączką tego aparatu.

  7. #57

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    23
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Każde "retro" będzie cierpiało na dysenergonomię, tylko twardziele którzy mieli np OM30 albo inne om cieszą się jak dzieci
    Dokładnie.
    Tu nie ma gripa = nie ma za co chwycić. Można próbować chwycić w ten sposób że mały palec mamy pod aparatem. Ale dalekie to od wygody.
    Gdy do tego dochodzi cięższe szkło ten mały palec jest nienaturalnie odginany i jak dla mnie zestaw taki jest nieużywalny.
    Z aparatów m43, które miałem najwygodniejszy był GH3. GH1 był też wygodny ale nie miał drugiego kółka.
    Z kolei G6, który też trzymało się bardzo dobrze, miał tylne kółko które zbyt łatwo się wciskało (co włączało wprowadzanie korekty).
    GX7 ma dwa fajnie pracujące kółka ale jego chwyt jest trochę za płytki i kółko do paska przeszkadza w objęciu go pełną ręką.
    M10 był z tej piątki najmniej wygodny. Sporo zmieniało (na plus) dołożenie gripa.

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smiena Zobacz posta
    Na jednym pakiecie wykonuję w terenie średnio kilkadziesiąt ujęć.
    masz uszkodzoną baterię albo aparat. Ja na swoim zestawie wykonuję ok. 400-500 zdjęć. Dokupiłem drugi akumulator i ciężko mi sobie wyobrazić, że na 3-4 dniowym wyjeździe zabraknie mi prądu w aparacie.

    Co do wygody obsługi to ze szkłami 9-18, 14-42, 25, 45 aparat obsługuje się całkiem wygodnie. Z podłączonym 45-150 albo z większą lampą jest nieco gorzej, ale dalej nie jest źle.
    Zamówiłem sobie gripa: http://www.aliexpress.com/item/Quick...243070137.html
    i zobaczymy, czy mi się spodoba

  9. #59
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    masz uszkodzoną baterię albo aparat. Ja na swoim zestawie wykonuję ok. 400-500 zdjęć. Dokupiłem drugi akumulator i ciężko mi sobie wyobrazić, że na 3-4 dniowym wyjeździe zabraknie mi prądu w aparacie.
    problem szybkiego ubywania prundu podczas używania duzych szkieł jest chyba ogólnie znany
    mój GX7 z ZD9-18 znacznie krócej pracuje niż np. z panasem 14-140
    myslę, ze jest to czas o dobrą połowę krótszy, mam 3 aku: oryginał , OTB, hahnel
    na wszystkich jest tak samo (w duzym uproszczeniu, rózne pojemności)
    troszke pomaga wyłaczenie stabilizacji
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #60
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Link pokazujący pierze i dający do myślenia i Oly i Panasowi ile jeszcze roboty jest z mikro telasami.


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.