Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 96

Wątek: Mokre piksele

  1. #81
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    miło mi donieść że zdjęcie to zostało zgłoszone do konkursu na najlepsze Foto Miesiąca Lipca - gratulacje
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    od siebie dodam że foty świetne - zarówno ostatni jak i to w kręgu najbardziej mi się spodobały
    gratulacje
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  2. #82
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Gulasz Dziękuję bardzo! Miło mi, że zdjęcie sie spodobało na forum.

    Droplet Museo Atlantico to ciekawe miejsce i coś o tyle innego iż nie traktowałbym tego jako alternatywa czy konkurencja do "naturalnych" miejscówek. Sama idea mi się spodobała, wykonanie i przekaz również. Lecz ze względu na cenę wizyty (40€ za jedno nurkowanie bez wynajmu sprzętu) gdyby nie pomysły na zdjęcia i dodatkowa motywacja w postaci konkursu to raczej bym się na to nie zdecydwał.
    Ale jeśli chodzi o same zdjęcia to pomysłów mieliśmy 1000 a światełko Lume Cube było strzałem w dziesiątkę. Zaplanowaliśmy powrót na początku września, juz na nieco innych warunkach i poza zdjęciami głównym zadaniem będzie nakręcenie filmiku.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  3. #83
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Miło mi poinformować tym razem
    żę poniższa praca została wyróżniona w konkursie na najlepsze foto lipca 2019
    gratulacje



    Cytat Zamieszczone przez Hrr
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  4. #84
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    mZD 45mm f 1,8 wylądował mi w torbie mocno przypadkowo. Na początku mało używany z czasem wypracował sobie u mnie opinie jednego z ulubionych szkieł. Dziś zabrałem go pod wodę, oj dostanie tam stały etat!

    58.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB220546.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	583,6 KB
ID:	216817
    Serranus scriba

    59.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB260607.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	646,8 KB
ID:	216818
    Mątwa Sepia officinalis
    60.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB260580.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	564,4 KB
ID:	216819
    Młody okaz Pagrus auriga
    61.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB260564.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	514,1 KB
ID:	216820
    Lithognatus mormyrus
    (ciekawe, że z angielska zwą je paskowanymi morskimi leszczami...)
    62.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB260557.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	397,3 KB
ID:	216821
    Stephanolepsis hispidus


    Masa frajdy z tym szkłem. Ostrzy błyskawicznie, całkiem ostry od pełnej dziury, a przy tak otwartej przysłonie minimalny błysk naświetla kadr wystarczająco więc lampa ładuje się niemal natychmiastowo. Jedynie minimalna odległość ostrzenia mogła by być ciut mniejsza (acz pewnie ucierpiałaby na tym prędkość AF).
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #85
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Co by wątek całkowicie nie utonął podrzucę kilka zdjęć z wizyty w jednym z moich ulubionych wraków, znajdującym się u wybrzeży Teneryfy (miejscowość Tabaiba) "El Peñon".

    Był to holownik, który w 2006 roku po odbyciu 40 letniej służby został tu umyślnie zatopiony. Iniciatywa miejscowego klubu nurkowego "El Pejin" okazała się strzałem w dziesiątkę. Wrak spoczywa na 25m głębokości nie więcej niż 200m od brzegu co czynigo niesamowitą atrakcją dla nurków rekreacyjnych.
    Nie tylko ludzie na tym skożystali, jednym z głównych zamysłów zatopienia wraku było stworzenie warunków do życia dla morskiej fauny i cel ten osiąfnięto w 100%. Ławice sardynek, barakudy, skorpeny czy ryby trąbki to stałe bywalce tych okolic. Dzięki licznym schronieniom w okolicach dna można spotkać ośmiornice, rózne gatunki ogończy, a i objęty ochroną rekin Angelote jest tu częstym gościem.

    Jest to też doskonałe (na skalę światową) miejsce do treningu Freedivingu. Duże głębokości na wyciągnięcie ręki, brak prądów morskich czy termoklin. No i jest co zwiedzać po treningu

    63.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	upup.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	303,8 KB
ID:	220363

    64.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9072715.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	289,6 KB
ID:	220364

    65.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9072681.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	258,8 KB
ID:	220365

    66.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9072614.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	268,2 KB
ID:	220366

    Zdjęcia wykonane w okolicach 20m na wstrzymanym oddechu.
    Robione Olkiem EM-5 + Lumix 7-14
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 20.03.20 o 10:59
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  6. #86
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Rewelacyjne...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #87
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Rewelacyjne...
    Dziękuję, miło słyszeć dobre słowo.

    Jedną z moich ulubionych technik fotografi wodnej są zdjęcia "Pół-na-Pół".
    Zasada jest prosta, część kadru przedstawia to co jest pod wodą a reszta to co ponad powierzchnią.
    Daje to wiele możliwości i uwielbiam tę perspektywę. Wykonuje się je przy pomocy szerokokątnych obiektywów (w moim przypadku Lumix 7-14mm) umieszconych w portach kopułowych o możliwie jak największej średnicy (te najlepsze szklane 8 calowe bądź większe potrafią trzepać po kieszeni bardziej niż same obiektywy)

    Trzy przykłady takich zdjęć:

    67.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6204956.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	877,3 KB
ID:	224402
    68.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8292307.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	655,3 KB
ID:	224403
    69.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6074317.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	450,1 KB
ID:	224404

    Trudności to utrzymanie poziomu wody tam gdzie chcemy (łatwe tylko na basenie), ustawianie ostrości (aby obie partie były ostre, co nie jest takie oczywiste bo w każdym medium ostrość ląduje w innej płaczyźnie) i dobór ekspozycji (dół znacznie ciemniejszy od góry, trzeba sporo niedoświetlać i potem ciągnąć RAWa za uszy).
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  8. #88
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Czemu ten wątek siedzi w dziale dla początkujących pozostanie zagadką do końca moich dni na tym łez padole.

    pół-na-pół: całościowo wyśmienite. Od #69 nie sposób oderwać wzrok.
    Zdjęcia podwodne nigdy nie były moim obszarem zainteresowania, a tu proszę - są wyjątki.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #89
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Czemu ten wątek siedzi w dziale dla początkujących pozostanie zagadką do końca moich dni na tym łez padole. ...
    To było dawno i nieprawda Dołączyłeś w 2005 roku, ja trochę później - ale było tak, że nowy użytkownik zakładał swój wątek w dziale początkujących, a potem moderator/admin przenosił do oceny zdjęć.
    Potem się to zmieniło na zasadzie - założyłeś watek w ocenie zdjęć, więc nie ma litości i pobłażania. W początkujących się pokazywało co źle, co niedobrze - w ocenie zdjęć można było jechać po kliencie.
    A potem było jeszcze tak, że to użytkownicy proponowali przeniesienie wątku z początkujących do oceny, jak widzieli że delikwent ma pojęcie i robi fajne foty.
    No a teraz jak został jeden moderator i jeden admin...

    ps. nigdy nie byłem zwolennikiem usuwania (wywalania) moderatora, nawet jak się nie udziela na forum. Na moim forum Linuxowym - adminem/modem jest się dożywotnio. Mam kolegów, którzy wyjechali do Kanady czy Australii, ale status mają zostawiony. Jeden pracuje w Dolinie Krzemowej i od czasu do czasu wpada na forum pogadać o dupiemarynie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #90
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    To się dużo zmieniło, bo w dziale z fotkami uprawiany jest masowy petting, a zdjęcia dziadowskie się przemilcza. Miałem przerwę o długości dekady i niestety po starych, dobrych forach został pył i zgliszcza, nic lepszego niż to tutejsze forum już się nie ostało, a i tu jest ruch jak w moim mieście w czasie lockdown... Raz po raz trafi się coś wartego zaczepienia oka, ale to już margines...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Podobne wątki

  1. Wypalone piksele
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.05.06, 08:22
  2. hot piksele w c-4000
    By qbek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.12.04, 09:59
  3. hot piksele w c750
    By steve13 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.10.04, 15:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.