Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 96

Wątek: Mokre piksele

  1. #71
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Wysechł wątek totalnie!

    Podwodne robienie zdjęć rządzi się swoimi prawami. Poza utrudnionym oddychaniem, jeszcze gorzej sprawa się ma z wymianą obiektywów. Ot trzeba przed wejściem do wody zdecydować jakie zdjęcia będziemy robić. Często tak właśnie bywa, że decydujemy się zabrać właśnie nie ten obiektyw który by się przydał. Jakimś wyjściem jest 12-50, który często zabieram na nurkowania na których nie wiem czego mam się spodziewać. 12mm to wystarczająco szeroko żeby co nieco zmieścić, filmik nagrać. 50 mm elegancko się nada na wąskie kadry, a po założeniu nań mokrej soczewki od biedy i macro się strzeli. Ale jak już coś robić to porządnie, prawdziwe macro to tylko stałka 60mm (w systemie olka), a jak ma być szeroko to minimum 9mm.

    Takich przypadków mam bez liku, niemal na każdym nurkowaniu . Acz nieraz trafiają się prawdziwe kwiatki:
    Pierwszy dorosły osobnik Langusty Kanaryjskiej jaki miałem okazje podziwiać postanowił dać się znaleźć gdy nurkowałem z 60mm macro. Skorupiak był pokaźny, jakieś 30cm długości i w kadrze trudno było go upchnąć:

    45.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8211151.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	2,60 MB
ID:	204715

    Ale jak się okazuje, nie bezpodstawnie nazwana została owa langusta "Kanaryjską". Leniwa bestia nie ruszyła się z miejsca i gdy wróciłem tam dnia następnego z 9-18mm gotowym do akcji skorupiak czekał gotowy by pozować do zdjęć.

    46.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8221376-2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	3,04 MB
ID:	204714

    PS. Uprzedzając pytania zwłaszcza Saboora, tak to się je. Chyba musiały być całkiem smaczne gdyż wyłapano ich tyle, że gatunek ten objęty został ochroną
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  2. #72
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ciekawe dlaczego to Langusta Kanaryjska bo podobne są w całym Morzu Śródziemnym, po polsku Krab Łopaciarz. One są tylko ciężko jej zobaczyć.

  3. #73
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Muszę bardziej zgłębić temat, nie wiedziałem że w Śródziemnym też występują. Są leniwe, zapewne stąd ta nazwa.
    Ale faktem jest, że na wyspach zbyt namiętnie je łapali i populacja jest licha.
    Łopaciarz fajna nazwa
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  4. #74
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Jakiś czas temu utopiłem jednego flasza, no cóż gdzie drwa rąbią...
    Skutek tego taki że mam teraz jedną lampę i to dość niewielkiej mocy. Jak żyć?
    Od dłuższego czasu bardzo podoba mi się nowy nurt, który od jakiegoś czasu coraz częściej widuję w fotografii podwodnej. Głownie wśród fotografów japońskich.
    Całość wygląda jak typowe zdjęcia macro na powierzchni: mała głębia ostrości, dużo bokeh i bardzo jasne tonacje (Czyli generalnie rzecz ujmując zupełnie na opak temu co kanon zdjęć UW przyjmuje).

    Zaczynając mokre foty, strzelając XZ'tem miałem podobną wizję dla swoich zdjęć. Z czasem coraz bardziej od niej odchodziłem, no a teraz postanowiłem się z nią przeprosić.
    Otwarty MZD 60mm macro ślicznie maluje rozmywając w sposób przyjemny dla oka to co poza głębią ostrości, natomiast to co ostre jest nadaj bardziej niż zadowalającej jakości. Dzięki "małej" matrycy GO jest wystarczająca by coś w niej zmieścić. Otwarty obiektyw przepuszcza więcej światła i nagle okazuje się, że moja słaba lampka daje radę (wsparta szerokokątną latarką dla wypełnienia czy raczej ocieplenia cieni).

    Kilka przykładów:

    47.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA061710.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	848,3 KB
ID:	204840

    48.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA061661.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	444,7 KB
ID:	204841

    49.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA051541.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	413,3 KB
ID:	204842
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #75
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Por favor Adalberto

    Zlapalem Cie wreszcie, niestety tam gdzie bylem na razie mnie nie bedzie, zatem bede zagladal tukej.
    Mam nadzieje, ze bedzie watek na bogato, sliczny swiat, pelen kolorow i dostojnosci, zapodawaj kiero!

    Hasta manana, asta lavista, mi amor amigo!
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #76
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Nie tylko ryby w wodzie pływają.


    50.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC202767.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	409,6 KB
ID:	207467

    51.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC202780.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	350,7 KB
ID:	207466

    52.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC202497.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	446,7 KB
ID:	207468

    53.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC122144.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	5,20 MB
ID:	207469

    Zdjęcia podwodne przy świetle zastanym / naturalnym wymagają niezwykłej żonglerki podczas obróbki. Dużo kręcenia i machania suwakami, piksele aż piszczą zwłaszcza, że ISO potrafi wjechać w okolice 1600.
    Co ciekawe bodaj po raz pierwszy znalazłem zastosowanie dla trybu S. Zazwyczaj focę w A, nieraz M. Natomiast S użyłem może kilka razy przy panoramowaniu. Tutaj za to doskonale sprawdza się kombinacja Auto ISO (200-1600) + S na 1/200s.

    Zdjęcia robione MZ 9-18 w standardowym płaskim porcie.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  7. #77
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Na wyspach organizowanych jest całkiem sporo zawodów (bardziej to określenie pasuje niż "konkurs") w fotografii podwodnej. Największą famę ma Fotosub na Lanzarote: Mar de Lava. Wraz z oswojoną syreną postawiliśmy wziąć w nim udział. Jako iż w samych zawodach nie dozwolona jest żadna obróbka zdjęć wiedziałem, że większych szans nie mam, lecz jedna z kategorii taką możliwość dawała:
    Była to kategoria "Museo Atlantico" czyli foty zrobione w obrębie podwodnego muzeum. Jako iż samo to miejsce było baardzo wysoko na mojej liście rzeczy do odwiedzenia to i wzięliśmy się do dzieła.
    Sama wizyta trwa tylko 45min, rzeźb jest sporo tak więc cała akcja musiała być dobrze zaplanowana, aby wyjść z wody ze zdjęciami po które przyszliśmy.
    Głębokość to ok 14m, więc trochę było wiosłowania góra-dół (zdjęcia robione zgodnie z tradycją na bezdechu).

    54.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6229913.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	703,7 KB
ID:	213019
    55.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6229883.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	564,6 KB
ID:	213020
    56.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6229845.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	771,5 KB
ID:	213021
    57.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6229738.jpg
Wyświetleń:	1798
Rozmiar:	637,3 KB
ID:	213022

    Mimo iż konkurencja była duża bo brali udział wszyscy najlepsi fotografowie UW z Kanarów to ostatnie z prezentowanych tu zdjęć zostało wybrane przez jury jako najlepsze.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  8. #78
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Mimo iż konkurencja była duża bo brali udział wszyscy najlepsi fotografowie UW z Kanarów to ostatnie z prezentowanych tu zdjęć zostało wybrane przez jury jako najlepsze.
    Gratulacje! Zdjęcie jest niesamowite. Skromnie się chwalisz
    Zazdroszczę płuc
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  9. #79
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    gratuluję
    wszystkie zdjęcia świetne, mnie osobiście najbardziej podoba się w kręgu- 56
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  10. #80
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Myślałem o tym miejscu na Lanzarote ale odpuściłem po obejrzeniu zdjęć w sieci. Większość zdjęć była nieciekawa. Nie ta pora/światło i zawiesina. Oferowane pory nurkowania nie odpowiadały mi.
    Na Lanzarote można znaleźć wystarczającą ilość naturalnego piękna, jeszcze.
    Niemniej ja nie miałem takiego j pomysłu na zdjęcie ze światłem ani tak fotogenicznej modelki.
    Bardzo podobają mi się te zdjęcia. Gratuluję konkursu, wiem co to prezentacja surowego zdjęcia UW.
    Bardzo zazdroszczę nurkowania na wyspach wiosennych

Podobne wątki

  1. Wypalone piksele
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.05.06, 08:22
  2. hot piksele w c-4000
    By qbek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.12.04, 09:59
  3. hot piksele w c750
    By steve13 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.10.04, 15:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.