Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

  1. #21
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Im bardziej rozmazane zdjęcia motywów znajdujących się w ruchu można zrobić, przy ostrych pozostałych fragmentach tego samego ujęcia, tym lepiej świadczy to o aparacie - szczególnie skuteczności jego stabilizacji.
    Wszystko rozmyte, ludzie się gibali, ele ustać umiała ta pani w czerwonym w środku, ostrość bardzo dobra, ładny szczegół...nic jak się pod tym podpisać .
    https://www.dropbox.com/s/qyvrauycerm7om5/P5180154.JPG
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  2. #22

    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Troche mi to rozjaśniliscie. Czasami czytając cięzko jest do czegoś dojść a jak pokaże to całkiem inaczej i problem okazuje sie oczywisty..
    Jeszcze takie pytanie. Mam firmware 1.1 na stronie producenta jest 1.3 pisze że coś tam polepsza warto zrobić aktualizacje?

  3. #23
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Romex1 Zobacz posta
    Troche mi to rozjaśniliscie. Czasami czytając cięzko jest do czegoś dojść a jak pokaże to całkiem inaczej i problem okazuje sie oczywisty..
    Jeszcze takie pytanie. Mam firmware 1.1 na stronie producenta jest 1.3 pisze że coś tam polepsza warto zrobić aktualizacje?
    Tak, aktualizacje są po to aby poprawić działanie sprzętu. Życzę udanych zdjęć.
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  4. #24

    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Dziękuję za pomoc Jak pojawi się jakiś problem to będe pisał

  5. #25
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nie Nie sadze.
    Kiedys z juz ex zieciem przykrecalem panele do sufitu w mieszkaniu corki.Zaczepy mocowalem na male wkrety.Kiedy mi ich zabraklo w kieszeni zwrocilem sie do "pomocnika" aby podal mi kilka(lezaly na parapecie jako jedne jedyne).Spytal ktore to sa wkrety
    .Popatrzylem zdziwiony-innych tam nie bylo.Mowie ze wkrety do paneli na sufit to takie z czubkiem do gory,do podlogi to z czubkiem na dol-dodalem.Przyszedl za chwile i mowi,ze tam leza tylko takie do sciany.Padlem.
    Potraktowałem to jako dowcip i pozwoliłem sobie udostępnić. Sam jestem jednostką średnio technicznie (prace manualne rozgarniętą ) ale to mnie rozwaliło
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dzuiko
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    (z)Dolny Śląsk
    Posty
    886
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nie Nie sadze.
    Kiedys z juz ex zieciem przykrecalem panele do sufitu w mieszkaniu corki.Zaczepy mocowalem na male wkrety.Kiedy mi ich zabraklo w kieszeni zwrocilem sie do "pomocnika" aby podal mi kilka(lezaly na parapecie jako jedne jedyne).Spytal ktore to sa wkrety
    .Popatrzylem zdziwiony-innych tam nie bylo.Mowie ze wkrety do paneli na sufit to takie z czubkiem do gory,do podlogi to z czubkiem na dol-dodalem.Przyszedl za chwile i mowi,ze tam leza tylko takie do sciany.Padlem.
    Padłbym i ja.
    Przypomniało mi się, jak wiele lat temu, jeszcze w epoce przedcyfrowej, fociłem wesele Smieną (!) z podpiętą lampą Brauna.
    Naprawdę, nie było zdjęć nieostrych czy rozmazanych w tańcu.
    W razie dalszego niezadowolenia, polecam.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Romex1 Zobacz posta
    Ustawiłem tak jak radzisz i faktycznie nie rozmazuje mi ruchu ręką Niestety w trybie auto nie można tego ustawić.. Co radzisz w takim wypadku? Najlepiej robić zdjęcia w trybie S i ustawić domyślnie wyższy czas? jeśli tak to jaki byłby optymalny? Zazwyczaj robię zdjęcia w dzień i w pomieszczeniach. Poprostu chodzi mi o to żeby wyciągnąć aparat z kieszeni, z plecaka i pstrykać No chyba że dla amatorskiego fotografowania lepiej korzystać z innego trybu ustawienia pokrętła?

    To moj prywatny problem, żadna prowokacja marketingowa

    No a załóżmy domyślnie aparat nie może sam podnosić tego czasu i ręcznie tego regulować? Z tego co widze wszyscy mówicie że niski czas.. ale ja tego w zyciu tak nisko nie ustawilem...
    Pytasz co radzę Radzę poczytać instrukcję aparatu i poradniki, których w internecie nie brakuje. Zapoznaj sie z trybami P,A,S,M, co to jest przysłona i takie tam podstawy
    Tryb S to priorytet czasu. Sam ustawiasz czas i do tego czasu aparat dobiera pozostałe parametry. Jeśli wiesz, że będziesz robił zdjęcia w ruchu (np. poruszające się osoby) to warto z tego trybu korzystać.
    Musisz wiedzieć mniej więcej jaki czas ustawić. Już tu była o tym nieco mowa. Nie używaj określenia: wyższy/nizszy czas tylko krótszy/dłuższy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    No powiem Chlopaki alescie sie rozpisali, tyle klepania, a Janeczek dobra rada od razu prosto z mostu rzekl: "czytac instrukcje od aparatu".
    Teraz jakis Lejek jak wejdzie we watek, pomysli, ze jeszcze XZ-2 aparat przezacny moze miec jakis problem badz co gorzej wade fabryczna, tyle odpowiedzi ze ho,ho,ho

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że każdy powinien zaczynać fotografowanie od zenita lub innego tego typu aparatu. Widać dziurę przysłony, słychać trzask migawki i jak ktoś myśli i wyciąga wnioski to zrozumie na czym polega zależność ISO-przysłona-czas.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ 2 rozmazuje zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że każdy powinien zaczynać fotografowanie od zenita lub innego tego typu aparatu. Widać dziurę przysłony, słychać trzask migawki...
    A gdy spadnie na duży palec u nogi... Ło, to się zaraz jasno przed oczami robi. A może ciemno? Nie pamiętam, bo to dawno było.
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. Olympus E-500 złe zdjęcia
    By narciarz in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.01.11, 18:42
  2. Olympus SP-510 - wyblakłe zdjęcia
    By arekp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 00:26
  3. OLYMPUS FE-170 - ZDJĘCIA NA DYSKOTECE
    By cycleteam in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 23:11
  4. Olympus mju 750 ciemne zdjęcia
    By nihonjin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19.07.07, 17:41
  5. zdjecia w Olympus C-730
    By Sylwester in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.08.03, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.