Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

  1. #11
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    No i kupiłem 8 szt. białych eneloopów rozpakowałem i bez ładowania wrzucam do gripa i śmiga luc4s dobrze mówił. Dłuższe leżakowanie Sanyo 2700mAh niestety źle na nie wpłynęło. Lampa FL-36R zauważalnie szybciej się ładuje na nowych akumulatorkach Eneloop. Hmm zastanawiałem się nad kupnem czarnych 2550mAh bo teoretycznie są wydajniejsze no ale zakupu nie żałuję.
    Jednak troche mnie zastanawia, że mimo iż ładowarka wskazywała prawidłową pojemność starych Sanyo 2700mAh a nawet ponad deklarowaną pojemność ( 3 sz. wykazywały pojemność 3000mAh) to aparat się nie chciał uruchomić. Gdzieś czytałem, że mimo iż te ładowarki BC-700 (900) cieszą się dobrą opinią potrafią zakłamywać realne wartości pojemności akumulatorów. Czy to prawda? Heh będzie mnie to jeszcze pewnie przez pewien czas męczyło : )
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  2. #12
    Awatar DIONIZY
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków + Bilsko
    Posty
    131
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez dominius Zobacz posta
    No i kupiłem 8 szt. białych eneloopów rozpakowałem i bez ładowania wrzucam do gripa i śmiga luc4s dobrze mówił. Dłuższe leżakowanie Sanyo 2700mAh niestety źle na nie wpłynęło. Lampa FL-36R zauważalnie szybciej się ładuje na nowych akumulatorkach Eneloop. Hmm zastanawiałem się nad kupnem czarnych 2550mAh bo teoretycznie są wydajniejsze no ale zakupu nie żałuję.
    Jednak troche mnie zastanawia, że mimo iż ładowarka wskazywała prawidłową pojemność starych Sanyo 2700mAh a nawet ponad deklarowaną pojemność ( 3 sz. wykazywały pojemność 3000mAh) to aparat się nie chciał uruchomić. Gdzieś czytałem, że mimo iż te ładowarki BC-700 (900) cieszą się dobrą opinią potrafią zakłamywać realne wartości pojemności akumulatorów. Czy to prawda? Heh będzie mnie to jeszcze pewnie przez pewien czas męczyło : )
    W ładowarce włącz naprawę akumulatorków, naprawa może trwać nawet tydzień, rozładowuje, ładuje i tak nawet kilka razy dlatego to trwa tak długo.
    Pisałem już o tym wcześniej. Od kilku lat mam akumulatorki i działają super. A do gripa wchodzi 6 sztuk, to po co kupowałeś 8 sztuk.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Pisałem wcześniej, że jak dałem na refresh to po prostu ładowarka tak jakby się 'zawiesiła' i na żadnym z czterech akum. bedących w komorach ładowarki przez długi czas nie wzrastała pojemność choć dało radę przełączać się przyciskiem "display" pomiędzy wyświetlaniem napięcia, czy aktualnego prądu ładowania. W obu tych przypadkach wartości się zmieniały. Nie wiem co to było. 8 szt. kupiłem bo 6 do gripa + 2 do lampy FL-36R. Co prawda mogłem kupić 2 czarne Eneloopy do lampy no ale mam nadzieję ze te tez dadzą radę w tej lampie na dłużej.
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  4. #14
    Awatar DIONIZY
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków + Bilsko
    Posty
    131
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez dominius Zobacz posta
    Pisałem wcześniej, że jak dałem na refresh to po prostu ładowarka tak jakby się 'zawiesiła' i na żadnym z czterech akum. bedących w komorach ładowarki przez długi czas nie wzrastała pojemność choć dało radę przełączać się przyciskiem "display" pomiędzy wyświetlaniem napięcia, czy aktualnego prądu ładowania. W obu tych przypadkach wartości się zmieniały. Nie wiem co to było. 8 szt. kupiłem bo 6 do gripa + 2 do lampy FL-36R. Co prawda mogłem kupić 2 czarne Eneloopy do lampy no ale mam nadzieję ze te tez dadzą radę w tej lampie na dłużej.
    I tak powinno być, spokojnie daj jej czas na działanie.
    Może to trwać nawet tydzień.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.615
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez DIONIZY Zobacz posta
    W ładowarce włącz naprawę akumulatorków, naprawa może trwać nawet tydzień, rozładowuje, ładuje i tak nawet kilka razy dlatego to trwa tak długo.
    A mam pytanie, czy miałeś takie przypadki, że naprawa nie powiodła się? Próbowałem reaktywować w ten sposób Sony 2100 mAh, ale bez rezultatu, gdyż po ich umieszczeniu w komorach ładowarka odmawiała współpracy
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  6. #16
    Awatar DIONIZY
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków + Bilsko
    Posty
    131
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    A mam pytanie, czy miałeś takie przypadki, że naprawa nie powiodła się? Próbowałem reaktywować w ten sposób Sony 2100 mAh, ale bez rezultatu, gdyż po ich umieszczeniu w komorach ładowarka odmawiała współpracy
    Ładowarkę BC900 mam jakieś 5 lat a może więcej, za każdym razem używam funkcji - „Refresh” (ładowanie, rozładowywanie, testowanie i regeneracja).
    Tak ładowane akumulatorki w grip'ie mojego E30 wystarczają na 500-600 zdjęć, zależy to od tego czy wyłączę aparat, czy też zapomnę o wyłączeniu.
    Zaraz po kupnie ładowarki kupiłem 18 sztuk w jakimś sklepie internetowym w Gdańsku (tam były najtańsze) Enelopy 2000 mAh.
    Do dzisiaj śmigają bez zarzutu. Natomiast nigdy przy tej ładowarce nie zdarzyła mi się odmowa ładowania, nawet takich akumulatorków jakie dają do
    krasnali czy podświetlenia ścieżek w ogrodzie. Zawsze daję czas na taką operację, przy tych byle jakich akumulatorkach trwa to baardzo dłługo !!!
    Ja mam czas, poczekam.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez dominius Zobacz posta
    ...Jednak troche mnie zastanawia, że mimo iż ładowarka wskazywała prawidłową pojemność starych Sanyo 2700mAh a nawet ponad deklarowaną pojemność ( 3 sz. wykazywały pojemność 3000mAh) to aparat się nie chciał uruchomić. Gdzieś czytałem, że mimo iż te ładowarki BC-700 (900) cieszą się dobrą opinią potrafią zakłamywać realne wartości pojemności akumulatorów. Czy to prawda? Heh będzie mnie to jeszcze pewnie przez pewien czas męczyło : )
    Może tak być, że pomimo iż akumulatorki wykazują teoretycznie swą pojemność to aparat się nie uruchomi. Ma to związek z prądem jaki pobiera dane urządzenie. Szczególnie zaraz po włączeniu gdzie prąd jest dość duży i wtedy napięcie w takich akumulatorkach mocno spada. Będą za to działały w urządzeniach z bardzo małym poborem prądu typu pilot czy zegar ścienny. Ładowarka jest dobra i nie zakłamuje. Też miałem podobny problem z zwykłymi akumulatorkami GP co prawda miały sporo więcej niż rok używania. Już nie pamiętam ale chyba coś z 3 lata i kompakt nie chciał się na nich uruchomić. Po zakupie białych enelopów problem jak ręką odjął.
    Ładowarka BC700 (900) przelicza (mnoży) prąd ładowania razy czas co daje pojemność ale nie jest aż tak "mądra" aby wykryć, że akumulatorki to już tak naprawdę szmelc i w wszystkich urządzeniach nie będą działać.
    To coś na zasadzie akumulatora samochodowego. Może mieć jeszcze sporą pojemność, a rozrusznika w samochodzie nie pociągnie.
    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    A mam pytanie, czy miałeś takie przypadki, że naprawa nie powiodła się? Próbowałem reaktywować w ten sposób Sony 2100 mAh, ale bez rezultatu, gdyż po ich umieszczeniu w komorach ładowarka odmawiała współpracy
    Może się zdarzyć, że ładowarka BC 700 (900) odmówi współpracy ale tylko wtedy gdy akumulatorki są prawie całkiem rozładowane tzn. maja bardzo niskie napięcie. Dokładnie nie powiem jakie ale pewnie 0,5V lub ponizej. Ładowarka wtedy ich nie wykryje i trzeba najpierw je podładować nieco w zwykłej nie mikroprocesorowej ładowarce.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.10.14 o 07:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Czarnych eneloopów się nie opłaca kupować. Przyrost pojemności kilkanaście procent, a cena prawie dwa razy wyższa. Oczywiście jak kogoś stać, to można Te procesorowe ładowarki też potrafią zniszczyć akumulatorki. Mamy na uczelni taką i już trochę eneloopów zniszczyła. Wiadomo, studenci się raczej z akumulatorkami nie bawią w odświeżanie. Ja mam od 8 lat jakiegoś czeskiego MW8165 i aku średnio 3 lata wytrzymują.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.615
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria

    Odp: Grip HLD-4 + E-30 oraz baterie AA Ni-MH Sanyo 2700 mAh - brak reakcji body

    Cytat Zamieszczone przez DIONIZY Zobacz posta
    Ładowarkę BC900 mam jakieś 5 lat a może więcej, za każdym razem używam funkcji - „Refresh” (ładowanie, rozładowywanie, testowanie i regeneracja).
    Tak ładowane akumulatorki w grip'ie mojego E30 wystarczają na 500-600 zdjęć, zależy to od tego czy wyłączę aparat, czy też zapomnę o wyłączeniu.
    Zaraz po kupnie ładowarki kupiłem 18 sztuk w jakimś sklepie internetowym w Gdańsku (tam były najtańsze) Enelopy 2000 mAh.
    Do dzisiaj śmigają bez zarzutu. Natomiast nigdy przy tej ładowarce nie zdarzyła mi się odmowa ładowania, nawet takich akumulatorków jakie dają do
    krasnali czy podświetlenia ścieżek w ogrodzie. Zawsze daję czas na taką operację, przy tych byle jakich akumulatorkach trwa to baardzo dłługo !!!
    Ja mam czas, poczekam.
    Może to faktycznie kwestia "złego dnia", który miała ładowarka Będę musiał jeszcze popróbować i wykazać się większą cierpliwością.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Może się zdarzyć, że ładowarka BC 700 (900) odmówi współpracy ale tylko wtedy gdy akumulatorki są prawie całkiem rozładowane tzn. maja bardzo niskie napięcie. Dokładnie nie powiem jakie ale pewnie 0,5V lub ponizej. Ładowarka wtedy ich nie wykryje i trzeba najpierw je podładować nieco w zwykłej nie mikroprocesorowej ładowarce.
    To kolejna rzecz do przetestowania, może po takim wstępnym potraktowaniu innym sprzętem w końcu zaskoczy.

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Te procesorowe ładowarki też potrafią zniszczyć akumulatorki. Mamy na uczelni taką i już trochę eneloopów zniszczyła. Wiadomo, studenci się raczej z akumulatorkami nie bawią w odświeżanie. Ja mam od 8 lat jakiegoś czeskiego MW8165 i aku średnio 3 lata wytrzymują.
    Też się nad tym zastanawiałem, gdyż parę razy odniosłem wrażenie, że ładowarka nie do końca jest życzliwa w stosunku do akumulatorów. Dopóki pracowały w zwykłej ładowarce, nie było z nimi problemów. Natomiast po 2-3 ładowaniach w mikroprocesorowej zaczęły kiepsko pracować. Być może to tylko wada egzemplarzy/partii a może nie? Tak czy inaczej, spróbuję je trochę pomęczyć jeszcze.
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Podobne wątki

  1. brak reakcji Olympus MJU 300
    By quanto in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.08.06, 15:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.