Strona 179 z 193 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.790 z 1927

Wątek: yamady makrofoto...

  1. #1781
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Widzę ze intensywnie 90-tkę wykorzystujesz - ze świetnymi efektami. U mnie nie zdążyła jeszcze przejść porządnego chrztu bojowego. Miałem nawet wczoraj ze sobą w lesie w torbie i ani razu nie wyjąłem - nie było do czego.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #1782
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Fakt, nie łatwo coś znaleźć. Ja jutro ruszam. Po dzisiejszym dniu są jakieś szanse, że coś trafię. W ostateczności... Wałęsaki...

  3. #1783
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    602. Dzisiejszy, młodziutki Darownik przedziwny (Pisaura mirabilis) MZuiko 90f3.5 macro + MC-14. 176 klatek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Darownik przedziwny (Pisaura mirabilis) (3-176k).jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	1,19 MB
ID:	253478

  4. #1784
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Niestety tym razem muszę skrytykować - przeszkadzaj.ą mi gwałtowne przejścia między strefą ostra a silnie nieostrą na nogach i głowotułowiu modela - wygląda to bardzo sztucznie. To częsty problem przy stackowaniu którego na poprzednich Twoich stackach udało Ci się uniknąć.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #1785
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Niestety tym razem muszę skrytykować - przeszkadzaj.ą mi gwałtowne przejścia między strefą ostra a silnie nieostrą na nogach i głowotułowiu modela - wygląda to bardzo sztucznie. To częsty problem przy stackowaniu którego na poprzednich Twoich stackach udało Ci się uniknąć.
    Oczywiście, może Ci nie pasować. Ja uważam, że przy takich powiększeniach żywych modeli, w terenie i przy naturalnym świetle, takie rzeczy są akceptowalne. Należy też brać poduwagę ustawienie modela oraz fotografowany gatunek... Ale pomyślałem, że troszkę się poprawię. Jako, że dopiero teraz miałem czas obrobić jeszcze jedno zdjęcie tego samego pająka.

    603. Darownik przedziwny (Pisaura mirabilis), 90-tka + MC14 289 klatek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Darownik przedziwny (Pisaura mirabilis) 9-289k).jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	253519

  6. #1786
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Ostatnie znacznie lepsze od poprzedniego. Jak oceniasz współpracę mZD90 z TC-14? Czy podobnej jakości przy takim samym kadrze i dystansie roboczym nie uzyskasz przycinając zdjęcia wykonane samym obiektywem bez telekonwertera? Wydaje mi się że w przypadku pracy przy większych liczbach przysłony - np. 8 lub 11 jest to całkiem możliwe ze względu na dyfrakcję ograniczającą rozdzielczość obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 20.03.23 o 00:31
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #1787
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ostatnie znacznie lepsze od poprzedniego. Jak oceniasz współpracę mZD90 z TC-14? Czy podobnej jakości przy takim samym kadrze i dystansie roboczym nie uzyskasz przycinając zdjęcia wykonane samym obiektywem bez telekonwertera?
    to pierwsze zdjęcia jakie robiłem tym zestawem. Ja jestem bardzo zadowolony. Osobiście nie przycinam praktycznie w ogóle zdjęć. Bardzo rzadko to mi się zdarza, i są to niewielkie cięcia. Takie sobie zasady ustanowiłem, i się tego trzymam.
    Jeśli nie jesteś nastawiony na stackowanie i to naprawdę jak widać trochę konkretnych ilości klatek, to nie ma sensu wchodzenie w koszty. No chyba, że nie ma to dla Ciebie wielkiego znaczenia... Szkło współpracuje dobrze, autofokus tylko minimalnie gorzej działał, choć było dobre światło, i w zasadzie używam autofokusa, do wstępnego złapania ostrości, potem przechodzę na manualne ostrzenie.

  8. #1788
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź!
    Głównym celem zakupu telekonwertera byłoby u mnie zwiększenie dystansu roboczego przy fotografowaniu płochliwych modeli - zarówno dość małych jak np. muchówki i błonkówki jak i większych np. motyle i ważki. Zapewne częściej wykonywałbym pojedyncze strzały niż stacki (najczęściej fotografuję w godzinach dużej aktywności owadów i ze względu na ich ruchliwość rzadko mam sposobność wykonania sekwencji do stacka) zatem ze względu na głębię ostrości przysłona najczęściej byłaby przymknięta do ok. 8-11. W takich warunkach ostrość rysowania obiektywu jest już ograniczona przez dyfrakcję światła. Zastanawiam się czy w takich warunkach kadr wykonany samym obiektywem przycięty liniowo 1.4x nie zawierałby takiej samej ilości szczegółów jak kadr wykonany z tej samej odległości z telekonwerterem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #1789
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Dopóki nie będzie czego focić, to nie napiszę Ci czy tak będzie. Ja mc14 kupiłem powiedzmy zamiast Raynoxa. Do większych zbliżeń i tak trzeba będzie jeszcze pierścień pośredni zakładać. Ale mnie małe odległości nie straszne...

  10. #1790
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli większość zdjęć robisz o świcie kiedy owady są jeszcze nierozbudzone to faktycznie mniejsze odległości nie są zazwyczaj problemem. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź!
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.