Strona 166 z 193 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.651 do 1.660 z 1927

Wątek: yamady makrofoto...

  1. #1651
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cieszę się że wróciłeś.

    Zastanawiają mnie silnie przygięte do wewnątrz nogi na zdjęciu wałęsaka 551. jakiś przemarznięty o poranku egzemplarz?
    Pająk na 552 wygląda na przedstawiciela rodziny aksamitnikowatych. Gdybym miał wybierać to w/g mnie najlepsze zdjęcie z dwóch ostatnich wrzutek (aczkolwiek pozostałe też piękne).
    Modliszki pięknie zapozowały - szczególnie ten samiec drapiący się po brodzie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #1652
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Cieszę się że wróciłeś.

    Zastanawiają mnie silnie przygięte do wewnątrz nogi na zdjęciu wałęsaka 551. jakiś przemarznięty o poranku egzemplarz?
    Wałęsak taką pozę przez dłuższą chwilę utrzymywał, chyba udawał martwego... Oczywiście fota robiona rankiem, a te są chłodne. Choć wątpię, że był przemarznięty, one biegają nawet po śniegu. To wytrzymałe i ruchliwe pająki. Ja cieszę się z tego, że ten postanowił się nie ruszać, bo od jakiegoś czasu podejmuję próby zrobienia im sensownych zdjęć, i udało się mi to pierwszy raz. Udało się nawet zmienić aparat na statywie z drugim szkłem i zrobić kilka kadrów jeszcze bliżej

    554. PenF + Laowa Ultra macro 2:1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wałęsak (Pardosa sp.) (2a).jpg
Wyświetleń:	953
Rozmiar:	1,44 MB
ID:	249853

  3. #1653
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Witaj Robert
    Wyspecjalizowałeś się w tych robalach, gratulacje. Często zaglądam na Twoje konto Google i podziwiam
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #1654
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Wałęsak taką pozę przez dłuższą chwilę utrzymywał, chyba udawał martwego... Oczywiście fota robiona rankiem, a te są chłodne. Choć wątpię, że był przemarznięty, one biegają nawet po śniegu. To wytrzymałe i ruchliwe pająki. Ja cieszę się z tego, że ten postanowił się nie ruszać, bo od jakiegoś czasu podejmuję próby zrobienia im sensownych zdjęć, i udało się mi to pierwszy raz. Udało się nawet zmienić aparat na statywie z drugim szkłem i zrobić kilka kadrów jeszcze bliżej
    Fakt że wałęsaki już od wczesnej wiosny się spotyka. I fakt że trudno im zrobić zdjęcie bo są ruchliwe i płochliwe. A ten dał Ci szansę i dobrze ja wykorzystałeś.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #1655
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Dzięki za odwiedziny i wpisy. Dziś nocny motyl Barczatka śliwienica (Odonestis pruni). Jedna z niezbyt pospolitych, choć występuje w całej Polsce prócz terenów górskich. Okres lotów trwa 3 m-ce, od czerwca do sierpnia. Rozpiętość skrzydeł wynosi 5-6,5 cm.
    555.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Barczatka śliwienica (Odonestis pruni) (1).jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	639,9 KB
ID:	250670

    556.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Barczatka śliwienica (Odonestis pruni) (4).jpg
Wyświetleń:	950
Rozmiar:	1,06 MB
ID:	250671

  6. #1656
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    555 kadrowałbym w kwadracie, albo nawet w pionie by uniknąć obcinania końca trawki.
    556 budzi mój głęboki podziw - zgłoszone do Fotografii Miesiąca.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #1657
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    555 ja bym dał kwadrat z tego, co widać, trawka przystrzyżona
    556 skutkuje lekkim wgłębieniem w podłodze i zbieraniem szczęki...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #1658
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    cóż, kwadratów nie stosuję, celem był portret, pozostałe foty są mniej ważne Ale mam jakieś, chyba całkiem udane piony Dzięki za uwagi i odwiedziny. Cieszę się, że portret się podoba.
    557 i 558
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Barczatka śliwienica (Odonestis pruni) (3).jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	399,1 KB
ID:	250689Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Barczatka śliwienica (Odonestis pruni) (6).jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	350,4 KB
ID:	250690

  9. #1659
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Z zestawu 555, 557 i 558 za najlepszy pod względem estetycznym uważam kadr 557. Pokazałbym również 558 gdyż ukazuje on ćmę w sposób może mniej estetyczny (osobiście nie lubię pokazywania zwierząt z 'ptasiej' perspektywy od góry) ale za to umożliwiający jednoznaczną identyfikację gatunku. Świadomie pominąłem w poprzednim zdaniu 556, gdyż 556 to zupełnie inna kategoria - wspaniały, budzący zachwyt stack. Wydaje mi się że 557 to też całkiem udany stack, ale jednak z 556 przegrywa.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #1660
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Nauczyłem się, żeby jak się da, to obfotografowywać z każdej strony, właśnie po to między innymi by identyfikacja była pewna, choć są gatunki które zidentyfikować można tylko pod mikroskopem... Poza tym lubię pokazać (fotografować też) te ciekawsze stworzenia, które fotografuję z każdej strony, by mieć pełen obraz ich wyglądu. Wiele fajnych robali tak nie obfociłem i dziś trochę tego żałuję.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.