Strona 4 z 193 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1927

Wątek: yamady makrofoto...

  1. #31
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Dziękuję za nowy wątek, będę tutaj zaglądać.
    Eksperymenty z dyfuzorem chyba udane, światło ładnie rozproszone. Z pierwszej serii, podoba mi się kadr 004. z grzybkiem, rozmycie tła super.
    Pająk na 006. ciekawy, gdyby było więcej ostrości, to byłby ideał.
    Dzisiejsze gąsienice: podoba mi się pierwszy i ostatni kadr, ale na pierwszym mogłoby być troszkę więcej kontrastu, a na ostatnim troszkę mnie razi ten liść, odwrócony do góry nogami. Dobra, koniec marudzenia
    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  2. #32
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Robert, ale fajna wrzutka. Brawo.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    Dziękuję za nowy wątek, będę tutaj zaglądać.
    Eksperymenty z dyfuzorem chyba udane, światło ładnie rozproszone. Z pierwszej serii, podoba mi się kadr 004. z grzybkiem, rozmycie tła super.
    Pająk na 006. ciekawy, gdyby było więcej ostrości, to byłby ideał.
    Dzisiejsze gąsienice: podoba mi się pierwszy i ostatni kadr, ale na pierwszym mogłoby być troszkę więcej kontrastu, a na ostatnim troszkę mnie razi ten liść, odwrócony do góry nogami. Dobra, koniec marudzenia
    Pozdrawiam
    dzięki Marcin za uwagi, zapamiętane.
    006 niestety wiatr rozwalił mi sesję, zdążyłem zrobić 2 kadry zabrakło jeszcze 2 jakie miałem w planie...wstawiłem ze względu na test dyfuzorka, żeby pokazać i usłyszeć ewentualne uwagi na temat światła. Faktycznie gdybym cyknął jeszcze na oczy pająka było by super. Co do gąsienic to może racja z kontrastem na pierwszej. Może dlatego że fota w pełnym rozmiarze na moim ekranie wydawała mi się wystarczająco kontrastowa. Muszę po zmniejszaniu sprawdzać jednak jak to w przeglądarce będzie się prezentować nim dodam ostatecznie w wątku. Na ostatniej wiem że liść niezbyt ładny ale nie chciałem gąsienicy przekładać na drugą stronę by kropelki nie spadły, wybrałem dla mnie mniejsze zło, może jednak nie trafnie.

    ---------- Post dodany o 19:32 ---------- Poprzedni post był o 19:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez waruga Zobacz posta
    Robert, ale fajna wrzutka. Brawo.
    dzięki Kapitanie,

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Tak się zastanawiałem czy wrzucać, ale niech tam, światełka nie było ale motyw mi się spodobał
    YM013 Porzeracz mchów...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Y0003639.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	225,1 KB
ID:	131265

  5. #35
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Tak się zastanawiałem czy wrzucać, ale niech tam, światełka nie było ale motyw mi się spodobał
    YM013 Porzeracz mchów...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Y0003639.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	225,1 KB
ID:	131265
    Jego bym akurat wolał całego w płaszczyźnie ostrości...

    ---------- Post dodany o 20:56 ---------- Poprzedni post był o 20:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    tylko 12-50 + Raynox, jeszcze nie mam pewności czy aż tak mocno w tą zabawę wejdę dlatego nic nie kupuję, może jedynie skuszę się na jakieś szkiełko makro Olka OM, ale to w okolicach wiosny będzie się rozstrzygać.)
    Makro lepiej kupować zimą, są wtedy tańsze
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Jego bym akurat wolał całego w płaszczyźnie ostrości...

    ---------- Post dodany o 20:56 ---------- Poprzedni post był o 20:55 ----------



    Makro lepiej kupować zimą, są wtedy tańsze
    Takie foto z raynoxem ciężko by było zrobić na pojedynczym kadrze, a że on sobie pełznął był to kilka kadrów nie udało się zrobić, za duże różnice były. Gąsienice, każde foto składane jest z 9 kadrów.
    Co do szkiełka, fajnie było by mieć mzd 60 makro, ale dla mnie za drogie to szkło jest. Myślę nad czymś manualnym, tylko szkoda że nie mam jak sobie wpierw szkiełek posprawdzać, są na alle... dwa szkła OM, olka 50 f3.5 i admiral 55 f3.5, może po zlocie na coś się zdecyduję.

  7. #37
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Robert, podoba mi się Twoje podejście do tematu makro jak i same fotki. Najważniejsza jest radocha. Ja też śmieję się jak głupi do sera jak coś fajnego ustrzelę tandetnym Heliosem...
    Zabawa światłem w Twoim wydaniu przednia! Dziękuję i proszę o jeszcze.

  8. #38
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Takie foto z raynoxem ciężko by było zrobić na pojedynczym kadrze, a że on sobie pełznął był to kilka kadrów nie udało się zrobić, za duże różnice były. Gąsienice, każde foto składane jest z 9 kadrów.
    Co do szkiełka, fajnie było by mieć mzd 60 makro, ale dla mnie za drogie to szkło jest. Myślę nad czymś manualnym, tylko szkoda że nie mam jak sobie wpierw szkiełek posprawdzać, są na alle... dwa szkła OM, olka 50 f3.5 i admiral 55 f3.5, może po zlocie na coś się zdecyduję.
    W takim razie wezmę jeszcze Heliosa 58 mm + przejściówka + pierścionki 11, 20 i 30 mm. Może jeszcze Opteco 135 mm M42 chcesz ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #39
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Może heliosa i pierścienie, zobaczę jak tym się pracuje,

  10. #40
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: yamady makrofoto...

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Co jak co, ale myślałem, że Saboorów w tym wątku nie będzie widać lubisz robale, tylko łżesz
    Wiesz jak głód przyciśnie...
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.