Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Z Raynoxem na 50 mm zrobisz zbliżenia, TAKIE NP.
    Czyli od 20 do 50 masz jeszcze szerzej, a z głębią ostrości to już bawić się możesz bardzo ciekawie

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez Careme Zobacz posta
    Uwzględniając sprzęt jakim dysponuję, to mogę takiego Raynoxa podpiąć pod 75-300.

    Z tego co piszesz wnioskuję, że 250 może w takich tematach nie sprawdzać się. Muszę w takim przypadku po przykładowych zdjęciach zarówno z 250 jak i 150 popatrzeć.
    Wszystko zależy od tego, jak duże są te Twoje gwoździe i jak ciasne kadry chcesz uzyskać. Dla naostzronego na nieskończonosć 75-300mm z Raynoxem DCR-250 pełną szerokość kadru wypełnia motyw o rozmiarach od ok. 7.2mm (przy 300mm) do ok. 28.8mm (przy 75mm). Dla Raynoxa DCR-150 będzie to odpowiednio od 12.1 do 48.5mm. Jeśli to dla Ciebie za mało - szukaj soczewki achromatycznej +2 lub +3 dioptrie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Z Raynoxem na 50 mm zrobisz zbliżenia, TAKIE NP.
    Czyli od 20 do 50 masz jeszcze szerzej, a z głębią ostrości to już bawić się możesz bardzo ciekawie
    Czy uwierzysz, że właśnie to zdjęcie po umieszczeniu postu oglądałem?
    Ale o tego typu ujęcia mi mniej więcej chodzi.

    ---------- Post dodany o 22:09 ---------- Poprzedni post był o 22:05 ----------

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego, jak duże są te Twoje gwoździe i jak ciasne kadry chcesz uzyskać. [...].
    Wyobrażam sobie takie ujęcia, gdzie główka gwoździa jest na kadrze wielka jak słońce na landszaftach.
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    To ujęcie poskładane jest o ile dobrze pamiętam z 4 bądź 5 kadrów, tzw stacking, na pojedynczym kadrze mucha nie zmieści się cała w głębi ostrości, bez statywu ciężko się foci ze względu na małą głębię ostrości i każdy najmniejszy ruch psuje zdjęcie, ale zabawa jest fajna

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    To ujęcie poskładane jest o ile dobrze pamiętam z 4 bądź 5 kadrów, tzw stacking, na pojedynczym kadrze mucha nie zmieści się cała w głębi ostrości, bez statywu ciężko się foci ze względu na małą głębię ostrości i każdy najmniejszy ruch psuje zdjęcie, ale zabawa jest fajna
    ok. czy to oznacza ze wspomniane w tytule watku konwer i nakladka nie pasuja do tego co opisalem?
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    nie bardzo wiem o co teraz Ci chodzi. Po prostu by nie wprowadzić cię w błąd, że mając konwerter makro zrobisz takie zdjęcie napisałem co i jak. Konwerter zmniejsza głębię ostrości, trzeba albo stackować, albo zostać przy takich zdjęciach np.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Y0003050.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	414,1 KB
ID:	131047

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    nie bardzo wiem o co teraz Ci chodzi. Po prostu by nie wprowadzić cię w błąd, że mając konwerter makro zrobisz takie zdjęcie napisałem co i jak. Konwerter zmniejsza głębię ostrości, trzeba albo stackować, albo zostać przy takich zdjęciach np.:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że wiem skąd po części biorą się moje nieprecyzyjne odpowiedzi. Chyba bardziej poprawnym byłoby gdybym użył określenia fotografia zbliżeniowa niż makro (choć z tego co czytam to kwestia rozróżnienia tych pojęć nie jest jednoznaczna).

    Ta wypowiedź Mirka też do mnie przemawia:
    Mozesz troche pobladzic jak bedziesz sie sugerowac jakim obiektywem zrobiono dobre zdjecia.Czesto 80% jakosci to warunki i obrobka.
    Mi wystarczaly w wielu przypadkach kity.

    PS. Pewne teraz dopiero zamieszałem jeszcze bardziej .
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Nie zamieszałeś, ja też mam tylko kity i przy tym zostaję. Do zabawy wystarczą , By bawić zię w zbliżenia takie jak powyżej potrzebny jest konwerter, jaki ostatecznie sam musisz wybrać. MCON-P01 przeznaczony do obiektywów M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II, M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 Raynoxa założysz do większej ilości szkiełek, ja mam oba i o wiele częściej używam Raynoxa. Tyle pomóc mogę. Reszta zależy już od Ciebie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    [...] Raynoxa założysz do większej ilości szkiełek, ja mam oba i o wiele częściej używam Raynoxa. Tyle pomóc mogę. Reszta zależy już od Ciebie.
    I to jest odpowiedź godna plusa, tyle że nie mogę go znów dać. (ale popracuję nad tym )
    Dziękuję raz jeszcze. Zabawa istotnie może być przednia.
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Raynox DCR-250 czy MCON-P01?

    Cytat Zamieszczone przez Careme Zobacz posta
    ... nie mogę go znów dać. (ale popracuję nad tym )
    ...
    Już dałeś, nie musisz pracować
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. OLYMPUS MCON-P01 Konwerter makro
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.11.12, 15:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.