Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: druk zdjęcia czy jest sens?

  1. #1
    Awatar pelikan
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    66
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    druk zdjęcia czy jest sens?

    Chciałbym wydrukować swoje zdjęcie w wymiarach 50cm na 40cm.

    Obawiam się, że w takim rozmiarze może wyglądać nienajlepiej, że pokażą się szumy lub inne.
    Czy tak może być? Co myślicie o jakości, bo nie wiem czy bawić się w drukowanie?



    ---------- Post dodany o 13:22 ---------- Poprzedni post był o 13:16 ----------

    tu jest oryginalna rozdzielczość

    https://www.flickr.com/photos/102074...98000/sizes/o/
    kiedyś GH2, 45 1.8, Metz 44. teraz 6D, 24-70 2.8 ll, YN 568EX, YN 622C

    mój facebook

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Szumy zredukować, trochę poostrzyć i powinno być ok.

  3. #3
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Szumy zredukować, trochę poostrzyć i powinno być ok.
    ... i robić na płótnie to już na mur szumów nie będzie.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Jak masz fotkę źródłową, czyli znasz ile pikseli w pionie ile w poziomie, to możesz sobie wyliczyć jaka rozdzielczość w DPI wyjdzie Ci na wydruku.
    A reszta zależy z jakiej odległości patrzysz na wydrukowane zdjęcie.
    I tak wg. mnie:
    300dpi potrzebujesz jak zdjęcie oglądasz z bliskiej odległości np. masz ugięte ręce w łokciu - tak patrzysz na wydruk w formacie tzw. pocztówki 10x15cm.
    Wydruk A4 20x30cm ogląda się już większej odległości np. z wyciągnietych rąk (pomijam oczywiście onanistów z lupką ) - tu wystarczy nawet 200dpi.
    50x40cm oglądasz z odległości kilku kroków czyli 1, 2, 3 metry - tu wystarczy spokojnie 150dpi.

    Przeliczmy więc sobie 50cm przy 150dpi na potrzebną rozdzielczość zdjęcia i wychodzi mniej więcej 50/2.5*150=3000pikseli na dłuższym boku czyli 6mpix matryca.

    Ja drukowałem 40x30 fotki z E-3 czyli uzyskiwałem 225dpi, nawet z bliska nie było widać defektów do których można było by się przyczepić.


    Zawsze możesz sobie zrobić symulację interpolując źródłową fotkę do większej ilości pikseli i analizę na ekranie monitora. Dodatkowo wiedz, że papier maskuje naprawdę dużo niedoskonałości.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 25.09.14 o 14:18

  5. #5
    Awatar pelikan
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    66
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Szumy zredukować, trochę poostrzyć i powinno być ok.
    szczerze powiedziawszy pierwszy raz bawiłem sie suwakiem odszumiania. Nigdy nie potrzebowałem. Działa elegancko..

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Jak masz fotkę źródłową, czyli znasz ile pikseli w pionie ile w poziomie, to możesz sobie wyliczyć jaka rozdzielczość w DPI wyjdzie Ci na wydruku.
    A reszta zależy z jakiej odległości patrzysz na wydrukowane zdjęcie.
    I tak wg. mnie:
    300dpi potrzebujesz jak zdjęcie oglądasz z bliskiej odległości np. masz ugięte ręce w łokciu - tak patrzysz na wydruk w formacie tzw. pocztówki 10x15cm.
    Wydruk A4 20x30cm ogląda się już większej odległości np. z wyciągnietych rąk (pomijam oczywiście onanistów z lupką ) - tu wystarczy nawet 200dpi.
    50x40cm oglądasz z odległości kilku kroków czyli 1, 2, 3 metry - tu wystarczy spokojnie 150dpi.

    Przeliczmy więc sobie 50cm przy 150dpi na potrzebną rozdzielczość zdjęcia i wychodzi mniej więcej 50/2.5*150=3000pikseli na dłuższym boku czyli 6mpix matryca.

    Ja drukowałem 40x30 fotki z E-3 czyli uzyskiwałem 225dpi, nawet z bliska nie było widać defektów do których można było by się przyczepić.


    Zawsze możesz sobie zrobić symulację interpolując źródłową fotkę do większej ilości pikseli i analizę na ekranie monitora. Dodatkowo wiedz, że papier maskuje naprawdę dużo niedoskonałości.
    we właściwościach zdjęcia jest: 240dpi w pionie i poziomie, rozdzielczość: 4752x3050
    kiedyś GH2, 45 1.8, Metz 44. teraz 6D, 24-70 2.8 ll, YN 568EX, YN 622C

    mój facebook

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez pelikan Zobacz posta
    we właściwościach zdjęcia jest: 240dpi w pionie i poziomie, rozdzielczość: 4752x3050
    Czyli wyjdzie Ci wydruk 50x32cm, 50x40 to nieco inne proporcje... chociaż po odcięciu prawej strony kadru????


    PS
    Co do samego kadru, to ja raczej bym takiego zdjęcia nie drukował w tak dużym formacie

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Robiłem kiedyś odbitkę (grupa ludzi na tle drzew) w fotolabie o rozmiarze 45x30 z Canona 10D - wyglądała rewelacyjnie...
    Dla tych co nie pamiętają napiszę, że ten aparat miał 6 megapikseli

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez pelikan Zobacz posta
    Mamy rozumieć, że masz jedynie plik 1024 x 657 Mpix?

    ---------- Post dodany o 00:17 ---------- Poprzedni post był o 00:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pelikan Zobacz posta
    we właściwościach zdjęcia jest: 240dpi w pionie i poziomie, rozdzielczość: 4752x3050
    Sorki, zmienia postać rzeczy...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Pewnie, że jest sens. Jeśli tylko masz osobiste podejście do jakiegoś zdjęcia, drukuj i na ścianę. Naprawdę warto, chociażby po to by po pewnym czasie nabrać dystansu do swoich zdjęć . Nawet jak wyjdą jakieś niedoskonałości, to i tak większość "publiki" nie zwróci na to uwagi. Zdjęcie samo się obroni kadrem, kompozycją, a te delikatne szumy nie będą miały żadnego znaczenia
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    109
    Moja galeria

    Odp: druk zdjęcia czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Pewnie, że jest sens. Jeśli tylko masz osobiste podejście do jakiegoś zdjęcia, drukuj i na ścianę. Naprawdę warto, chociażby po to by po pewnym czasie nabrać dystansu do swoich zdjęć . Nawet jak wyjdą jakieś niedoskonałości, to i tak większość "publiki" nie zwróci na to uwagi. Zdjęcie samo się obroni kadrem, kompozycją, a te delikatne szumy nie będą miały żadnego znaczenia
    Podpisuję się pod tym wszystkim co mam do pisania

Podobne wątki

  1. E-PL3 + VF4 + FL36R - jak to ogarnąć i czy jest sens?
    By maestro in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31.08.13, 16:39
  2. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.