Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Lampa pierścieniowa

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Lampa pierścieniowa

    Witajcie, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia i może napisać czy do okazyjnego użytku taka lampa się nada:
    link do alle...
    Lampa diodowa LED 2w1 CoMiray
    Lampa błyskowa
    +
    Lampa światła stałego LED

  2. #2
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Tu był wcześniej wątek o tej lampce https://forum.olympusclub.pl/threads...MMLITE-CoMiray
    Musisz przyznać Panie Boże, że Ci pokoju nijak nie zakłócam i proszę tylko, byś mi tą samą miarką odpłacił." Colas Breugnon

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Dzięki, był ale tak naprawdę nic w nim nie wyjaśniono z punktu widzenia użytkownika,. Sorry z nowy wątek ale przekopywanie się przez wątki to moja słaba strona, a jeśli tu ktoś napisze coś konkretnego będę wdzięczny.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Dzięki, był ale tak naprawdę nic w nim nie wyjaśniono z punktu widzenia użytkownika,. Sorry z nowy wątek ale przekopywanie się przez wątki to moja słaba strona, a jeśli tu ktoś napisze coś konkretnego będę wdzięczny.
    Wyjaśniono całkiem sporo: zabrakło na forum jelenia do testowania tego wynalazku na własne skórze, możesz być pierwszy zamiast szukać frajera. To by nawet było bardziej etyczne
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Bardzo z góry przepraszam wszystkich, którzy odnieśli wrażenie, że szukam frajera(ki), który kupi tą lampę i napisze mi co jest warta. Następnym razem głęboko zastanowię się nim o cokolwiek na forum zapytam.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Mam jakąś taką najtańszą i nie nadaje się do niczego (same diody, bez flasha) poza robieniem blików w przedmiotach do sprzedaży Serio. Do makro w żadnym razie, najlepiej sprawdza się jak stoi poza kadrem i robi bliki.

    Za to taką http://www.ebay.com/itm/18-Easy-fold...item3cddeff825 widziałem w działaniu i to działa dobrze. I to jest takie sensowne minimum. Swego czasu jak tego szukałem to były tylko polskie Roundflashe (http://www.roundflash.com/) ale na szczęście jest coś tańszego.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Bardzo z góry przepraszam wszystkich, którzy odnieśli wrażenie, że szukam frajera(ki), który kupi tą lampę i napisze mi co jest warta. Następnym razem głęboko zastanowię się nim o cokolwiek na forum zapytam.
    Ja takiego wrazenia nie odnioslem.
    A w temacie lampy to moge powiedziec,ze jak takie ledy do oswiecania w formie pierscienia czy plytek swiecacych to tylko jako ciagle swiatlo W zadnym wypadku jako blyskowe.A do osob to nawet takie pierscieniowe ciagle sie nie nadaje.W zrenicach masz koraliki a to tylko na jarmarku sie sprawdza

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.869
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Do reprodukcji znaczków pocztowych taka lampka pierscieniowa może się nieźle sprawdzić, do makrofotografii przyrodniczej znacznie lepszym rozwiązaniem bedzie zwykła lampa blyskowa (nawet wbudowana w aparat lub taka maleńka dokładana do PEN-ów) z dodatkowym dyfuzorem - np. z kawałka polipropylenowego kanistra na wodę destylowaną.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Mirku napisłem tak po odpowiedzi @freta, nie szukam lampy do fotografowania ludzi bo takich zdjęć nie robię i póki co nie planuję. Piszą o niej że :
    I. Program lampy błyskowej: jest to tryb, który po podpięciu do aparatów firmy Canon, Nikon, Pentax, Olympus, Panasonic lub Fujifilm, pozwala na wyzwolenie lampy błyskowej po wciśnięciu spustu migawki.


    Moc lampy ustawiana jest manualnie w zakresie siedmiostopniowym (1/64 ; 1/32 ; 1/16 ; 1/8 ; 1/4 ; 1/2 ; 1/1).


    Dodatkowo lampa posiada funkcję połowicznego i pełnego wyzwalania, czyli istnieje możliwość ustawienia lampy tak, by tylko jej prawa lub lewa połowa błyskała podczas wyzwalania migawki lub by błyskała cała lampa.

    Dzięki temu w pełni możemy kontrolować nie tylko siłę błysku lecz również stronę doświetlenia kadru, co jest bardzo korzystne w przypadku nierównomiernego oświetlenia zewnętrznego. Dodatkowo oświetlenie takie zwiększa głębie i dynamikę zdjęcia.

    Zapytałem w nadziei, że może ktoś z forum miał, ma bądź testował taki wynalazek i napisze o swoich doświadczeniach.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ...do makrofotografii przyrodniczej znacznie lepszym rozwiązaniem bedzie zwykła lampa blyskowa...
    A ze zwykłych najlepsza do tego celu wydaje się FL-300.
    Ma małe wymiary, można ją pochylić do przodu, a dyfuzor ma już wbudowany

Podobne wątki

  1. Lampa pierścieniowa do OM-D, warto?
    By erol in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.09.12, 13:41
  2. lampa pierscieniowa do m42 i makro?
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.11.08, 18:40
  3. lampa pierścieniowa do Olków za 360 zł
    By Piotr_0602 in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.09.07, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.