Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: problem z OM-D EM1

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    problem z OM-D EM1

    witam! dzisiaj zaobserwowałem taką dziwną rzecz w mojej puszce. Gdy dotykam spust migawki, to zmienia mi się jasność w wizjerze, w zasadzie to dyskoteka, miga raz przyciemnia się raz rozjaśnia. Dzieje się to tylko przy dotykaniu gdy wcisnę spust do połowy by złapać ostrość już wizjer nie miga. To samo się dzieje gdy mam włączony podgląd na wyświetlaczu. Nie jest to wina obiektywu, gdyż sprawdzałem to na różnych obiektywach i z ZD 12-60 podpięty przez MMf3 i z bezpośrednio podpiętym m75. Co ciekawe nie dziej się to zawsze zdarzyło się dopiero dwa razy, po wyjęciu baterii i włożeniu ponownie problem zanika na jakiś czas. Wkładałem kilka baterii więc to raczej nie jej wina, bo z obiema bateriami robiło się to samo. Zastanawiam się czy to awaria czy też coś niechcący przestawiłem. Aparat ostrzy bez problemu, AF działa jak należy. Jedyny problem to te migania w wizjerze i na podglądzie. macie jakieś pomysły co to może być? problemy ze stykami w gnieździe na baterie? Teraz od jakiegoś czasu nie ma problemu. Zastanawiam się nad serwisem, ale boję się że zamówię kuriera, pojedzie to do serwisu, a tam akurat będzie wszystko działać ok...
    pomóżcie, pozdrawiam.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    Aktualizowales oprogramowanie do wersji 2.0? Może coś wróciło do ustawień domyślnych?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    nie, jeszcze nie aktualizowałem.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    ponieważ problem z wizjerem nadal występuje, postanowiłem oddać go do serwisu. Mam pytanie, czy adres serwisu z ul.Suwak 3 w Warszawie, jest aktualny? i czy nadal wysyłamy sprzęt przez kuriera UPC ?
    pozdrawiam.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    Suwak to było kiedyś i nie UPC tylko UPS
    Wejdź tutaj:

    https://consumer-service.olympus-europa.com/external/

    zarejestruj naprawę, dostaniesz wszystkie informacje, łącznie z nalepką adresową do wydrukowania
    Nie polegaj tylko na opisie usterki, jaki wprowadzisz na stronie - do paczki warto włożyć kartkę z opisem po angielsku, szczególnie jeśli dzieje się coś nietypowego.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    dzięki!!! mam jeszcze jedno pytanie. Przed chwilą zaktualizowałem oprogramowanie w omd i problem zniknął, trochę po aktualizacji spust migawki katowałem i problemy z wizjerem się nie pojawiają, czy jest możliwe że to była wina oprogramowania? pozdrawiam.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    dzięki!!! mam jeszcze jedno pytanie. Przed chwilą zaktualizowałem oprogramowanie w omd i problem zniknął, trochę po aktualizacji spust migawki katowałem i problemy z wizjerem się nie pojawiają, czy jest możliwe że to była wina oprogramowania? pozdrawiam.
    Dochodzę do wniosku, że w Olkach teraźniejszych wszystko jest możliwe. Mi w zasadzie w nowym XZ-1 przestała działać gorąca stopka z fl-600r. Też muszę sprawdzić numer z przeinstalowaniem oprogramowania zanim wyślę do serwisu nowy aparat.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    jak na razie objawy ustały... może to miało coś wspólnego z przegrzewaniem się wizjera, a nowe oprogramowanie (gdzieś czytałem) miało to ograniczyć...

  9. #9
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    Ja się tak zamartwiałem, że mój nowy PL-5 traci datę po wyjęciu baterii, serwis napisał aby przesłać, ale nie spieszy mi się, co innego usterka utrudniająca pracę z aparatem co innego moja pierda. Tylko jedno mnie zastanawia, czy teoretycznie możliwe jest, że wada powiązana może być z baterią, czy włożyć ją do ewentualnej przesyłki? (wszystko co kupuje serwisuję takie szczęście, wiem, że wysyła się tylko to co może powodować problemy, czyli sam korpus bez paska, "gripa" i bateria? ) Szkoda, że serwis nie jest w PL działałoby to szybciej (przyzwyczajenia z Żytniej, tam BF i problemy z komunikacją body z obiektywem pon zabrał kurier, w czwartek aparat wrócił )
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: problem z OM-D EM1

    niestety aktualizacja oprogramowania nie przyniosła poprawy dzisiaj znów wizjer warjował i migał podczas wciskania spustu migawki do połowy... czas na wysłanie do serwsu...

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.