Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Lumix G 14 mm f/2.5 II ASPH czyli odświeżony naleśnik Panasonika

  1. #1
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Lumix G 14 mm f/2.5 II ASPH czyli odświeżony naleśnik Panasonika

    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 15.09.14 o 16:38
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #2
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Lumix G 14 mm f/2.5 II ASPH czyli odświeżony naleśnik Panasonika

    Odświeżona głównie cena

  3. #3
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Lumix G 14 mm f/2.5 II ASPH czyli odświeżony naleśnik Panasonika

    No tak, tylko czym się różni? Optycznie wygląda jak poprzednik plus ma "gładkie" wykonanie (takie jak wszystkie nowe szkła Panasa)

    No, może jest jeszcze trochę mniejszy...

    Tutaj bezpośrednio u Panasonica UK: http://www.panasonic.com/uk/consumer.../h-h014ae.html

    UPDATE: Wymiary dokładnie takie same.

    AF był już szybki, więc szybszy raczej nie będzie. Nowe powłoki?
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #4
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Czy ktoś posiada ten obiektyw i jest w stanie mi powiedzieć na ile jest on lepszy od kitowego Panasa 12-32mm?

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Odpowiem Ci tak:
    Robiłem test 7-14, 14-45 na 14 i 15, szczerze mówiąc to przy normalnym oglądaniu zdjęć jak i na wydrukach tej różnicy nie widać, dopiero ja zacząłem mocno kadrować to widać różnice, stalki tez mają większy otwór względny co przy braku wystarczającej ilości swiatla ma znaczenie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Czy ktoś posiada ten obiektyw i jest w stanie mi powiedzieć na ile jest on lepszy od kitowego Panasa 12-32mm?
    Miałem kiedyś tę 14-tkę i raczej stawiałbym na to, że kit będzie od niej lepszy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #7
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ok, dzięki za odpowiedź panowie, zostaje z kitem w takim razie

  8. #8
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Dzisiaj doszła do mnie starsza wersja tego szkiełka i w porównaniu do Olkowego PZ-ta to jest przepaść. Ostrość w środku taka że golić się można zdjęciami, brzegi też dobre ale przy takiej masakrycznej ostrości na środku bardziej widać różnicę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, zależało mi na jak najmniejszym obiektywie na wyjazdy o przyzwoitej jasności. 2.5 jest w pełni użyteczne, a zawsze to lepiej niż 2.8. Myślałem o 17 Olka ale bałem się 35, miałem na 80D Canona 24 2.8 IS - szkiełko zacne, ale sprzedałem bo było mi za wąsko. 28mm. na wyjazdy będzie w sam raz - obskoczę tym krajobraz, budynki i myślę że we wnętrzach też sobie poradzę dzięki wbudowanej w body stabilizacji. I co mi się cholernie w nim podoba to to że mogę sobie teraz body zawiesić na szyi i zapiąć kurtkę. Żadnych toreb, kabur itp. Tylko że gdy poszedłem go przetestować na zewnątrz to mi skubany Panas zaparował przez to że go miałem pod kurtką z membraną. Duża wilgotność po deszczu zrobiła swoje. Ale w domu daje radę, w słabym świetle po wyżej ISO 800 nie wychodzę, przy 3.5 musiałem podbijać do 1250 by zrobić nieporuszoną fotkę. OMD 10 mk3 ze stabilizacją daję radę tak do 1/5 sek., poniżej tego już było ciężko bez poruszenia.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Dzisiaj doszła do mnie starsza wersja tego szkiełka i w porównaniu do Olkowego PZ-ta to jest przepaść. Ostrość w środku taka że golić się można zdjęciami, brzegi też dobre ale przy takiej masakrycznej ostrości na środku bardziej widać różnicę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, zależało mi na jak najmniejszym obiektywie na wyjazdy o przyzwoitej jasności. 2.5 jest w pełni użyteczne, a zawsze to lepiej niż 2.8. Myślałem o 17 Olka ale bałem się 35, miałem na 80D Canona 24 2.8 IS - szkiełko zacne, ale sprzedałem bo było mi za wąsko. 28mm. na wyjazdy będzie w sam raz - obskoczę tym krajobraz, budynki i myślę że we wnętrzach też sobie poradzę dzięki wbudowanej w body stabilizacji. I co mi się cholernie w nim podoba to to że mogę sobie teraz body zawiesić na szyi i zapiąć kurtkę. Żadnych toreb, kabur itp. Tylko że gdy poszedłem go przetestować na zewnątrz to mi skubany Panas zaparował przez to że go miałem pod kurtką z membraną. Duża wilgotność po deszczu zrobiła swoje. Ale w domu daje radę, w słabym świetle po wyżej ISO 800 nie wychodzę, przy 3.5 musiałem podbijać do 1250 by zrobić nieporuszoną fotkę. OMD 10 mk3 ze stabilizacją daję radę tak do 1/5 sek., poniżej tego już było ciężko bez poruszenia.
    Miałem to szkiełko , zniechęciło mnie dużymi jak na moją wrażliwość aberacjami chromatycznymi pod światło. Poza tym jednym, jedynym problemem miało same w tym opisywane przez Ciebie zalety.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Panasonic LUMIX G 20 mm / F1.7 II ASPH
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.06.13, 23:53
  2. PANASONIC LUMIX G 20 mm / F1,7 ASPH
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.