Strona 42 z 42 PierwszyPierwszy ... 32404142
Pokaż wyniki od 411 do 419 z 419

Wątek: Olympus, Nikon, Pentax, bądź Canon.. Który?

  1. #411
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Co do cieni i szumow Olek nie jest jedynym systemem w ktorym moga wyjsc szumy w cieniach patrzac na ekran przy 1:1.
    Taka analiza zdjęć jest znamienna dla głupków.


    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Malo tego ten 5D Mark II na pomiarze matrycowym przepalal mi niebo czego nie robil mi na takim samym pomiarze e620
    Ciekawe opowieści, ja mam na moim 5D cały czas +0.3 bo zazwyczaj niedoświetla.


    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Moj kolega co ma Nikona D300 kupil sobie soft do odszumiania zdjec co
    mnie nieco zdziwilo bo czytam tu i tam ze D300 jest taki malo szumiacy !
    Sa ludzie którzy pija wodę z klopa, pomimo ze woda z kranu powinna być lepsza.

  2. #412
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Moze to sie Ci wydac smieszne... Ale niedawno widzialem szumy w cieniach
    przy niskim ISO przy puszce Canon 5D Mark II.
    Owszem, kazdy cmos na bazowym iso szumi, roznica to jak bardzo w rawie jest to odszumione.
    Moge podeslac RAW'a gdzie problem jest widoczny, iso 100.
    RAW'y canona daja duzo mozliwosci dla osob ktore chca z nimi pracowac jak i dla tych ktorzy chca ponarzekac. Wrzuce zaraz RAW'a do sciagniecia, bedzie mozna podziwiac szumy, banding i pewnie tysiac innych ciekawych wad sie znajdzie. Gdyby canon udszumial RAW'a mialbys spokojniejsze sumienie?

    Mozna szukac wad, smiac sie i nabijac.
    http://www.dziki.pl/5d/raw/IMG_8268.CR2

    Szumy, banding, mydlane obiektywy, wszystko w jednym.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Malo tego ten 5D Mark II na pomiarze matrycowym przepalal mi niebo czego nie robil mi na takim samym pomiarze e620
    ktory lepiej analizowal pomiarowo scene i potrafil trafniej dobrac
    parametry ekspozycji.

    Dziwne prawda ? A jednak mozliwe jezeli brac pod uwage
    automatyke i nie grzebanie w zadnych tam korekcjach.
    Nie dziwne, kazdy pomiar swiatla ma swoje cechy ktore trzeba poznac, ale sa osoby ktore nie wiedzac co i jak dziala oczekuja ze nowoczesny aparat naswietli poprawnie rozniez czarna kartke.

    Oczywiscie wszyscy juz wiedza jak E-620 przewyzsza D300, D700, mkII, w sumie wszystkie modele obecne i przyszle. Bede sie uwaznie przygladal migracji profesjonalistow do E-620.
    Ostatnio edytowane przez piotrek204 ; 23.06.10 o 11:45

  3. #413
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Olek ma 3 stoniowa eliminacje szumu, wiec jak kogos to nieco boli
    mozna potestowac i opcjonalnie dopasowac do wlasnych wymagan.
    Olkowe odszumianie jest kiepskie (dopiero w Penach się coś poprawiło, a w miarę dobrze jest tylko w E-PL1). Mi to nie przeszkadza, ale na pewno taka jakość nie spełni wymagań (czy też zachcianek) każdego.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Co do szumow na 200 ISO gwarantuje Ci... ze na odbitce 21x15 w 300 DPI
    ich nie zobaczysz...
    Tyle to ja wiem. Mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Ale są tacy, którzy potrzebują idealnej jakości już na wycinkach 1:1. Przekonałem się o tym, kiedy oddawałem płytę ze zdjęciami ślubnymi i musiałem tłumaczyć, że na wydrukach i w "normalnej" wielkości na ekranie tych szumów nie będzie widać. Jednak klienci pierwsze, co zrobili, to powiększyli zdjęcie do pełnej rozdzielczości i przyglądali się, czy aby nie widać tej plamy po torcie na sukni i czy aby nie widać, że garnitur był niedoprasowany. Albo czy widać wyraźnie twarz cioci siedzącej w dalekim rzędzie gdzieś w tle. I nie wiem, co wypadło słabiej - szumy czy reprodukcja szczegółów. Smutne to, ale prawdziwe. Amatorowi raczej nie będzie przeszkadzać, za to klient przypie***li się do wszystkiego.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #414
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tyle to ja wiem. Mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Ale są tacy, którzy potrzebują idealnej jakości już na wycinkach 1:1. Przekonałem się o tym, kiedy oddawałem płytę ze zdjęciami ślubnymi i musiałem tłumaczyć, że na wydrukach i w "normalnej" wielkości na ekranie tych szumów nie będzie widać. Jednak klienci pierwsze, co zrobili, to powiększyli zdjęcie do pełnej rozdzielczości
    Zmniejszaj o polowe i po kłopocie.

  5. #415
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Wymyslilem...
    Prawie...
    Za ile by poszlo e400 w double kitcie?
    Z walnięta matrycą? To chyba tylko za cene samych szkieł - z 600 zł max.

  6. #416
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olkowe odszumianie jest kiepskie (dopiero w Penach się coś poprawiło, a w miarę dobrze jest tylko w E-PL1). Mi to nie przeszkadza, ale na pewno taka jakość nie spełni wymagań (czy też zachcianek) każdego.



    Tyle to ja wiem. Mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Ale są tacy, którzy potrzebują idealnej jakości już na wycinkach 1:1. Przekonałem się o tym, kiedy oddawałem płytę ze zdjęciami ślubnymi i musiałem tłumaczyć, że na wydrukach i w "normalnej" wielkości na ekranie tych szumów nie będzie widać. Jednak klienci pierwsze, co zrobili, to powiększyli zdjęcie do pełnej rozdzielczości i przyglądali się, czy aby nie widać tej plamy po torcie na sukni i czy aby nie widać, że garnitur był niedoprasowany. Albo czy widać wyraźnie twarz cioci siedzącej w dalekim rzędzie gdzieś w tle. I nie wiem, co wypadło słabiej - szumy czy reprodukcja szczegółów. Smutne to, ale prawdziwe. Amatorowi raczej nie będzie przeszkadzać, za to klient przypie***li się do wszystkiego.
    Witam !

    No to pech... taki klient.

    Tak samo jak pytanie o sprzet jakim bedzie robiony slub.

    Pokazywali mi zawodowo wykonany album ze zdjeciami we formacie A4 i zachwycano sie jak to ladnie zrobione jest.

    Spojrzalem na to... nie dosc ze tam na zdjeciach nic ostrego
    nie widzialem a postacie mlodych wygladaly jak lalki a skora jak
    od manekina i wiele wiele mydla wszedzie.

    Nie wiem... Moze ja sie nie znam i nie czuje tego...
    P-r-o-f-e-s-j-o-n-a-l-i-z-m-u
    ale wiem, ze takie cos to ja wyprodukuje z Olka i byc moze
    nawet lepiej jakosciowo

    Wiesz chodzi mi o to, ze wiele amatorskich puszek jest
    w stanie obskoczyc Sluby bez zadnych kompleksow tym
    bardziej jak sie potrafi porzadnie obrobic material pod... Papier.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #417
    piotrek204
    Gość
    Darku, udowadnianie sobie i innym ze "olkiem sie da" moze ma wiekszy sens tam gdzie nie spie* komus imprezy zycia, wiec moze potrenuj z reportazem i sam ocenisz czy sie da.
    Da sie, tak samo jak mozna wykopac row lyzeczka do herbaty.

    To jest kolejny przyklad dzikiego przywiazania do marki, jestem olytalibem musze pokazac swiatu ze sie da!!!

    A o dziwo wiekszosc zawodowych fotografow z ktorymi mialem do czynienia mialo owszem swoje preferencje ale nie za wszelka cene, jak ktos zapropounuje cos lepszego, tanszego itd to zmienia i tyle.

    Powiedz wiec dlaczego 90% czolowki w tym zawodzie posluguje sie FF? Do tego jasne stalki. Nawet "jak kiedys nie mieli iso1600" to i tak bylo FF i jasne stalki.

    Pozniej napiszesz ze wszyscy sa zachwyceni tym co zrobiles, byl jakis kolega z D3 ale jego zdjecia sa brzydkie, swoich zdjec nie pokazujesz bo nie mozesz a zdjec "kolegi" tez nikt nie zobaczy.

  8. #418
    qbic
    Gość
    Witam !

    Jak się olkiem foty robi to wszyscy patrzą i mówią, o jakie fajne foty.

    Kolega ma Nikona D3x, i odszumia zdjęcia a to cuda jakieś nie bo przecież puszka nie szumi tak bardzo. Robiliśmy foty A4 no i jego no jak by to napisać, nie wyszły mu, pokazałem mu z Olka i naprawdę wszyscy mówili ze fajne.

    Teraz pomiar swiatla w E-620 jest super, bo jak robilem Canonem, Nikonem, Sony i Pentaxem to wszystkie przepalily. Dziwilismy sie dlaczego tak, ale olympusem sie najlepiej robi bo naprawde jak szum w cieniu to sobie w menu wybiore i szumik mozna 3 stopnie likwidowac i raw jeszcze jest.

    To ja jakis nienormalny jestem? Iso 400 robie max na slubie po co komu jakies isa, dawniej nie bylo takich klisz przeciez.

    Jak wydrukowalem te zdjecia to wszyscy mowili ze moje sa super, a tamto to nie wiem co to P R O F E S J O N L I Z M.

    Pozdrawiam

  9. #419
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jesteście niesamowici. Zamykam wątek i nie zamierzam go więcej otwierać. Przykro mi Czaroz, mam nadzieję, że już dowiedziałeś się, czego potrzebujesz.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 10.12.10, 09:33
  2. Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 6.06.09, 16:19
  3. olympus e-520 czy pentax k-m? który dualkit?
    By Qben in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.04.09, 07:44
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12.06.08, 23:09
  5. Olympus E-1 kontra Canon 10d i Nikon D70
    By bofoto in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.08.05, 11:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.