Strona 13 z 69 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 689

Wątek: Nowy Panasonic LX100

  1. #121
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Czyli ma menu z GX7
    To taki GX7 dla tych co nie mają kompletu słoików

    Znalazłem ciekawe porównanie:
    http://www.bhphotovideo.com/c/compar...EG_1082158-REG
    (w porównaniu jest błąd oba aparaty posiadają matrycę CMOS)

    Plusem dla Leici jest natywne ISO 100
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #122
    Jd
    Gość

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    To taki GX7 dla tych co nie mają kompletu słoików
    Nie tak do końca. GX7 z 12-35 to juz mała kobyłka A nosic ze soba worek stałek ktore będa kosztować więcej niż LX100 ???

  3. #123
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    A nosic ze soba worek stałek ktore będa kosztować więcej niż LX100 ???
    Ja tak noszę

    A policz sobie, że wychodząc do systemów dSLR, worek stałek kosztuje średnio tyle co 3-4 letni samochód.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #124
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    To taki GX7 dla tych co nie mają kompletu słoików

    Znalazłem ciekawe porównanie:
    http://www.bhphotovideo.com/c/compar...EG_1082158-REG
    (w porównaniu jest błąd oba aparaty posiadają matrycę CMOS)

    Plusem dla Leici jest natywne ISO 100
    Przecież to są te same aparaty tyle, że Leica ma kwadratowe guziki, nie ma gripa i pewnie nieco inne menu. Firmware do obróbki zdjęć pewnie jest taki sam. ISO 100 każdy może mieć wystarczy prześwietlić zdjęcie o 1EV przy ISO200. Dokładnie tak samo robi to soft w aparacie; zwykła sztuczka programistyczna i obu wypadkach jest strata 1EV na dynamice.

  5. #125
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Nie tak do końca. GX7 z 12-35 to juz mała kobyłka A nosic ze soba worek stałek ktore będa kosztować więcej niż LX100 ???
    Bez przesady, mam i ciągle używam Pentaxa K-5 i dla mnie prawie każdy Olek OMD (EM5, EM10) to maleństwo a są tacy co narzekają na ich wielkość. GX7 nie jest wyraźnie większy od EM10, GX1. LX100 też musi pomieścić matrycę 4/3 i jasny obiektyw.
    Małe porównanie:
    http://camerasize.com/compare/#569,472
    Z naleśnikiem nie widzę większej różnicy
    Dla mnie za wyborem LX100 przemawia wyłącznie matematyka, nie stać mnie na dwa systemy a LX100 swoim zakresem pokrywa 90% tego co fotografuję i ma jeszcze szerszy kąt. Jak cena w nowym roku spadnie to chyba go wezmę.
    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Przecież to są te same aparaty tyle, że Leica ma kwadratowe guziki, nie ma gripa i pewnie nieco inne menu. Firmware do obróbki zdjęć pewnie jest taki sam. ISO 100 każdy może mieć wystarczy prześwietlić zdjęcie o 1EV przy ISO200. Dokładnie tak samo robi to soft w aparacie; zwykła sztuczka programistyczna i obu wypadkach jest strata 1EV na dynamice.
    Niby tak ale Leica z tego co wiem nie bierze matryc od ręki ale zawsze prosi o ich wykonanie na podstawie swoich wytycznych. Sensor się nie zmieni ale mogą się zmienić filtry, układ mikrosoczewek, do tego dochodzi inne oprogramowanie matrycy... jestem ciekaw czy to tylko klon w opakowaniu z czerwoną kropką czy coś więcej.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #126
    Jd
    Gość

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Bez przesady, mam i ciągle używam Pentaxa K-5 i dla mnie prawie każdy Olek OMD (EM5, EM10) to maleństwo a są tacy co narzekają na ich wielkość. GX7 nie jest wyraźnie większy od EM10, GX1. LX100 też musi pomieścić matrycę 4/3 i jasny obiektyw.
    Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Majac GX7 z 12-35 i Olka XZ-2 często biorę tego drugiego bo ten pierwszy wydaje mi się wielki ( chodzi zwłaszcza o wystajacy obiektyw ) LX100 da to co ten pierwszy w gabarytach tego drugiego. I o to chodzi.
    Dzisiaj dla przypomnienia miałem w rekach D90 z gripem i z 18-200 i stwierdziłem , że nigdy wiecej.Przy takim zestawie GX7 to faktycznie mikrus.
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 23.09.14 o 12:41

  7. #127
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Niby tak ale Leica z tego co wiem nie bierze matryc od ręki ale zawsze prosi o ich wykonanie na podstawie swoich wytycznych. Sensor się nie zmieni ale mogą się zmienić filtry, układ mikrosoczewek, do tego dochodzi inne oprogramowanie matrycy... jestem ciekaw czy to tylko klon w opakowaniu z czerwoną kropką czy coś więcej.
    Z tego co pamiętam klony Leiki nic poza lekko zmienionym wyglądem guzików oraz menu nie wnosiły. To są te same aparaty. O ile menu jest inne to nie widziałem nigdzie sugestii, żeby same zdjęcia były inaczej obrabiane.
    W przypadku Leiki dochodzą pewne wartości dodane (LR) i czerwona kropka na body (dla niektórych pewnie coś tam warta, bo jednak łatwiej być cool hipsterem z lejką niż jakimś tam panasem)
    Brak gripa też może być pewną zaletą, bo pozwala na samodzielne dobranie czegoś wygodniejszego.
    Chociaż mi akurat wersja panasa się bardziej podoba...

  8. #128
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    GX7 z 12-35 to juz mała kobyłka

    Za to LX100 to kucyk z przerośniętym teleskopowym przyrodzeniem
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #129
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Jak robisz zdjęcia to skrót perspektywiczny trochę łagodzi sytuację. Byle go wtedy z boku nie oglądać

  10. #130
    Jd
    Gość

    Odp: Nowy Panasonic LX100

    Ciekawe od kiedy pierwsze egzemplarze trafią do sklepów. Leica ma być dostępna w listopadzie ( pierwszego czy ostatniego ?? )

Podobne wątki

  1. Panasonic GX-7 nowy soft ver. 1.3
    By viruuss in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.05.14, 18:38
  2. Nowy DSLR 4/3 Panasonic L10
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 189
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.