Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Polska - Miejsca warte sfotografowania

  1. #1
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Polska - Miejsca warte sfotografowania

    witam,
    przeglądając różne wątki naszego forum m.in. z fotografią podróżniczą, krajobrazowa i uliczna, wpadłem na pomysł, czy nie warto byłoby założyć wątek lub dział zatytułowany: "Polska - Miejsca warte sfotografowania" lub coś w tym stylu (np. Polska - Ciekawe miejsca, itp.)

    Czasem zdarza się, że nie mamy inspiracji, pomysłu na zdjęcia,a w okolicy jest kilka, kilkanaście ciekawych miejsc wartych zobaczenia i uwiecznienia na fotografii.
    Wątek należało by w jakiś sposób podzielić na województwa, tak aby przeglądający (szukający) mogli swobodnie w ciągu kilku minut znaleźć w swojej okolicy miejsce lub obiekt, zabrać sprzęt i pojechać działać.
    Powstała by w ten sposób baza miejsc, a ponadto każde miejsce mozna by fotografować w róznych coraz to ciekawszych ujęciach.

    Jeśli podobna propozycja już kiedyś była, to oczywiście temat należy wyrzucić do kosza......Ja niestety nie natknąłem się na tego typu wątek.
    Proszę o Wasze komentarze i uwagi czy warto taki wątek/temat zakładać.


    Legenda:

    Czerowny punkt - miejsca z linkami do postów
    Żółty punkt - ciekawe miejsca czekające na opis/relacje
    Ostatnio edytowane przez hades ; 25.08.14 o 15:28 Powód: aktualizacja
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  2. #2
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Moim zdaniem fajny pomysł, byle nie został straszliwie zaśmiecony. Daj przykład i wrzuć jakieś fajne miejsce.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    witam,
    przeglądając różne wątki naszego forum m.in. z fotografią podróżniczą, krajobrazowa i uliczna, wpadłem na pomysł, czy nie warto byłoby założyć wątek lub dział zatytułowany: "Polska - Miejsca warte sfotografowania" lub coś w tym stylu (np. Polska - Ciekawe miejsca, itp.)

    Czasem zdarza się, że nie mamy inspiracji, pomysłu na zdjęcia,a w okolicy jest kilka, kilkanaście ciekawych miejsc wartych zobaczenia i uwiecznienia na fotografii.
    Wątek należało by w jakiś sposób podzielić na województwa, tak aby przeglądający (szukający) mogli swobodnie w ciągu kilku minut znaleźć w swojej okolicy miejsce lub obiekt, zabrać sprzęt i pojechać działać.
    Powstała by w ten sposób baza miejsc, a ponadto każde miejsce mozna by fotografować w róznych coraz to ciekawszych ujęciach.

    Jeśli podobna propozycja już kiedyś była, to oczywiście temat należy wyrzucić do kosza......Ja niestety nie natknąłem się na tego typu wątek.
    Proszę o Wasze komentarze i uwagi czy warto taki wątek/temat zakładać.
    Znakomity pomysł. Mam tylko pytanie czy dany obiekt (miejsce) ma być prezentowany w formie zdjęcia, czy też wystarczy go opisać?

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Znakomity pomysł. Mam tylko pytanie czy dany obiekt (miejsce) ma być prezentowany w formie zdjęcia, czy też wystarczy go opisać?
    Myślę, że jedno i drugie... Dobrze jest wiedzieć co się ogląda....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #5
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Znakomity pomysł. Mam tylko pytanie czy dany obiekt (miejsce) ma być prezentowany w formie zdjęcia, czy też wystarczy go opisać?
    Oczywiście miejsce z krótkim opisem i zdjęcie.
    Ważną rzeczą będzie segregacja miejsc, żeby nie zaśmiecać wątku. Myślałem, żeby poukładać to województwami, ewentualnie w przyszłości (lub od razu) miejscowościami. Choć bardziej pasowałoby tylko województwami.

    Przykład (tylko taki ma teraz pod ręką):

    Województwo lubelskie ==>> Nałęczów ==>> Muzeum Bolesława Prusa

    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    Województwo lubelskie ==>> Nałęczów ==>> Muzeum Bolesława Prusa
    Jeśli masz jakieś zdjęcia eksponatów z tego obiektu, to wrzucaj śmiało do mojego muzealnego wątku.

  7. #7
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Ja bym to widział w formie mapy, podobnie jak w tym wątku: https://forum.olympusclub.pl/threads...ubowicz%C3%B3w. W tym wypadku w pinezkę można by wstawić link do posta z opisem miejsca. Każdy mógłby wstawiać własną pinezkę i dodawać opis.

    Popieram pomysł wątku.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ja bym to widział w formie mapy, podobnie jak w tym wątku: https://forum.olympusclub.pl/threads...w-klubowiczów. W tym wypadku w pinezkę można by wstawić link do posta z opisem miejsca. Każdy mógłby wstawiać własną pinezkę i dodawać opis.

    Popieram pomysł wątku.
    No byłoby to idealne rozwiązanie dla utrzymania porządku Jednak czy realne do zrobienia przy tak dużej liczbie miejsc w przyszłości.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Jeśli masz jakieś zdjęcia eksponatów z tego obiektu, to wrzucaj śmiało do mojego muzealnego wątku.
    Niestety w środku nie byłem
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  9. #9
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    No byłoby to idealne rozwiązanie dla utrzymania porządku Jednak czy realne do zrobienia przy tak dużej liczbie miejsc w przyszłości.
    Mogłoby to wyglądać tak: https://mapsengine.google.com/map/ed...0.kyifXdwjO1_A

    Punkt w Kłodzku i na Rozewiu dodałem z powodów wizualnych. Mapa koncentrowała się na Nałęczowie w bardzo dużym powiększeniu.

    Edycją mapy mogłoby się zająć kilku chętnych, których dodam do uprawionych. Wystarczy, że chętni wyślą mi na PW swój e-mail. Dodam do edycji mapy i jeśli będzie to konieczne poinstruuje jak ją edytować.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Polska - Miejsca warte sfotografowania

    A mi się to ...... doprawione Google upomina o paszport, a przecież mam - na cały świat......
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Planet Earth - warte obejrzenia - wątek otwarty
    By yamada in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.08.14, 06:55
  2. Ile warte sa uzywane obiektywy do 4/3
    By Buzz in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17.11.13, 20:52
  3. Ile to jest warte - SYSTEM OM
    By Damian287 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31.01.13, 20:19
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.01.04, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.