Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: silniki swd a stare body....

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    Z drugiej strony za koszt wymiany 14-54 na 12-60 można mieć ZD 11-22 - szkło przecież też ciekawe, którego obecnie można się spodziewać w dobrych cenach...
    Przecież 12-60 jest tylko o 200 zł droższy od 11-22
    Biję się w piersi - przekalkulowałem. Znacznie taniej wymienić wspomniane szkła niż dokupić ZD 11-22. ZD 11-22 to wydatek 650-700$. ZD 14-54 mógłbym sprzedać w Polszy za jakieś 1300 zł - idealny, gwarancja, a ZD 12-60 kupić z USA za jakieś - hmmm 800-900$ - Oly USA na to szkło do końca roku daje 100$ "mail in rabate", z tym, że nie ma go jeszcze w sklepach. Jakby nie liczyć taka zmiana to nie więcej niż 1000 zł - chyba warto, poczekam na testy i porównania obu szkieł.
    Polskich cen nie śledziłem, pewnie taka zamiana to większa inwestycja...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #22
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A ja tam wolę 14-54 + 11-22. Zawsze byłem przekorny. A tak poważnie, to myślę, że jednak uniwersalność to musi być pewien kompromis, choćby ten jeden milimetr na szerszym końcu. Optycznie pewnie też coś się ucieknie, choć nieznacznie. 11-22 to szkło jest dla pejzażystów, nie dla reporterów. Tym pierwszym się zazwyczaj nie spieszy, więc mogą sobie spokojnie szkło zmienić na najlepsze w danej sytuacji. Oczywiście wygodniej jest mieć szkło uniwersalne, dobrej jakości. Jednak ja już to przerabiałem. Miałem uniwersalne jasne szkło 28-300/2.8-4.9. Teraz idę w kierunku przeciwnym. Po to przecież kupiłem sobie "lustro". Wybrałem Olka ze względu na jakość "szklarni". Mam dwa solidne szkła bez SWD i dobrze mi z nimi. Myślę, że kupię z czasem jaszcze te pozostałe tj. 11-22 i 50 oraz TC-20 i EX-25. Z tym całym kramem to chyba będę "skazany na dożywocie" z Olkiem, ale z własnego wyboru.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    cadman:

    11-22 do reporterki też się nadaje, szeroki kąt, uszczelnienia, ostry jak brzytwa. optycznie na pewno lepszy od 12-60, choćby z racji zakresu ogniskowych.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Reporterkę, w klasycznym wydaniu, wyobrażam sobie jako uwiecznianie obrazów z wydarzeń, gdzie akcja zmienia się dynamicznie. W takich zastosowaniach to tego szkła nie widzę. Jest za mały zakres ogniskowych. Tam nie ma czasu na zmianę szkła. Reportaż z podróży w ciekawe miejsca na ziemi (dla National Geographic) to tak. Tu 11-22 się sprawdzi.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

Podobne wątki

  1. Stare fotografie
    By nurek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 20:59
  2. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.