Zobacz wyniki ankiety: Jaką popRAWkę chciałbyś we wrześniu?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • popRAWka oparta tylko na wołaniu RAW i końcowej obróbce

    22 88,00%
  • bez żadnych ograniczeń z wklejankami włącznie

    3 12,00%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wypowiedziałeś się w temacie ale wydaje mi się, że obraziłeś wiele osób
    Prosiłbym by w merytorycznej dyskusji nie próbować stosować odniesień do osób i pogladów, bo zabije to rozmowę.

    Demokratyczne głosowanie ma ten sens, ze pozwala zmierzyc popularność i wyrazić wolę głosujacym. Co najwyżej może pokazać popularnośc autora lub pracy i ew. ocenić skutecznośc kampanii popularnościowej czy reklamowej na ich korzyść...

    Niestety nie da się w powszechnem głosowaniu zmierzyć jakości pracy, czy wykonanej z popRAWce wartości dodanej. Jestem to wstanie dowieść tego praktyką i doświadczeniem.

    Dlatego jestem zwolennikiem juroskich form oceny, zarowno w FM jak i w ćwiczeniach typu popRAWki. Choć wydaje się to nie wiedzieć czemu niepopularne.

    Reasumując głosujmy temat poprawki, miejmy powszechną mozliwośc udzialu ale oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.08.14 o 10:31
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Demokratyczne głosowanie ma ten sens, ze pozwala zmierzyc popularność i wyrazić wolę głosujacym. Co najwyżej może pokazać popularnośc autora lub pracy i ew. ocenić skutecznośc kampanii popularnościowej czy reklamowej na ich korzyść...
    Trudno mówić o popularności autora w głosowaniu skoro prace w popRAWce są anonimowe.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Reasumując głosujmy temat poprawki, miejmy powszechną mozliwośc udzialu ale oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.
    Osobiście jestem zwolennikiem głosowania. Traktuje ten konkurs jako formę zabawy i także edukacji.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...
    Traktuje ten konkurs jako formę zabawy i także edukacji.
    Jako wynik udziału - się z Tobą zgadzam, co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #24
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    /.../co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...
    Nie najlepiej obrobionej pracy a obróbce, która najbardziej widzowi przypadła do gustu, stąd głosowanie publiczne a nie jurorskie.
    Miało by to rację bytu gdyby:
    1. było to forum fotozawodowców
    2. byli tu tylko ludzie zarabiający retuszem na życie


    A tych przesłanek brak. Co do jakości wybieranej pracy: "nasze gusta świadczą o nas" trzymajmy się tej maksymy a i jakość
    prac wybieranych się poprawi.
    jck wspomniał o dyletanctwie... to nie obraza, większość nas to właśnie dyletanci, ilu tu jest grafików-retuszerów?


    ---
    edit:
    czemu po wybraniu super pracy są tylko gratulacje a niema analizy i "detekcji" błędów Miszcza?
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 11.08.14 o 11:05
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...
    Hmm..., przy głosowaniu na anonimowe prace nie mam takich wątpliwości. Sztuką jest też trafić w gusta szerszego kręgu odbiorców, a czy akurat od strony technicznej praca, która dostała najwięcej głosów jest też najlepsza dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Szanuję tu wybór większości głosujących.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #26
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Hmm..., przy głosowaniu na anonimowe prace nie mam takich wątpliwości. Sztuką jest też trafić w gusta szerszego kręgu odbiorców, a czy akurat od strony technicznej praca, która dostała najwięcej głosów jest też najlepsza dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Szanuję tu wybór większości głosujących.
    Podajesz receptę jak wybrać najpopularniejszą pracę lub jak trafić w najszersze gusta.

    A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów).

    Naprawdę nie widzisz różnicy? Nawet uwzględniwszy zastrzeżenie Saboor-a?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    popRAWka zawsze miała charakter konkursu, gdzie forumowicze wybierają pracę, która im najbardziej odpowiada. Nie róbmy z tego kolejnego konkursu, gdzie "rada starszych" wybiera zwycięzcę. Pod tym względem dotychczasowa formuła powinna zostać.
    Co do formy, to wydawało mi się, że dyskusja na ten temat już była parę miesięcy temu i miały być dwie, jedna tradycyjna - "wołamy najlepiej jak umiemy" i druga "dla Krakmana - wolna amerykanka".
    The question is, who cares?

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    popRAWka zawsze miała charakter konkursu, gdzie forumowicze wybierają pracę, która im najbardziej odpowiada. Nie róbmy z tego kolejnego konkursu, gdzie "rada starszych" wybiera zwycięzcę. Pod tym względem dotychczasowa formuła powinna zostać.
    Co do formy, to wydawało mi się, że dyskusja na ten temat już była parę miesięcy temu i miały być dwie, jedna tradycyjna - "wołamy najlepiej jak umiemy" i druga "dla Krakmana - wolna amerykanka".
    Wymieniamy poglady? Prawda?

    Decyzje co do popRAWki sa w rękach Opiekuna i Administracji.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.08.14 o 13:37
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #29
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Prosiłbym by w merytorycznej dyskusji nie próbować stosować odniesień do osób i pogladów, bo zabije to rozmowę.
    Możesz mi wyjaśnić dlaczego przed tą prośbą zacytowałeś fragment mojego posta? Gdzie tam widzisz odniesienie do osób i poglądów?
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ... oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.
    Moje obawy budzi wytłuszczony fragment

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów).
    Co to znaczy najlepiej?
    Nie ma obiektywnego "najlepiej" w tak niemierzalnej dziedzinie. Nie ma wzorca, do którego można przyrównać obróbkę. Zawsze to będzie ocena subiektywna, niezależnie od tego czy oceniać będzie ogół czy wyznaczone grono.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: We wrześniu ruszy edycja popRAWki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów). ...
    To jesteśmy zgodni. Różnimy się tylko co do tego kto ma decydować o wyborze tej najlepszej. W tym względzie podzielam zdanie Saboora i ahutty. Skoro Saboor się wypowiedział jednoznacznie ta kwestia sądzę jest rozstrzygnięta i nie ma co więcej nad tym deliberować.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Mistrzowie popRAWki
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.10.16, 17:10
  2. Propozycje fotografii do popRAWki
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.01.14, 23:13
  3. Propozycje zdjęć do popRAWki
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29.11.12, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.