Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

  1. #1

    ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Witam Was, ostatnio zakupiłem Samyang 7.5 Fisheye.
    Czytałem najpierw dużo na temat tego obiektywu, gdzieś nawet spotkałem się z opinią, że jest to najostrzejszy obiektyw w m43

    Porobiłem trochę zdjęć i przeglądam je w 100% crop, no cóż, dla mnie to ostre zbytnio nie jest, ale właśnie dlatego tu piszę żebyście zerknęli swoim fachowym okiem i powiedzieli czy to są 100% możliwości tego obiektywu, czy może ja popełniam jakiś błąd.
    Dlatego załączam ORF.

    Ustawienia też podam bo EXIF nie wyciągnięcie (manual).

    3.5 Przysłona
    Ostrość nieskończona.
    Będę wdzięczny za sugestie
    P6280552.ORF

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Cytat Zamieszczone przez jacekzaw Zobacz posta
    Porobiłem trochę zdjęć i przeglądam je w 100% crop, no cóż, dla mnie to ostre zbytnio nie jest
    Fotki nie oglądałem jeszcze, ale egzemplarz "w specyfikacji" rozwala mojego Panasowego fisza już ostrością, o jakości powłok nie wspomnę bo do tej pory mną trzesię jak widzę te fioletowe flarki/plamki.
    Próbowałeś troszeczkę za znaczkiem nieskończoności?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Zobacz jakie to zdjęcie ten obiekt jest oddalony na pewno tak żeby mieścił się w nieskończoności

  4. #4
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Cytat Zamieszczone przez jacekzaw Zobacz posta
    Zobacz jakie to zdjęcie ten obiekt jest oddalony na pewno tak żeby mieścił się w nieskończoności
    Chyba chodziło raczej o to, że nieskończoność możesz mieć nie na końcu skali, tylko zaraz przed.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  5. #5

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Kumam, sprawdzę w takim razie

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Jak dla mnie jest bardzo przyzwoicie (w sensie, ze nie miałbym zastrzeżeń) z ostrością (w 1:1). Porównałem w 3 programach na ustawieniach domyślnych. W OV3 i C1 jest jakby nieco lepiej pod tym wzgledem niż w LR.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 1.07.14 o 13:22
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Cytat Zamieszczone przez jacekzaw Zobacz posta
    Porobiłem trochę zdjęć i przeglądam je w 100% crop, no cóż, dla mnie to ostre zbytnio nie jest, ale właśnie dlatego tu piszę żebyście zerknęli swoim fachowym okiem i powiedzieli czy to są 100% możliwości tego obiektywu, czy może ja popełniam jakiś błąd.
    Dlatego załączam ORF.
    Będę wdzięczny za sugestie
    Sciągnąłem tego ORFa i oglądany normalnie na ekranie wygląda na super ostry... Olej oglądanie w 1:1... przecież i tak normalnych zdjęć nikt tak nie będzie analizował. No i pomyśl, że po przymknięciu przysłony będzie lepiej.

    No dobra... (tu westchnięcie), obejrzałem to w końcu w powiększeniu 1:1 i nadal wygląda wszysto na super ostre (rogi też sprawdzałem). Albo ja jestem ślepy albo Ty masz "bardzowyśrubowanewymagania"

    Cytat Zamieszczone przez jacekzaw Zobacz posta
    Będę wdzięczny za sugestie
    Olej testy i idź w plener robić zdjęcia
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  8. #8

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Ja mam małe zboczenie pod tym względem, tu się przyznaję
    Wiem, że nikt nie ogląda 1:1 , oprócz mnie, hehhe.

    Wiem, że to zupełnie inna para kaloszy, ale 45mm 1.8 jest dla mnie ostrzejszy nawet oglądając 1:1.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    Cytat Zamieszczone przez jacekzaw Zobacz posta
    Wiem, że to zupełnie inna para kaloszy, ale 45mm 1.8 jest dla mnie ostrzejszy nawet oglądając 1:1.
    To trzymaj się z daleka od mZD75 lub Sigmy 60/2.8 jak nie chcesz zmienić zdania
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  10. #10

    Odp: ORF z Samyang 7.5 Fisheye

    75mm m.zuiko to wiedziałem, że brzytwa bo to jeszcze PRO, a nawet ten 12-40 jest też ostry, ale że Sigma, to bym się nie spodziewał

Podobne wątki

  1. Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fisheye
    By krokko in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.12.11, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.