Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149

Wątek: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

  1. #1
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Tego testu nie planowałem - ba - nawet jakoś szczególnie nie chciałem. Ale zbiegi okoliczności się zdarzają

    Najpierw pierwszy - spotkanie z Jackiem w Złotych Tarasach (Pozdrawiam! ) na stanowisku Olka przy elektromarkecie i przyłożenie wizjera E-M1 do oka - pomyślałem sobie - jest całkiem nieźle. Potem drugi - uszkodzenie matówki w mojej już byłej E-5 podczas próby pozbycia się z niej paprochów. A że miało to miejsce na tydzień przed ślubem kolegi na którym zobowiązałem się robić za gościa i fotografa, to zaczął się lekki stresik (brak serwisu Olympusa w PL = ~3 tygodnie czekania na sprzęt, a wypożyczenie 5D z dwoma L-kami i flashem na dwa dni może i strasznie kosztowne nie jest, ale kaucja za taki secik była masakryczna). Na szczęście wtedy z pomocą przy chórach śpiewających aniołów pojawił się Saboor, który w tempie ekspresowym tuż po ostatnim zlocie załatwił dla mnie E-M1 z gripem, MMF-3 i M.ZD 12-40. Nie wiem jak Ci się za to odwdzięczę
    Gdy tylko otrzymałem wiadomość od Pani Eweliny, to w te pędy pojechałem do siedziby - a był to piątek ... szybka akcja, wspaniały kontakt i już z powrotem pędziłem z OMD

    Gdy już po całym dniu w pracy na spokojnie wyjąłem aparat z pudełka i zacząłem się mu bacznie przyglądać, to pomyślałem sobie - kurcze, z gripem to się naprawdę fajnie trzyma. Dłoń komfortowa spoczywa na uchwycie, przyciski są dobrze dostępne, a korpus w porównaniu do tradycyjnych plastykowych lustrzanek prezentuje się naprawdę świetnie. Gdyby zastosować "psie" porównanie - mniej więcej tak jakby nabity i zwarty bokser przy rozlazłym mopsie. Doskonale zaprojektowany, nieskurczony na siłę ale też nienapompowany - taki w sam raz. Może nie ma tego uczucia, że jest pancerny niczym E-5, ale naprawdę niczego mu nie brakuje (przynajmniej dopóki jest dołączony grip - w przeciwnym razie mały palec ląduje pod korpusem i robi za "stabilizator"). Rolki, przyciski, przełączniki, ta śmieszna wajcha przełączająca tryby przycisków - to wszystko widać, że ma jakiś sens i zostało dobrze przemyślane. Menu - klasyka Olympusa - człowiek od razu czuje się jak w domu

    LCD - zdecydowanie bardzo dobry, na solidnym uchwycie, ale fajnie by było mieć taką samą swobodę ruchu jak w E-5 - do słit foci z rąsi średnio się nadaje . To co mi się podobało, to to, że jest dotykowy - ale nie do robienia zdjęć tylko do ich oglądania - zoom, przesuwanie jest o niebo bardziej efektywne i intuicyjne niż rolki w lustrzance. Do pełni szczęścia zabrakło mi tylko obsługi dwupalcowych gestów jak w smartfone'ach - pewnie dodadzą to w następnym korpusie

    Czas na EVF - ten element od początku najbardziej mnie interesował. Marketing zrobił z niego prawie ósmy cud świata. Czy słusznie? To zależy - pierwsze wrażenie było pozytwne. Smużenie na dworze akceptowalne, możliwość włączenia peakingu przy manualnym ostrzeniu zdecydowanie na +, to co widziałem w dużej mierze było tym co zapisywało się na karcie. So far so good pomyślałem i odłożyłem aparat - trzeba było się trochę zdrzemnąć - mniej więcej tak samo jak teraz

    ciąg dalszy nastąpi (pewnie jutro o tej samej porze )
    Ostatnio edytowane przez RobertW3D ; 13.06.14 o 01:18
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  2. #2
    Awatar Boa
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Luboń/k.Poznania
    Posty
    154
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    No to jestem ciekaw. Ja swojego miałem na 3 ślubach i o ile dom, kościół i plener, spokojnie można ogranąć (aczkolwiek zdarzały się jednostkowe wpadki w warunkach meeeeega sprzyjających), o tyle na weselu poległ

  3. #3
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Czekam na ciąg dalszy,ponieważ też jestem trochę zaniepokojony tą szybkością Af-u na tego typu imprezach(o ile ludzie na chwilę się zatrzymają i zapozują podczas tańczenia to ostrość ustawiana jest szybko,gorzej jak trzeba coś złapać w ruchu),pamiętam,że raz na połowinkach używałem zwykłego Nikona d5100 plus 18-105 i SB900 to ostrość była ustawiana błyskawicznie,sama przyjemność z robienia zdjęć, jak poszedłem z Olympusem to nie było już tak kolorowo(chociaż nie mam lampy ze wspomaganiem ale o ile na razie wiem,to taka do m4/3 nie istnieje a te wspomaganie z fl600r jest mało warte...).

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Z taką lampą to chyba większość nikonów dostała by skrzydeł nie zależnie od warunków ; )
    Gdyby była lampa która sensownie wspomaga autofokus u Olka, taka jak u Canona czy też Nikona, to nasz system też dostałby skrzydeł ; )

  5. #5
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Porównujemy AF ze wspomaganiem lampą z E-M1 bez wspomagania (bo brak dobrych lamp). To po pierwsze.
    Po drugie trzeba sobie zdawać sprawę jak działa AF po kontraście. Ludzie tańczący w półmroku zazwyczaj nie są zbyt kontrastowi.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Nie no ja to rozumiem,szkoda tylko,że w m43 nie ma właśnie takiej lampki która by tak wspomogła AF w ciężkich warunkach,co mnie bardzo smuci bo w sumie nie chciałbym zmieniać systemu w przyszłości jak coś. Może napiszemy jakąś petycję o taką lampę do Olympusa ?
    Reaktywowany blog: mtwarowskifoto.blogspot.com

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    A nie dziala wspomaganie w lampie blyskowej na sankach?

    Podsumuje moze, zdjecia, to trzeba umic robic, wtedy nie przeszkadza nawet, ze jest AF.

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  8. #8
    Awatar Boa
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Luboń/k.Poznania
    Posty
    154
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Cytat Zamieszczone przez Matick7 Zobacz posta
    Gdyby była lampa która sensownie wspomaga autofokus u Olka, taka jak u Canona czy też Nikona, to nasz system też dostałby skrzydeł ; )
    Nie sądzę. To nie rodzaj wspomagania odgrywa tutaj kluczową rolę...

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    A nie dziala wspomaganie w lampie blyskowej na sankach?
    Piszesz o FL600r
    Jasne, że działa, jest do tego wyjątkowo "dyskretne"
    Poza tym to słaba lampa, raczej do amatorskiego błyskania.

    Podsumuje moze, zdjecia, to trzeba umic robic, wtedy nie przeszkadza nawet, ze jest AF.
    ...toć, ba Ongiś, końmi jeżdżono, a jeszcze "chwilę wcześniej", jak człowiek był głodny, to sobie szedł na sarnę/dzika zapolować. A dziś Jak markjet mają zamknąć na jeden dzień z tytułu święta, to ludzie się w kolejkach ustawiają jakby wojna miała przyjść... cytując klasyka "w du*ach się poprzewracało"

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Widze, ze Fatman jest, to jego podpytajcie, on tam trzepie jeszcze dzoby
    Z tego co pamietam, to ktorys tam mikrus dawal rade momentami lepiej do D3, jesli sie myle, to przepraszam...

    Wiecie to jest tak, wszystko kwestia podejscia, kiedys G1 robilem sluba i weselicho, jakos nie przypominam sobie zeby mi AF przeszkadzal ale rozumiem, to nie NIKONNNNN

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #10
    Awatar Boa
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Luboń/k.Poznania
    Posty
    154
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olek na ślubie czyli nieplanowany test E-M1

    Ale ja się nikogo pytać nie muszę. Ja już przetestowałem. Romans z Oly'm EM-1 miałem krótki, to nie sprzęt dla mnie, ale sam system urzekł mnie na tyle, że zostawiam sobie 45/1.8 i dokupię do niego EM-10 + tego fajnego zooma naleśnika. Do rodzinnego/wakacyjnego pstrykania będzie jak znalazł.

Podobne wątki

  1. [OlyTest] E-M1 - Test Iwa.
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21.08.14, 07:40
  2. [OlyTest] E-P5 vs X100s (czyli pojedynek w stylu retro)
    By Jan_S in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 31.05.14, 10:18
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.04.13, 22:22
  4. [OlyTest] Strzał z dwururki. Panas 100-300 i olek 75-300
    By klikacz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 8.04.13, 22:37
  5. Olek na ślubie ;-)
    By Karol in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.08.07, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.