Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Chyba czas na zmianę systemu

  1. #31
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Ciekawi mnie czy fuji x10 będzie lepszy od xz2 w jakości obrazka. Tu pewnie zależy od optyki bo matryca większa w Fuji. Jak to widzicie ( praktycy) ?

  2. #32
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    banc - gadasz. Nie rozwijaj tematu, bo sie zacznie zbedna dyskusja o iso, szumach i rozdzielczosci.
    Nam tu chodzi o zgola cos innego. Taki kompakt z jasnym zoomem i 1 calowka, bedzie tak samo dobry, a moze i nawet lepszy, nizli te entry z kitem pokroju wlasnie epli.
    Dysputa bez sensu, zmiennych jest tak wiele, ze kazdy znajdzie cos by sie moc przyczepic do czegokolwiek.
    Liczy sie zarys i caloksztalt bez zbednego wglebiania sie w szczegoly.

    Punkt dla Darka.

    Szkoda tylko, ze na wysjciu z rynku XZ-2 u kresu jego taniosci, nagle ludzie go odkryli.

    pozdroofka

    PS
    Szamaniec,

    X10 wg mnie tonalnie jest duzo lepsza i tez nie chodzi mi o wykresy, slupki i inne popierdolki, po prostu widze wydruki (40x60) za to XZ-2 jest jednak ostrzejszy i bardziej rozdzielczy, tego X10tce brakuje, szkoda wielka...
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #33
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    banc - gadasz. Nie rozwijaj tematu, bo sie zacznie zbedna dyskusja o iso, szumach i rozdzielczosci.
    Nam tu chodzi o zgola cos innego. Taki kompakt z jasnym zoomem i 1 calowka..

    pozdroo....
    O czymś trzeba czasem po dyskutować...
    A dyskusja o wyższości xz-2 nad eplem to jeszcze wiekszy bezsens. Każdemu takie narzędzie jak jego potrzeby, Nikon też, to wolny kraj.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #34
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Szkoda tylko, ze na wysjciu z rynku XZ-2 u kresu jego taniosci, nagle ludzie go odkryli.
    W sensie, szkoda, że tak późno? Czy masz na myśli to, że wykupią wszystkie i nie będziesz miał w zapasie?

    Ja czekam na XZ-3, może sobie dokupię kompakt, a może nie
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #35
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    ...Szkoda tylko, ze na wysjciu z rynku XZ-2 u kresu jego taniosci, nagle ludzie go odkryli...
    A już ktoś zapowiedział zejście z rynku?

  6. #36
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Ciekawi mnie czy fuji x10 będzie lepszy od xz2 w jakości obrazka. Tu pewnie zależy od optyki bo matryca większa w Fuji. Jak to widzicie ( praktycy) ?
    W tym przypadku najwięcej zależy od konstrukcji matrycy, która w Fuji jest nietypowa. Ten aparat ma 12 mpx, ale piksele ułożone są w taki sposób, że nie wyciągniesz z niego takiej ostrości, jak z Olka. Za to jeśli przełączysz go na 6 mpx, to piksele będą pracowały w parach, wyraźnie wpływając na szerszy zakres DR. Rezultaty bywają naprawdę imponujące - wiem, bo sam używałem. Fuji ma też funkcję panoramy i bardzo fajny gadżet poprawiający jakość zdjęć nocnych (robi 4 zdjęcia i łączy je w jedno, redukując szum). Jest jednak problem z oprogramowaniem do rawów - ten dołączony na płycie jest fatalny w obsłudze, a jedynym innym znanym mi softem, który pozwala wycisnąć soki z ten matrycy, jest płatny Lightroom.

    Olek jest nowocześniejszy, ma Wi-Fi, bodajże dotykowy i ruchomy ekran, zapewnia bezprzewodowe sterowanie błyskiem, dobre wykrywanie twarzy, ma lepsze video i chyba ogólnie jest bardziej zwinny w działaniu. Dzięki wyższej rozdzielczości pozwala też na mocniejsze cropowanie albo wielkoformatowe wydruki. Jako przewidywalny, prosty w obsłudze kompakty rodziny poleciłbym właśnie Olka. Natomiast sama jakość obrazu, o ile jesteś w stanie pogodzić się z niższą rozdzielczością, lepsza jest w Fuji. X20 ma już bardziej konwencjonalną matrycę, choć z niekonwencjonalnym układem filtrów, który też wymaga Lightrooma lub inny płatny soft.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #37
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Wielkie dźwięki za te informacje.

  8. #38
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    O czymś trzeba czasem po dyskutować...
    A dyskusja o wyższości xz-2 nad eplem to jeszcze wiekszy bezsens. Każdemu takie narzędzie jak jego potrzeby, Nikon też, to wolny kraj.
    Witam !

    Ale tutaj nie chodzi o wyzszosc XZ-2 nad EPL-em.
    Istotne jest, ze w wielu przypadkach roznica w jakosci obrazka miedzy tymi aparatami bedzie niewielka tym
    bardziej, ze czesto potrzebny format wyjsciowy jest o mniejszej rozdzielczosci i roznice w obrazie beda jeszcze mniejsze.

    Zauwazylem, ze XZ-2 produkuje bardzo dobrej jakosci JPG-i ktore praktycznie nie wymagaja grzebania softem i
    mozna od reki... zaniesc to do cyfrowego labu.

    Masz racje, ze kazdy ma wlasny pomysl na realizacje fotograficzne i mozna indywidualnie podejsc do tematu i
    korzystac z roznych rozwiazan ktore oferuje rynek foto.




    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 13.06.14 o 23:46
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  9. #39
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Otoz to Darku, APZ w rejsie, to moze nie mial czasu doczytac, czy tez ja sie az tak precyzyjnie nie wyrazilem.

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #40
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Chyba czas na zmianę systemu

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Otoz to Darku, APZ w rejsie, to moze nie mial czasu doczytac, czy tez ja sie az tak precyzyjnie nie wyrazilem.

    pozdroofka
    Tak doczytałem, wszystko-funkcyjny kompakt marzenie, tylko, że ja w coraz mniej wierzę...
    Też bym kupil, może...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Czas otwarcia migawki (czas naświetlenia)
    By szpakoś in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4.04.08, 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.