Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Lampa do Olympus E-PL3

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Kup YN 460II, najlepszy stosunek mocy do ceny . Porównanie z samochodem niezbyt trafione, w lampach reporterskich nie ma zbyt dużego zapasu mocy. LP 30 przy ISO100 i 35mm to takie rozsądne minimum żeby pstrykanie w pomieszczeniach nie było udręką, a najmocniejsze dochodzą do LP 40.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Moim zdaniem, jak już bierzemy się za lampę, to nie ma sensu popierdółki zastępować popierdółką.
    Ja używam FL-50R, do mojego E-P5 przypinam za pomocą szyny oraz kabla TTL (lub wyzwalanie RC). FL50 dysponuje taką mocą, że palnik mam ustawiony do tyłu i odbijam światło od ściany za mną i sufitu. Efekty są bardzo zadowalające.

    ---------- Post dodany o 09:32 ---------- Poprzedni post był o 09:29 ----------

    Kompaktowy wygląd to masz z popierdółką wbudowaną lub dodawaną do fabrycznego zestawu. Błyskanie na wprost nie załatwi problemu, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach ...
    To już teraz wiem, że FL-14 to popierdółka i nie ma sensu sobie tym głowy zawracać i o to mi chodziło
    Czyli już wiem że napewno szukam lampy z odchylanym palnikiem a nie takiej, któa błyska na wprost.

    Na tą chwilę przekonuje mnie FL-300R bo niestety FL-50R przekracza moje możliwości finansowe.
    Chyba, że polecilibyście lampy innych producentów np: METZ MECABLITZ 24 AF-1 albo METZ 36 AF-5

    ---------- Post dodany o 11:54 ---------- Poprzedni post był o 11:43 ----------

    Dziękuję romek1967 i fret za cenne uwagi.
    Kilka wymienionych uwag a wiem więcej niż po przeczytaniu niejednego artykułu.
    To w takim razie co powiecie na temat tego Metza 36 AF-5. Ma odchylany palnik i liczbę przewodnią 36 przy ISO 100.
    Może faktycznie troche zagalopowałem się z tym porównaniem do samochodu
    Ostatnio edytowane przez balboos ; 3.06.14 o 11:46

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Cytat Zamieszczone przez balboos Zobacz posta
    Na tą chwilę przekonuje mnie FL-300R bo niestety FL-50R przekracza moje możliwości finansowe.
    Chyba, że polecilibyście lampy innych producentów np: METZ MECABLITZ 24 AF-1 albo METZ 36 AF-5
    Nie musisz kupować nowej, FL50 jest tak pancerna, że spokojnie możesz kupić używaną. Mam właściwie dwie FL50, jedna kupiona jako używana, jedna nowa - nie ma żadnej różnicy, poza tym, że na używanej były jakieś nic nie znaczące ryski.

    Metz'e też są dobre, kiedyś model 48 z dedykacją Olka chwalono, teraz jest jakaś nowsza konstrukcja - nie pamietam numerka - chyba 52 Są tańsze w zakupie od Olkowych.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 3.06.14 o 12:38

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Olympus FL-600R kosztuje w fotozakupy.pl - 1279zł, za tą kwotę w tym samym sklepie kupisz Metz 58 AF-2 digital. Jest znacznie większa, ale też silniejsza i ma dwa palniki co się przydaje przy odchyleniu głowicy. Jeśli to za dużo (lub lampa jednak zbyt duża) to schodź niżej z modelem -> 52 -> 44 -> 36.

    Ja osobiście poniżej 44 starał bym się już nie schodzić, bo 36 ma palnik tylko podnoszony. To oczywiście i tak o niebo lepiej niż nieruchomy, ale gorzej niż obracany
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #15
    | OlyJedi Awatar markus74
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    124
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Cytat Zamieszczone przez balboos Zobacz posta

    Aparat służy mi do robienia zdjęć amatorskich zarówno w terenie jak i w pomieszczeniach (imprezy rodzinnne itp). Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
    Chciałem zauważyć, że jeśli aparat ma służyć do wykonywania amatorskich zdjęć z imprez rodzinnych, a więc jak się domyślam z wnętrz popularnych bloków z wielkiej płyty czy nawet domków jednorodzinnych z nisko usytuowanym białym sufitem to wspomniana przeze mnie fl 300r spokojnie da radę. Autor nie pisze, że będzie obsługiwał śluby w ciemnych gotyckich kościołach, ale wspomina natomiast o małym budżecie. Nie potrzeba od razu armaty na wróble

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Metz serii 52 kosztuje około 700zł - nie ma sensu pchać się w chinola za 350 ...

  7. #17
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Kilka rad.
    Kup lampę albo znanego producenta (Metz) albo systemową. Nie pchaj się w chińszczyznę, bo co tanie to drogie.
    Nie kładź lagi na tę małą popierdółkę jak piszesz. Jest doskonałym rozwiązaniem kompaktowości o której cały czas wspominasz. Wykorzystasz ją jako nadajnik do bezprzewodowego sterowania dużą lampą ustawioną gdzieś w dogodnym miejscu.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #18

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Cytat Zamieszczone przez markus74 Zobacz posta
    Chciałem zauważyć, że jeśli aparat ma służyć do wykonywania amatorskich zdjęć z imprez rodzinnych, a więc jak się domyślam z wnętrz popularnych bloków z wielkiej płyty czy nawet domków jednorodzinnych z nisko usytuowanym białym sufitem to wspomniana przeze mnie fl 300r spokojnie da radę. Autor nie pisze, że będzie obsługiwał śluby w ciemnych gotyckich kościołach, ale wspomina natomiast o małym budżecie. Nie potrzeba od razu armaty na wróble
    Dokladnie aparatu nie używam do robienia profesjonalnych zdjęć a chciałbym robić przyzwoite zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Dlatego szukam coś w rozsadnej cenie. Dziękuje za cenne uwagi bo wiadomo, że każdy inaczej podchodi do tematu.
    Jeśli chodzi o FL-300R to niewątpliwą zaletą są jego kompaktowe wymiary. Jednak w tej cenie widzę, że z powodzeniem można kupić Metz 44 o którym pisał MAF, który ma palnik odchylany w dwóch płaszczyznach i większą moc. Teraz muszę zważyć co bardziej potrzebuję.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    Cytat Zamieszczone przez balboos Zobacz posta
    ...
    To w takim razie co powiecie na temat tego Metza 36 AF-5. Ma odchylany palnik i liczbę przewodnią 36 przy ISO 100.
    ...
    Lampy z zoomem mają podawaną LP dla maksymalnej ogniskowej. 36 przy 85mm to nie jest dużo.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar markus74
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    124
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Lampa do Olympus E-PL3

    A tutaj: http://www.four-thirds.org/en/special/matching.html możesz sobie sprawdzić jak będzie wyglądał twój epl-3 z lampami systemowymi.

Podobne wątki

  1. Olympus E-620 i lampa FL-36R
    By ranger2001 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.11.10, 01:21
  2. lampa Olympus G-40
    By jota in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 13:57
  3. Lampa do E-300 [Olympus G40]
    By Oblat in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.03.06, 17:44
  4. Lampa Olympus FL-20
    By Asan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20.05.04, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.