Strona 101 z 130 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.010 z 1295

Wątek: Muminek na tropie...

  1. #1001
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Ciekawy ten bąk na 461- udaje, że go nie ma
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #1002
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Fajny spacer, ciekawy i pouczający . Ja jakbym się nie rozglądał co najwyżej ropuchę dojrzę, chyba ślepy jestem
    Nie ślepy, jeno ptaki wyżej a ropuchy niżej egzystują.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #1003

    Dołączył
    May 2014
    Mieszka w
    Poznan
    Posty
    59
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ale seria piękna. Co zdjęcie to inny ptak, a jakże piękne. Oooo dużo czasu mam teraz, muszę tylko mojej pani okulistki zapytać, czy wolno mi samochodem jeździć.
    Ja widziałem raz w 2005 roku, zdjęcia z dna szuflady w innym wątku o ptakach
    Em1-mkII, m12-40, m40-150, MMF2, E-5, 12-60, EX-25,50-200, Raynox

  4. #1004
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Dziękuję za odwiedziny w wątku.

    Cytat Zamieszczone przez Szczecluk Zobacz posta
    Ja widziałem raz w 2005 roku, zdjęcia z dna szuflady w innym wątku o ptakach
    Na twoich zdjęciach jest jednak bączek, a to inny gatunek, jeszcze trudniejszy do wytropienia. Bączek jest o połowę mniejszy od bąka, swoją drogą to też piękny ptak.

    ---------- Post dodany o 22:49 ---------- Poprzedni post był o 22:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ale seria piękna. Co zdjęcie to inny ptak, a jakże piękne. Oooo dużo czasu mam teraz, muszę tylko mojej pani okulistki zapytać, czy wolno mi samochodem jeździć.
    Z samochodu można sfotografować wiele ciekawych gatunków, a jeszcze lepsze efekty można osiągnąć jak zostawiamy załączony silnik, ptaki czują się wtedy pewniej i stają się mniej płochliwe, często po wyłączeniu silnika odlatują.

    ---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Dla mnie szczególnie ciekawe 461 i 462. Nigdy takiego cudaka nie widziałem
    Ale pewnie słyszałeś, bąk wydaje takie niskotonowe dzwięki, kiedyś nie znałem jego głosu, teraz słyszę je prawie zawsze na większych kompleksach stawowych z gęstymi trzcinowiskami. Jeżeli usłyszymy taki dzwięk to wystarczy lornetka, dużo czasu i cierpliwości, a na skraju trzcinowiska, gdzie zaczyna się woda, możemy wytropić bąka.

    ---------- Post dodany o 23:06 ---------- Poprzedni post był o 23:00 ----------

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Ale czad! Piękne foty a Bąk w obu pozach genialny.
    Taki wyciągnięty, potrafi stać w bezruchu kilkanaście minut, jeżeli zachowamy wtedy spokój, to można go fotografować do woli.

    ---------- Post dodany o 23:10 ---------- Poprzedni post był o 23:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Fajny spacer, ciekawy i pouczający . Ja jakbym się nie rozglądał co najwyżej ropuchę dojrzę, chyba ślepy jestem
    Z ptakami podobnie jak z owadami, wczesny ranek, to najlepsza pora na obserwacje. Ptaki częściej się odzywają i można wtedy coś ciekawego usłyszeć i podglądnąć.

    ---------- Post dodany o 23:14 ---------- Poprzedni post był o 23:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Ciekawy ten bąk na 461- udaje, że go nie ma
    Najlepsze jest to, że potrafi się wyciągnąć za jednym, grubszym źdźbłem trzciny i już mu się wydaje, że jest niewidzialny.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  5. #1005
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta

    Ale pewnie słyszałeś, bąk wydaje takie niskotonowe dzwięki, kiedyś nie znałem jego głosu, teraz słyszę je prawie zawsze na większych kompleksach stawowych z gęstymi trzcinowiskami. Jeżeli usłyszymy taki dzwięk to wystarczy lornetka, dużo czasu i cierpliwości, a na skraju trzcinowiska, gdzie zaczyna się woda, możemy wytropić bąka.
    Prawdę mówiąc nie słyszałem (chyba). Ale dziękuję za link. Nagrałem sobie i jak będę nad wodą na rybkach, spróbuję się wsłuchać

  6. #1006
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Z samochodu się nie liczy

  7. #1007
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    brawo,
    owocne spacery. głównie gratuluję spotkania z bąkiem
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  8. #1008
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Trzciniaczek i bąk zapozowały pięknie
    Świetne kadry.
    Pozdrawiam.

  9. #1009
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mareksopl Zobacz posta
    Nie znam się na ptakach i trudno jest mi docenić to, że utrafiłeś rzadki gatunek, ale...
    To zrozumiałe, czasem fatalnej jakości zdjęcie, ale cennego gatunku może mieć większą wartość od niejednego dopieszczonego zdjęcia, które bardziej się podoba.
    Ja tak mam ze zdjęciami sępów, sępa płowego i kasztanowatego, zdjęcia tych ptaków zrobiłem będąc na Babiej Górze, ptaki szybowały wysoko na niebie, zrobiłem zdjęcia dokumentacyjne, które nie nadają się do publikacji, ale dzięki nim potwierdziłem obecność tych gatunków w Polsce, niedawno Polska Komisja Faunistyczna zatwierdziła moją obserwację i właśnie takie coś mnie cieszy najbardziej.

    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Prawdę mówiąc nie słyszałem (chyba). Ale dziękuję za link. Nagrałem sobie i jak będę nad wodą na rybkach, spróbuję się wsłuchać
    Jak pierwszy raz wybrałem się na liczenie ptaków wodno-błotnych, też nagrałem sobie wcześniej dźwięk bąka, bo do liczeń można je stymulować dźwiękiem, na miejscu załączyłem telefon z nagraniem i nic nie było słychać, okazało się, że głośnik nie jest w stanie odtworzyć tak niskich tonów, teraz stosuję głośnik bezprzewodowy z dużą membraną.

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Z samochodu się nie liczy
    Jasne, że nie.


    Dzisiaj kilka kadrów młodej sójki, spotkamy ją zarówno w lasach, parkach jak i w przydomowych ogrodach. Do mnie przylatują regularnie, ale są bardzo czujne i płochliwe, trudno je sfotografować z bliskiej odległości z podchodu.
    463.

    Jest wszystkożerna, ale jej przysmakiem są żołędzie, magazynuje je gdzie tylko się da. Ja najczęściej znajduję żołędzie ukryte w gęstych krzewach iglastych i to w dużych ilościach. Podobno sójka jest bardzo ważnym siewcą dębów, doceniają to leśnicy. Niestety wiosną nie gardzi jajami i pisklętami innych ptaków, podobnie jak sroka.
    464.

    Sójkę łatwo rozpoznać po charakterystycznym nieprzyjemnym dla ucha skrzeczącym głosie, potrafi też doskonale naśladować głos innych ptaków i zwierząt domowych.
    465.

    466.

    Sójki oczywiście nie wybierają się za morze, czasem tylko przelatują w cieplejsze zakątki lądu.
    467.

    Jeszcze dwa kadry najpospolitszego z dzięciołów, samca dzięcioła dużego. Często gości w moim ogrodzie.
    Na zdjęciu poniżej widać jak dzięcioł wyrzuca swój długi język, dzięki temu może sprawnie schwytać ofiarę.
    468.

    Na zdjęciu poniżej lepiej widać charakterystyczną dla samca czerwień na potylicy.
    469.

    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  10. #1010
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    463 mnie zauroczyła
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.