Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 150

Wątek: [OlyTest] 10 dni z E-M10

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Nie wiem czemu w mojej Operze nie widać zdjęć.
    Automat i siostra zdały egzamin - przyjemnie obrazki, znacznie lepsze niż niejednego forumowego debiutanta .

    Co do korekcji ekspozycji w iAUTO - nie ma klasycznej wyrażonej w EV i suwaku, jest natomiast w ramach sterowania LIVE GUIDE - po wciśnięciu OK. Mało tego - są trzy suwaki - korekcja ekspozycji oraz wariacja krzywych - można ściemnić bądź rozjaśniać jasne i ciemne partie obrazu z osobna. Niestety - podczas tych zabiegów nie jest wyświetlany ani histogram ani wskaźnik przepaleń. Na tej samej zasadzie iAUTO oferuje całą gamę ustawień - zmianę nasycenia kolorów, WB (nazwany zmianą kolorów zdjęcia), wariant shift w P (nazwany rozmycie - wyostrzenie), jest nawet jakiś tam wpływ na czas otwarcia migawki (pokazanie ruchu). Dla mnie to trochę pokrętne, iAUTO niekoniecznie musi być prostsze niż chociażby P, ale może dla kogoś nie mającego pojęcia o technice ma to sens.

    Touch shutter jest fajny, dla nastolatków wychowanych na smartfonach wręcz naturalny. Moje wychowanki chciały nawet powiększać zdjęcia dwoma palcami - tak jak działa multidotyk w Androidzie . Dla mnie w tym ekranie brakuje jednego - aż się prosi żeby przy patrzeniu przez wizjer ekran był gładzikiem umożliwiającym wybór punku ostrości kciukiem. Chyba, że jeszcze nie doszedłem jak to włączyć - mam aparat od kilku dni.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 1.06.14 o 12:40
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Nie wiem czemu w mojej Operze nie widać zdjęć
    Ja w ostatnich wstawkach epicura mam to samo tylko, że w IE, który jest moją główną przeglądarką (z innymi Forumowiczami nie mam tego problemu). W chromie za to zdjęcia się wyświetlają.

    Co do samych zdjęć, to cóż widać, że nie Twoje. Zdjęcie pomnika, bodajże szóste od góry tragicznie wyszło.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    Patrząc na te zdjęcia doszłam do wniosku, że zazdroszczę totalnym "świeżakom"
    Czego?

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    Zdjęcie pomnika, bodajże szóste od góry tragicznie wyszło.
    Zamieściłem je tylko ze względu na flarę. Obiektyw całkiem nieźle pracuje pod światło, poza jednym przypadkiem, który na tym zdjęciu właśnie widać. Zdążyłem już zbadać problem i nawet znaleźć jego rozwiązanie, ale o tym później
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    To samo chciałem napisać o dotykowym ekranie, ale mnie ubiegli powyżej. Skoro siostra głównie telefonem fotki robiła, to taka forma wyzwalania migawki była dla nie naturalna Powiem więcej, takie operowanie typu "powiększ dwoma palcami", powoli też staje się czymś standardowym, bo żonę też już przyłapałem, jak chciała na XZ-2 tak powiększać zdjęcie.
    The question is, who cares?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    Patrząc na te zdjęcia doszłam do wniosku, że zazdroszczę totalnym "świeżakom"
    Ach ta chwila, pierwszy Fuji FinePix 2400, pierwsze zdjęcie, otwarcie konta na plfoto, pierwsze wybitne i szczyt naiwności - wiara w tę ocenę
    Minęło 13 lat, od dawna nie mam konta tam ani na żadnym innym portalu. Z dwóch zresztą mnie wyrzucili za poziom zdjęć. Dostęp do nastu aparatów, kilkudziesięciu szkieł, osprzętu, lamp i wszystkiego w ilości jakiej wtedy w ogóle sobie nie potrafiłem wyobrazić, ale i tak się cieszę z paczki z em10, która lada chwila ma do mnie przyjść
    Normalnie powiało reklamą olka :P

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Spokojnie. Aparat ma tyle ficzerów, że nawet stary wyjadacz poczuje się jak świeżak, nim poustawia pod siebie co trzeba, a resztę powyłącza.
    Właśnie odkryłem, że w ramach jednego podglądu mogę mieć zarówno histogram/wskaźnik przepałów jak i poziomicę, a przez kilka dni myślałem, że się nie da .
    BTW - aparat mierzy światło tak, że równa wszystko do szarości, ignorując przepały. Jasny kot w szerokim kadrze na ciemnym tle to konieczność korekcji -1,3 EV. Co prawda to tylko jeden obrót rolką, ale miły byłby jakiś tryb pomiaru - do prawej strony histogramu, nie dalej.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Co prawda to tylko jeden obrót rolką, ale miły byłby jakiś tryb pomiaru - do prawej strony histogramu, nie dalej.
    Od dziesięciu lat o to jęczę po forach

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Też kiedyś byłem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale to w czasach lustrzankowych, kiedy dokładne naświetlanie do prawej było wręcz niemożliwe. Z histogramem na żywo już nie mam parcia na ten ficzer. Za to z miłą chęcią przywitałbym zebrę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Od dziesięciu lat o to jęczę po forach
    No tak - jeden promil przepaleń - powinieneś to opatentować

    ---------- Post dodany o 19:31 ---------- Poprzedni post był o 19:25 ----------

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Też kiedyś byłem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale to w czasach lustrzankowych, kiedy dokładne naświetlanie do prawej było wręcz niemożliwe. .
    No ale właśnie w lustrzankach nie było to możliwe, teraz kawałek prostego kodu załatwiłby sprawę jak sądzę.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #20
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Spokojnie. Aparat ma tyle ficzerów, że nawet stary wyjadacz poczuje się jak świeżak, nim poustawia pod siebie co trzeba, a resztę powyłącza.
    Eeee, to się szybko robi. Rolka z lewej na "A", rolka z prawej na +0.3 EV, AF centrum, single AF, pomiar matrycowy, zapis RAW, koniec. Reszta niepotrzebnie zapycha wizjer.

    ---------- Post dodany o 20:00 ---------- Poprzedni post był o 19:58 ----------

    Epicure, bardzo fajny opis. Kibicuje temu wątkowi.

Podobne wątki

  1. [OlyTest] E-M1 - Test Iwa.
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21.08.14, 07:40
  2. [OlyTest] OM-D E-M10 wg Iwa
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16.05.14, 13:14
  3. [OlyTest] M1 w lesie...
    By nyny in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 20.04.14, 10:55
  4. [OlyTest] Olympus E-P5
    By frost in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10.01.14, 00:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.