Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Cześć,

    Potrzebuję znaleźć w aparacie opcję robienia "czarnej ramki" (czy jak się to zwie) po długiej expozycji.
    Ewentualnie jak się pozbyć gorących pixeli?

    Dzięki za pomoc!

  2. #2
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Menu--po lewej stronie przed ostatnia pozycja (kółka zębate) -strzałka w prawo- pozycja G aspect/color/czb, strzałka w prawo- red szumu wł i niżej filtr szum, już do wyboru i sprawdzenia co ci potrzeba.
    Poz. D - nocne kadry ew włącz
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    W moim pstrykadełku nazywa się taka opcja (w menu aparatu) NR Redukcja Zakłóceń (bo o to chyba chodzi) Można ustawić ON, OFF
    W e620 jest też coś takiego i pewnie działa podobnie. Z instrukcji aparatu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NR e620.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	222,9 KB
ID:	118740
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Dzięki za odpowiedzi!

    Kurcze, widziałem opcję NOISE REDUCTION ale była ona niedostępna, uaktywniła się dopiero jak dałem tryb zdjęć nocnych z kółka trybów. To powinno być to!
    Z tym NOCNE KADRY też się nagłowiłem Używam angielskiego menu, jakoś tłumaczenia mi nie podchodzą i nie mogłem znaleźć odpowiednika tej opcji, okazuje się że jest to LIVE VIEW BOOST...

    No nic, problem rozwiązany, jeszcze raz dzięki!

    EDIT
    Ech, myślałem że rozwiązany... a tu nie da się ustawiać przesłony i czasu ręcznie...

    EDIT
    Znalazłem winowajcę - zdjęcia seryjne trzeba wyłączyć, nie doczytałem w instrukcji. Teraz już na 100% rozwiązane
    Ostatnio edytowane przez PorkOne ; 25.05.14 o 23:45 Powód: problem rozwiązany

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Nie wiem co ci dalej podpowiedzieć. U mnie jak włączę tę opcję NR działa na 100% w trybie M ale gdy czas mam ustawiony w tryb tzw "B" (bulb) i wtedy nie zależy od czasu wystarczy 1 sekunda.
    W trybie preselekcji przysłony aby działało NR naświetlanie musi być co najmniej 10s (w panasonic G1). Kiedy to działa będziesz wiedział bo jak pisze w instrukcji:
    "Wykonanie zdjęcia przy włączonej redukcji zakłóceń zabiera dwukrotnie więcej czasu" np. 10s naświetla, a później 10s trwa to odejmowanie szumu, gorących pikseli.
    Jak jest dokładnie w E-620 musisz sam doświadczalnie wypróbować.
    Powiem tylko, ze ja tą opcję wyłączyłem bo przy kilkusekundowym naświetlaniu (np. fajerwerki, tryb M i czas "B", tu wężyk spustowy się przydaje) później tyle samo czasu musiałem czekać na "przetworzenie tego NR". W tym czasie traciłem ujęcia (nie można robić zdjęć), a zysk z włączenia tej opcji przy kilkusekundowym naświetlaniu jest praktycznie niezauważalny. Możliwe, ze przy czasach powyżej minuty jest to przydatne.

    Edit
    "Znalazłem winowajcę - zdjęcia seryjne trzeba wyłączyć, nie doczytałem w instrukcji. Teraz już na 100% rozwiązane "

    Tego przyznam nie za bardzo rozumiem. Zdjęcia na długich czasach i seryjne?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.05.14 o 00:11
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie wiem co ci dalej podpowiedzieć. U mnie jak włączę tę opcję NR działa na 100% w trybie M ale gdy czas mam ustawiony w tryb tzw "B" (bulb) i wtedy nie zależy od czasu wystarczy 1 sekunda.
    W trybie preselekcji przysłony aby działało NR naświetlanie musi być co najmniej 10s (w panasonic G1). Kiedy to działa będziesz wiedział bo jak pisze w instrukcji:
    "Wykonanie zdjęcia przy włączonej redukcji zakłóceń zabiera dwukrotnie więcej czasu" np. 10s naświetla, a później 10s trwa to odejmowanie szumu, gorących pikseli.
    Jak jest dokładnie w E-620 musisz sam doświadczalnie wypróbować.
    Powiem tylko, ze ja tą opcję wyłączyłem bo przy kilkusekundowym naświetlaniu (np. fajerwerki, tryb M i czas "B", tu wężyk spustowy się przydaje) później tyle samo czasu musiałem czekać na "przetworzenie tego NR". W tym czasie traciłem ujęcia (nie można robić zdjęć), a zysk z włączenia tej opcji przy kilkusekundowym naświetlaniu jest praktycznie niezauważalny. Możliwe, ze przy czasach powyżej minuty jest to przydatne.
    Tak tak, zasadę działania znam i przy dłuższych czasach jest na prawdę przydatna.
    Problemem u mnie było to że miałem włączoną serię i opcja NOISE REDUCTION była nieaktywna, dopiero jak przestawiłem na pojedyncze strzały dostałem możliwość ustawiania NR.

    ---------- Post dodany o 00:13 ---------- Poprzedni post był o 00:11 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta

    Edit
    "Znalazłem winowajcę - zdjęcia seryjne trzeba wyłączyć, nie doczytałem w instrukcji. Teraz już na 100% rozwiązane "

    Tego przyznam nie za bardzo rozumiem. Zdjęcia na długich czasach i seryjne?
    Po prostu zapomniałem wyłączyć tryb którego zwykle używam.
    Oczywiście taka kombinacja nie ma sensu.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: E-620, gorące pixele i czarna ramka po długiej ekspozycji

    Cytat Zamieszczone przez PorkOne Zobacz posta
    Po prostu zapomniałem wyłączyć tryb którego zwykle używam.
    Oczywiście taka kombinacja nie ma sensu.
    Teraz rozumiem Zdarza się
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Martwe czy gorące pixele jeszcze raz... :((
    By tomeczeks23 in forum E-System
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 26.06.10, 13:47
  2. Ramka cyfrowa
    By NightCrawler in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 21:58
  3. Gorące Pixele w waszych aparatach
    By constrictor in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 5.08.03, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.