Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Autofocus w E-410, szkiełka do E-410

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Autofocus w E-410, szkiełka do E-410

    Witam

    Zainteresowałem się system Olympusa i mam 2 pytanka do użytkowników szczególnie E-410.
    Mianowicie czy ktoś z Was miał możliwość porównania AF z E-410 z Pentaksem K100, Canonem 350D chodzi mi o szybkość i celność oraz czy jest jakieś w przystępnej cenie tj ~ 1300zł szkło 28-70 ze stałym światłem 2.8 lub coś podobnego? Z góry dzięki za odp

    pozdrawiam

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: Autofocus w E-410, szkiełka do E-410

    Cytat Zamieszczone przez przemoo
    Witam

    Zainteresowałem się system Olympusa i mam 2 pytanka do użytkowników szczególnie E-410.
    Mianowicie czy ktoś z Was miał możliwość porównania AF z E-410 z Pentaksem K100, Canonem 350D chodzi mi o szybkość i celność oraz czy jest jakieś w przystępnej cenie tj ~ 1300zł szkło 28-70 ze stałym światłem 2.8 lub coś podobnego? Z góry dzięki za odp

    pozdrawiam
    AF pomijając ilość pól AF bedzie od K100 lepsiejszy. Z Canonem to trudno mi porównać, bo z 350d miałem zbyt sporadyczne kontakty. Możliwe, że ze szkłami USM Canon będzie szybszy.
    W kwestii szkła to bardzo ciekawe życzenie. Znasz system w którym zoom o ekw. 28-70 ze światłem 2,8 kosztuje 1400 zł a nie 1400 euro? Tamrona przemilczę, bo to szkło powinno być wyskalowane of f/4. Na f/2,8 to jest najbardziej nieostre szkiełko jakie znam.
    Do Olka jest dobry i nie drogi 14-54 ze światłem 2,8-3,5 w cenie ok. 2 tysięcy.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    właśnie miałem na myśli tego tamrona u konkurencji ma dobrą opinie szczególnie stosunek cena/jakość oraz o jakiejś sigmie

  4. #4
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez przemoo
    właśnie miałem na myśli tego tamrona u konkurencji ma dobrą opinie szczególnie stosunek cena/jakość oraz o jakiejś sigmie
    "Jakąś sigmę" dostaniesz też z bagnetem do Olka. Tamrona odradzam. Naprawdę to szkło jest przereklamowane, podobnie do jego brata bliźniaka 28-75. Tragedia niskiego taty.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Piszesz, że Af w olku będzie szybszy np od K100 a ciekaw jestem czy brałeś pod uwagę kiepskie warunki ośw. np kościół bo słyszałem, że tu nawet pentax szybciej ostrzy

  6. #6
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Pentax ma koszmarny AF. Nie mają znaczenia warunki oświetleniowe. E410/510 objedzie kasetkę w każdych warunkach.

    Sprawdzić, czy nie Vector.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    małymi kroczkami powoli zbliżam się do przejścia na system olka
    dzięki za odp

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    moge cos powiedziec o af w e-410. jest on dobry do momentu, dopoki nie potrzebuje wspomagania w postaci spawarki. ostatnio podjalem sie ekstremalnego zadania (na szczescie amatorsko, bez zadnych zobowiazan) fotografowania na czyms w rodzaju dancingu - tanczacy ludzie i bardzo malo swiatla, w dodatku brak zewnetrznej lampy i kitowe szklo. lampa blyskala przez kilka sekund, zanim af zlapal ostrosc. nie bylo mowy o jakimkolwiek swiadomym komponowaniu kadru. ustawilem zdjecia seryjne, wciskalem spust migawki do konca, czekalem az lampa blysnie kilka(nascie) razy i walilem cala serie zdjec - a noz trafi sie w tej serii jakies akceptowalne ujecie. oczywiscie polowa zdjec to byly zdjecia czyichs plecow, tylu glowy itp., ale 90% zdjec bylo ostrych - myslalem, ze bedzie gorzej. na imprezie byl jeszcze jeden amator (bardziej laik) z pozyczonym nikonem d80 i zewnetrzna lampa. jak widzialem, z jaka latwoscia idzie mu fotografowania w takich warunkach, to nabawilem sie kompleksow . ale kiedy obejrzalem pozniej jego zdjecia, to tez polowa z nich nie nadawala sie do niczego, a zdjec nieostrych o dziwo bylo wiecej niz u mnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Gdybyś miał lampę zewnętrzną też by Ci szło lepiej z AF.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01
    Gdybyś miał lampę zewnętrzną też by Ci szło lepiej z AF.
    Dopóki lampa "sięgnie" z lampeczką.
    Nawet z FL36 - AF w kicie już kilka razy mnie wkurzył. Zarówno w długim jak i w krótkim.

    Powiem szczerze: przesiadając się z Panasa FZ5/FZ20 - który maja jasne szkło i lampke wspomagającą AF- liczyłem w tej kwestii na sporo więcej.

Podobne wątki

  1. E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.05.11, 18:51
  2. 790 sw poprawic autofocus?
    By gooral in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 22:51
  3. Autofocus - ??
    By milek407 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 5.05.09, 19:31
  4. Tak sie robi szkiełka.....
    By fotomic in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.07, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.