Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Autofocus w E-410, szkiełka do E-410

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Nie bójmy się tego powiedzieć - AF to nie jest mocna strona Olka. Miejmy nadzieję, że E3 rozpocznie erę porządnego AF (nie musi być najszybszy, byle był szybki i pewny) w naszym systemie.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #12
    Oleryk
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Nie bójmy się tego powiedzieć - AF to nie jest mocna strona Olka. Miejmy nadzieję, że E3 rozpocznie erę porządnego AF (nie musi być najszybszy, byle był szybki i pewny) w naszym systemie.
    Szczerze powiedziawszy, to E-510 z 14-54 radzi sobie z ustawianiem ostrości doskonale.
    Ale ja się nie znam, nie mam porównania.
    Jak na moje potrzeby jest świetnie.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    mi sie wydaje, ze f/2,8 i zewnetrzna lampa rozwiazalaby problem. nie sadze, aby ktorakolwiek lustrzanka z kitowym szklem wypadla tutaj znaczaco lepiej, niz moj e-410. ogolnie af uwazam za dobry i nigdy nie mialem problemow z jego dokladnoscia ani szybkoscia w warunkach, w jakich kitowe szklo powinno sie stosowac. bo ciemna sala to raczej nie jest miejsce jego zastosowania...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    sorki ale ruszający się ludzie w ciemnym pomieszczeniu... no cudów nie oczekujmy.
    E-500 + 14-42 w ciemnych kościołach nigdy nie mialem problemu z AF.

  5. #15
    Alleg_pl
    Gość
    mnie tam Autofocus w e-400 odpowiada bardzo, i mysle ze 410'ka ma podobny system af...

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Masz rację Alleg_pl E400 szybko ustawia ostrość na wybrany punkt, ale tylko gdy mu nie brakuje światła, później jak zajdzie potrzeba wspomagania błyskiem wbudowanej lampki to już jest mitręga/ czasami trzeba i 5 błysków/ AF w E400/ pewnie taki sam jest w E410/ pracuje sprawnie i cicho, jak porównam to do AF w analogowym Pentaxie MZ-30/szarpanie, najazd skokowy/ toć to luksus. Mała uwaga- dobrze zakupić zewnętrzna lampę np. FL36 i problem ustawiania AF przy gorszych warunkach EV zniknie. Dla mnie niezrozumiały jest brak wspomagania AF w korpusie E400, czyli brak dodatkowego źródła wysyłającego tzw. wzorek świetlny. Nareszcie ujawniają sie posiadacze E400/E410/, co mnie bardzo cieszy, a jako jego użytkownik uważam, że jest to świetny sprzęt dla wymagającego amatora o przeciętnym zasobie portfela.Pozdrawiam.

  7. #17
    Alleg_pl
    Gość
    fakt, Don Pedro ma racje, przy gorszym oswietleniu czasami umie przejechac pare razy caly zakres, co nie zmienia faktu ze z kitowym 14-42 ten autofokus działa przynajmniej dla mnie (moja 1sza lustrzanka cyfrowa, wczesniej zenit 312m z reczna ostroscia) po przesiadce z kompaktu (fujii 5600) bardzo szybko i sprawnie

Podobne wątki

  1. E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.05.11, 18:51
  2. 790 sw poprawic autofocus?
    By gooral in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 22:51
  3. Autofocus - ??
    By milek407 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 5.05.09, 19:31
  4. Tak sie robi szkiełka.....
    By fotomic in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.07, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.