Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Obiektyw na M42 do E-510

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    34
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Obiektyw na M42 do E-510

    Witam, jaki najlepiej kupić obiektyw na M42 tak w granicach 200zł.

    Chodzi o obiektyw do portretu czyli ok. 50mm.

    Chodzi o obiektyw który na technicznie najlepszą jakość zdjęć.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    Witaj pod podanym linkiem możesz poczytać o obiektywach M42 z podziałem na zakres ogniskowych.
    http://www.fotografowac.pl/
    Mam jeszcze w pdf, kiedyś był on w necie ale nie mogę znaleźć. podaj na PW adres mailowy to Ci go wyślę.
    Pozdrawiam.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    Cytat Zamieszczone przez hakunamatata Zobacz posta
    Witam, jaki najlepiej kupić obiektyw na M42 tak w granicach 200zł.
    Chodzi o obiektyw do portretu czyli ok. 50mm.
    Chodzi o obiektyw który na technicznie najlepszą jakość zdjęć.
    Nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Najlepiej wziąć kilka i porównać. One wszystkie są stare, nierówne, czasem noszą ślady rozkręcania, a nawet grzybów na wewnętrznych soczewkach. Ja miałem kilka Pentaconów, Pancolary (z powłokami i bez), kilka Heliosów, Auto Revuenon 1,4/55mm. Ostatecznie zostawiłem sobie Heliosa - dawał najlepszy obrazek, przy jednocześnie niskiej cenie sprzedaży. Mój Helios jest ostrzejszy od Pancolarów, które miałem, jednak te, które sprzedałem były dużo słabsze.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    Do 200zł to może SMC Takumar 1:1.8/55 (powłoki SMC dość istotne). Dobrą opinię maja Pancolary ale zdaje się przekroczą budżet. Z tańszych Pentacon 50/1.8 (taki mam) Przy kupnie najlepiej wybierać te w najlepszym stanie i dobrze jak mają dwa dekielki (przód i tył)
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    andtor2 - zgodzę się z tobą, jest to dobre szkło. Ostre i nie słyszałem o rozrzucie jakościowym poszczególnych egzemplarzy.
    Karol - też mam heliosa i też ostrego, lecz nie brałbym heliosa bez sprawdzenia konkretnego egzemplarza z uwagi na dosyć duży rozrzut jakościowy poszczególnych egzemplarzy. Ja na szkło które można kupić za 40zł jest rewelacyjny.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    Jeszcze jedno - jeżeli nie możemy sprawdzić obiektywu to najlepiej wybierać egzemplarze, które nie noszą śladów rozkręcania. Nawet jak listki przysłony się kleją, a smar powoduje utrudniony obrót pierścienia ostrości to za kilkadziesiąt zł serwis taki obiektyw wyczyści, nasmaruje, wyjustuje jak trzeba. W innym przypadku można kupić szmelc uszkodzony przez nieumiejętne próby naprawy.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw na M42 do E-510

    Mam dwa Heliosy i dzięki temu wątkowi właśnie sprawdziłem jak działają w tych samych warunkach.. I rzeczywiście, jeden ostrzy rewelacyjnie, drugi jakby trochę mniej...
    Z aparatu, który jeszcze kupiłem w Fotooptyce jest super (12XP) a kilka lat później kupiłem na placu od rosjanina i ten (obiektyw) jest gorszy.
    Zakładając , że trafisz na dobry to polecam Heliosa ze względu na śmieszną cenę.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Obiektyw OM
    By bartek2807 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15.12.09, 00:03
  2. Obiektyw
    By Raven in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.