Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zamiennik akumulatora BLS-1 - doświadczenia z użytkowania.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zamiennik akumulatora BLS-1 - doświadczenia z użytkowania.

    Witam,
    Jako świeżo upieczony posiadacz aparatu Olympus E-400 stanąłem przed wielkim dylematem zakupu dodatkowego akumulatora. Wiele dni poszukiwań dało mi obraz dostępnych możliwości. Z tego co znalazłem to na rynku są w tej chwili następujące możliwości:

    1. oryginalny aku BLS-1
    2. Olympus BLS-1 1150mAh Li-Ion 7.2V - produkcji/sprzedaż Batimex
    3. Hahnel Olympus HL-S1/BLS-1 7.2V 1000 mAh
    4. EFORCE 1100 mAh, 7.2V
    5. PREMIUM Gold (OLYMPUS BLS-1) 1800 mAh
    no i oczywiście kilka "wynalazków" z allegro.

    Każda z tych propozycji charakteryzuje się inną pojemnością no i oczywiście ceną.
    Dlatego proszę o opinie co do opisanych powyżej propozycji, może ktoś posiada konkretne wnioski co do użytkowania któregoś z akumulatorów. W szczególności jego kompatybilności i trwałości w stosunku do oryginału.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    używam zamiennika BLM 1 firmy Hahnel już od roku i jestem z niego zadowolony ponieważ jego użytkowanie nie odbiega od orginału i jak kupowałem to ważną informacją było, że Hahnel podawał o montowaniu w ogniwo układu zabezpieczającego przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem a takze jak ogladałem istniejące w archiwum form linki do charakterystyk działania poszczególnych ogniw i tam widać było, ze Hahnel ma wykres najbardziej zbliżony do orginalnego akumulatorka.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ja kupiłem akumulator BLM-1 Hahnel i w moim E-510 nie działał, w sklepie sprawdzili w innym egzemplarzu "510" i podobno był okej, więc nie wiem co o tym myśleć



  4. #4
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Pytanie bylo o BLS, a nie BLM, ale stawiam, ze firmy, ktore mają porządne BLMy, ich mniejsze wersje też będą dobre.

    https://forum.olympusclub.pl/topics2...zie-vt6760.htm
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    3. Hahnel Olympus HL-S1/BLS-1 7.2V 1000 mAh
    najczęściej używany zamiennik BLM, miałem Premium Gold i nie polecam.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Temat BLM-a rzeczywiście był już wałkowany na forum, dlatego proszę o informacje od osób, które mają bateryjkę BLS-1 (bateria z 2 stron płaska i cieńsza od BLM). Teoretycznie można powiedzieć że jeśli BLM-1 danego producenta jest ok to i BLS-1 będzie taki sam. Niestety jak to w życiu, nawet najlepsi producenci popełniają błędy, dlatego chciałbym poczytać informacje o BLS-1 (E-400, E-410).

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mmarti
    Temat BLM-a rzeczywiście był już wałkowany na forum, dlatego proszę o informacje od osób, które mają bateryjkę BLS-1 (bateria z 2 stron płaska i cieńsza od BLM). Teoretycznie można powiedzieć że jeśli BLM-1 danego producenta jest ok to i BLS-1 będzie taki sam. Niestety jak to w życiu, nawet najlepsi producenci popełniają błędy, dlatego chciałbym poczytać informacje o BLS-1 (E-400, E-410).
    Proszę bardzo! Jako zamiennik BLS-1 używam Premium Gold. Mam za sobą na razie 5,6 pełnych cykli ładowania. Ładuje się identycznie długo, jak oryginał, nie zrobił niespodzianek, starcza na 150-200 zdjęć przy 20% z błyskiem i trochę kombinowania (raczej bez LV). Wada, że pada bez ostrzeżenia, tzn. 2-3 zdjęcia od momentu zaświecenia się czerwonego symbolu pustej baterii.

    Obecnie używam wyłącznie zamiennika, a noszę w odsieczy 100% naładowany oryginał, który przy identycznym obciążeniu wystarcza na 350-400 zdjęć i ostrzega 20-30 zdjęć przed padnięciem.

    Jeśli zamiennik starczy na 100 cykli, to i tak spełni swoją rolę doskonale w połączeniu z oryginałem mało używanym przy boku...
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Abedin
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Słupsk
    Posty
    130
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mój nowy BLM1 po 3 pełnych cyklach ładwania zrobił właśnie 432 zdięcia na czerwonym zrobił 39 około 10% z było z lampą. Mam pytanie w tym wątku czy konieczne jest rozładowywanie do zera ? Czy może po trzech pierwszych już nie będę mu szkodził doładowywaniem. Bo jak tak to kupie sobie jakis zamiennik żeby zawsze mieć rezerwe w razie mozliwosci zrobienia fotki która powalę wszystkich na tym forum ( pomażyc kazdy może ) .
    Abedin

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mmarti
    Temat BLM-a rzeczywiście był już wałkowany na forum, dlatego proszę o informacje od osób, które mają bateryjkę BLS-1 (bateria z 2 stron płaska i cieńsza od BLM). Teoretycznie można powiedzieć że jeśli BLM-1 danego producenta jest ok to i BLS-1 będzie taki sam. Niestety jak to w życiu, nawet najlepsi producenci popełniają błędy, dlatego chciałbym poczytać informacje o BLS-1 (E-400, E-410).
    Prosze bardzo, moja opinia,mam 3 BLS1:
    - oryginalny, jak to oryginał pracuje bez zarzutów od poczatku, czyli od kwietnia tego roku.Ładuje się ciągle tak samo długo i przeżył juz ok 20 ładowań.

    - zamiennik PremiumGold, ładuje się porównywalnie długo jak oryginał i mozna na nim zrobić podobna ilość zdjęć. Wniosek pierwszy napewno nie ma deklarowanej pojemności 1800mAh, ja dałbym mu 1Ah.Przeżył około 15ładowań i jest użytkowany na zmianę z oryginałem, tzn. noszę dwa ze sobą, ten który padnie idzie do ładowania.Nie zauważyłem nadmiernego efektu samorozładowania. Aparat włączam w trybie "weekendowym" i akumulator śmiało wystarcza na miesiąc.

    - zamiennik Batimex. Kupiłem jako zapas. Naładowany i rozładowany tylko raz. Nie sprawiał problemu i ładował się jak poprzednie. Dodatkowy atut to gwarancja 6miesięcy. Mam zamiar sprzedać go "po kosztach". Ogólnie kupowałem kilka razy w firmie Batimex i jakość sprzedawanego towaru znacznie przewyższała jakość "super extra strong power" ogniw z aukcji.

    Odnośnie pytania o ładowanie i rozładowanie ogniw Li-On to sprawdziłem w praktyce słuszność formowania.To zaczy po zakupie nowego Li-On do Nokia3310 po pierwszym ładowaniu ogniwo miało pojemność ok. 1450mAh, po drugim 1600mAh po trzecim 1650mAh. Później w trakcie normalnego użytkowania nie opłaci się rozpoczynać ładowania przed końcem, bo traci się ten cykl, a liczba cykli jest ograniczona realnie na jakieś 300cylki.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal
    Proszę bardzo! Jako zamiennik BLS-1 używam Premium Gold. Mam za sobą na razie 5,6 pełnych cykli ładowania. Ładuje się identycznie długo, jak oryginał, nie zrobił niespodzianek, starcza na 150-200 zdjęć przy 20% z błyskiem i trochę kombinowania (raczej bez LV). Wada, że pada bez ostrzeżenia, tzn. 2-3 zdjęcia od momentu zaświecenia się czerwonego symbolu pustej baterii.
    oooo Potwierdzam! U mnie Premium Gold (zakupiony notabene na allegro za +-50 zł) ładowany kilkakrotnie (ok 7-10, czas podobny do oryginalnego BLS-1, nieformowany, niedoładowywany), ilość zdjęć bardzo zbliżona. Korzystam jako główny akumulator (oryginalny noszony jako zapas).

    Za jakieś pół roku i przeżytą zimę podam jak wygląda jego żywotność. Jeśli wytrzyma to wart 50 złotych, jeśli nie TRUDNO Po eksperymentuje z innymi

Podobne wątki

  1. Zasilanie, czyli co musisz wiedzieć w praktyce o akumulatora
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 2.08.10, 11:12
  2. zakup 2 akumulatora olympus E 410
    By siwyx in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11.01.10, 19:22
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26.04.06, 09:32
  4. temperatura użytkowania - Oly czy nikon
    By artwont in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.07.05, 14:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.