Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Monopody

  1. #1
    kunstmaschine404
    Gość

    Monopody

    Witam,

    Nie znalazłem takiego tematu a chciałbym poruszyć temat monopodów, czyli statywów z jedną nogą, stopką i gwintem. Monopodu nie można ustawić tak jak statywu i lecz należy cały czas trzymać go podpartym u dołu. Interesuje mnie to ponieważ robię dużo zdjęć nocnych ze statywu ale nie ukrywam że zdecydowanie bardziej lubię zdjęcia z ręki. Rozstawianie statywu jdo każdego ujęcia potrafi być mocno zniechęcające. Zastanawiam się natomiast nad funcjonalnością takiego urządzenia. Wiem, że monopo nie został wymyślony po to by służyć do nocnych zdjęć architektury ale czy ktoś używa go przy nieco dłuższym czasie naświetlania? Jak to jest z drganiami? Zastanawiałem się nad modelem 681b monopod manfrotto 160 cm i 11 kg.

    Pozdrawiam

    Karol: wyrzucam link
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 3.05.14 o 11:41

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Monopody

    W dzisiejszych czasach w nocy robię zdjęcia z ręki. Monopod się średnio sprawdzi, bo ciężko dobrze wykadrować na takim urządzeniu. Ja używam natomiast monopodu w innym celu, przypinam do niego aparat i mogę wysoko podnieść nad głowę, przydaje się w tłumie na przykład, albo kręcić filmiki z własnym sobą
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Monopody

    Używałem monopoda, nawet dokładnie takiego samego jak Ty, w czasach E-1 i ZD35-100. Ilość nieporuszonych fotek wzrosła, aczkolwiek kadrowanie faktycznie było nieco utrudnione. W kadrowaniu pomogła by głowica kulowa z pistoletowym spustem, ale nie dokupiłem bo na tak ciężki zestaw dostosowana była jedynie Manfrotto za ciężką kasę. Jak masz lżejszy zestaw to teraz kupisz jakąś chińszczyznę (mowa o głowicy).

    PS
    Monopod i zdjęcia nocne to jeszcze jedno - dobre narzędzie do obrony / odstraszania przed nocnymi menelami.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.