Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Drony

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Drony

    Ma ktoś z Was taką zabawkę?



    Stosunkowo tania (z GoPro i systemem wizyjnym, tak że się widzi, gdzie leci) wychodzi jakieś 5 tys. zł, a filmiki z tego dech zapierają. Ostatnio się wkręcam w temat dronów. Zastanawiam się też jakby zmusić em10, żeby wifi w nim pracowało dalej, jak te 100 m. Można by go podwiesić i robić fotki z góry.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #2
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Drony

    Tego co pokazujesz na zdjęciach nie mam - i z moich informacji wynika ze to zabawka. Mój dron wyglada tak - https://plus.google.com/photos/11716...59522779643889

    a kilka zdjęć jest na mojej stronie www.airpix.pl - wszystkie zdjecia robione olympusem.

    Obecnie dron jest na sprzedaz w cenie 10tys skonfigurowany do pracy z olympusami.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Drony

    No zabawka zabawką, ale filmiki z tej zabawki robią wrażenie

    Od 11:30


    Jednak wydać 10 k, a wydać 3 k to sporo różnica, choć wiem, że Olka nie podepne pod to. Z ciekawości, jak sterujesz aparatem? Latasz FPV?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #4
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Drony

    Aparatem steruje za pomoca aparatury. Wyzwalacz mam pod kciukiem - powyzej monitor ktory przekazuje obraz prosto z aparatu.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Drony

    Czyli podpinasz pod wyjście USB, czy HDMI? Jak sądzisz, dałoby się wykorzystać sterowanie przez Wifi em10, czy gra nie warta zachodu?
    Ostatnio edytowane przez luc4s ; 30.04.14 o 00:23
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Drony

    Podpinam sie przez usb - wyciagam sygnal video oraz wyzwalam migawke. Na niedużych wysokościach można mysle bawic sie przez wifi - ale wyzej zaczynaja sie schody.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Drony

    A jak się stosujesz do tego http://www.ulc.gov.pl/_download/pers...unikat_uav.pdf

    Wynika, że w większości polskich miast latać nie wolno i trzeba mieć licencję.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Drony

    Na szczęście zazwyczaj latam po placach budowy - z daleka od skupisk ludzkich. Nigdy nie bede latal nad ludźmi albo po mieście.

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Drony

    luc4s zaczep dobasa, bo ostatnio opowiadał o swoich przygodach z tanimi zabawkami. Tym sią najpierw trzeba nauczyć latać

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Drony

    DJI, to nie zabawka. Nawet ta podstawowa wersja. To kompletny system do poczatkowego latania. W dwojce widzialem, ze mozna toto rozbudowac praktycznie do wszystkiego, lacznie z lataniem po punktach, siedzisz pijesz kawke, a maszyna sobie lata i kreci i cyka.

    Jasne, ze moze nawet taniej wyjdzie zlozenie czegos samemu, paradoxalnie tez na ich ramach i komponentach, tylko dla osoby, ktora nie kuma tematu i nie ma obycia, to jest to troche zabawy, na ktora nie zawsze jest czas.

    Faktem jest, iz latanie jakies specjalnie trudne nie jest (masa elektroniki robi swoje) ale pocwiczyc trzeba, osobiscie nie wyobrazam sobie latac bez fpv do dokladnych zadan.

    Sam mysle nad drone juz od dawna, kiedys ceny byly absolutnie zaporowe, teraz jest duzo lepiej. Problemem pozostaje udzwig, takie gopro jest leciutkie, gorzej z aparatem takim jak olek.
    Nawet gimbale te najprostsze sa juz dosc tanie.

    Ciekaw jestem jak watek sie rozwinie. Sledze z ciekawoscia

    pozdroofka
    Ostatnio edytowane przez Janeczek ; 30.04.14 o 09:35
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.