Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: e30+ om zuiko 50/1.8

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Ząbki, k. Warszawy
    Posty
    68
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    e30+ om zuiko 50/1.8

    Na wyświetlaczu jak i na histogramie po zgraniu fotek do programu, nie wyświetla się wartość przesłony 1.8, a najniższa to 2.8. Tym samym nie wiem na czym polega przekłamanie. Wykonałem kilka fotek tym zestawem, które niestety są mdłe i niewyraźne mimo zachwalanej na tym forum "portretówki". Dandelion potwierdza ostrośc przy włączonym AF, jednak ostrzenie pozostawia trochę do życzenia. Czy MF jest lepszym rozwiązaniem z tym obiektywem?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: e30+ om zuiko 50/1.8

    Cytat Zamieszczone przez robros1 Zobacz posta
    Na wyświetlaczu jak i na histogramie po zgraniu fotek do programu, nie wyświetla się wartość przesłony 1.8, a najniższa to 2.8. Tym samym nie wiem na czym polega przekłamanie. Wykonałem kilka fotek tym zestawem, które niestety są mdłe i niewyraźne mimo zachwalanej na tym forum "portretówki". Dandelion potwierdza ostrośc przy włączonym AF, jednak ostrzenie pozostawia trochę do życzenia. Czy MF jest lepszym rozwiązaniem z tym obiektywem?
    Potwierdzenie ostrości średnio działa z manualnymi obiektywami. Niby pika, że już, ale nie jest to takie idealne jak by się wydawało.
    Ja, kiedy używam manualnych szkieł, to ostrzę z podglądem LiveView i przy powiększeniu fragmentu.
    Co do wyświetlanej przysłony... tak ma to ustawiony chip na adapterze - aparat widzi obiektyw jak z f/2.8, ale to akurat nie ma na nic wpływu więc się tym nie przejmuj.
    Co do szkła.. to jest stare szkło i przy największej dziurze może być mydlane.
    Zachwalana portretówka dla E-30 to może i jest 50-tka, ale inna Raczej ZD 50mm f/2 MACRO jak już.


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #3
    | OlyJedi Awatar Candela
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    80
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: e30+ om zuiko 50/1.8

    W czasie kiedy posiadałem e520 miałem matówkę z klinem i rastem, lepsza zabawa niż z ustawianiem dadeliona. Obecnie mam 60D jak potrzeba mi to zakładam również matówkę z klinem i rastem do obiektywów manualnych. Natomiast adapter z potwierdzeniem to tylko sygnalizator, że jesteś blisko ostrości tak miałem i mam w swoich adapterach). Również dobrym rozwiązaniem jest LV ale to wtedy jak aparat jest na statywie a obiekt fotografowany nie jest ruchomy. Sama wymiana Matówki w olku czy canonie jest bardzo prosta i w ciągu kilkudziesięciu sekund jest nowa matówka. Obecnie jednak, można za dobrą cenę znaleźć ZD 50F/2 (jak również zauważył przedmówca) i po co wtedy męczyć się z tymi gadżetami
    EPL-3 z kitami, 6D, 60D i sporo gratów do tego,

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  3. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.