Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: statyw, kadry pionowe i E-330

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    dzięki za opinie o zagadnieniu. Plumek i suchar wygrywają.

    a ten bolec w szybkozłączce to ściema i jego brak absolutnie nie stanowi. co więcej, przykładowo E-300 ma otwór na ten bolec w niestandardowym dla naszego rynku miejscu i bolec swoje a body swoje.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Dzięki za punkt. Dopiszę jeszcze, że mam Velbona Ultra Luxi-F, który ma gumową podkładkę. Nic na to nie poradzę w tym statywie, a z korkiem nie próbowałem.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #13
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez barber
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo
    ten bolec pomaga ustabilizować szybkozłączkę podczas jej odkrecania do korpusu tak aby nie kręciła się dookoła. Bolec ten trafia w specjalnie żłobione pole wokół gwintu na statyw i podczas przykręcania się chowa w złączce. To chyba jedyne zastosowanie tego bolca. Pozdrawiam.
    Ten bolec jest do tego, żeby nie było problemu o czym napisano wyżej. Ma zablokować aparat żeby się nie obracał. Np. 510 ma zaczep na ten bolec. Bolec się musi chować w złączce jak coś przykręcamy co nie ma dziurki na niego lub nie ten rozstaw. Mam taki statyw co bolec z dziurką w aparacie mija się o 2mm.
    Pozdrawiam.
    Też mam tak w moim statywie, że się "mija" o trochę w DSLR, ale pasuje za to do kamery video.

    I podejrzewam, że te z bolcem do DSLR nie będą się zgrywać z kamerami.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: statyw, kadry pionowe i E-330

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    Jak wiadomo E-330 ma niepraktycznie umieszczony gwint do mocowania szybkozłączki a co za tym idzie przy kadrach pionowych aparat potrafi się "obrócić".

    Podgumowana złączka Velbon nie daje rady, choćbym dokręcał na maxa i ciekawi mnie czy szybkozłączka wyłożona korkiem (Sherpa?) utrzymałaby sprzęt w miejscu?

    Czy ktoś z Was walczył z tym tematem? A może lepiej podkleić złączkę jakimś konkretnym materiałem?
    Nie tylko w E-330 zdarzają się takie kłopoty na szybkozłączce przy kadrach pionowych. Każdy masywniejszy aparat z dłuższym obiektywem tak ma.
    Po co walczyć z "wiatrakami" jak są gotowe rozwiązania. Głowice Manfrotto mają do tego celu specjalne szybkozłączki z listwą krawędziową zapobiegającą przekręcaniu się korpusu.




    Natomiast bolec stabilizujący to ściema jedynie w przypadku aparatów, gdyż większość kamer posiada otwór pod bolec dokładnie w tym miejscu i doskonale spełnia on swoje stabilizacyjne zadanie.
    Pozdrawiam.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    dorjan:

    czytałem kiedyś o takich złączkach i widzę, że bez tego nie pojadę. dołączasz do zwycięskiej puli - dzięki za fatygę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.09.09, 09:47
  2. Filemonq- moje skromne, amatorskie kadry :)
    By filemonq in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10.05.08, 22:40
  3. Pierwsze kadry z E-510
    By MacOly in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.02.08, 18:27
  4. E-3 - pionowe pasy w cieniach
    By dobrzyk in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.01.08, 00:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.