Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zdjęcia ze Słowacji

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Zdjęcia ze Słowacji

    Jak już wspominałem w tym wątku wyjazd na Słowację na 4 dni, zwiedzanie (i zabawa) kilku pięknych miejsc zaowocował
    wypełnieniem 3x 1GB xD, ciekawym doświadczeniem foto i popełnieniem kilku rzeczy które każdy fotografujący ma w swoim dorobku
    Na początek
    Demianowska Jaskinia Wolności
    Piękne miejsce o którym można poczytać Tu . Warunki dla fotografa wyjątkowo spartańskie.
    Poruszanie się jedynie w zorganizowanych grupach (dość szybko i sprawnie - a nad tym czuwają przewodnicy)
    Najfajniejsze miejsca to tylko w świetle zastanym i wygląda to faktycznie bajkowo, choć ciemno.
    Brak możliwości użycia statywu (nie wolno i .... nie ma jak, bo miejscami dość wąsko).
    Mnie udało się wejść z monopodem i tylko dzięki temu mam 25 RAW'ów (użytecznych).
    Jako ciekawostkę podam jeszcze że przy ISO 200 miałem czasy 1/2 - 1/5 sek.
    zdjęcia zmniejszone do 800x600 na potrzeby forum

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    Uciekło mi jedno ujęcie - wąski korytarz, po obu stronach, blisko zwisające stalaktyty. Po prawej (nie osłoniętej) pourywane końce i graffiti
    a po lewej za siatką - nienaruszone i czyste. Te osoby które były w tej jaskini pewnie to pamiętają. Aż sie prosi o połączenie
    obu zdjęć ze strzałką na prawo i komentarzem w stylu "nasi tu byli"

    PS. Niedługo wrzucę tu fotki z zamku Spiskiego (dość nietypowe) i niewielki wodospad z wypadu na Hrebienok.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Faktycznie miejsce niezwykle urokliwe. A pomyśleć że na Słowacji byłem conajmniej kilkanaście razy i nigdy tam przejeżdżając nie zajżałem. Next time...
    mente et malleo

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Swietnie ci wyszly te fotki. Dobrzer ujety klimat jaskini.
    ...był Olek jest A6000

  4. #4
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Bardzo ładnie.Przyjemne zdjęcia,godne uznania biorąc pod uwagę warunki w jakich były robione.
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    bardzo udane zdjęcia z których najbardziej podobały mi się 2, 3, 4, 6. Pozdrawiam.

  6. #6
    Oleryk
    Gość
    Bardzo podobaja mi się te zdjęcia.
    To czarowne miejsce, jak zresztą większość jaskiń naciekowych.
    Jestem pod wrażeniem jakości obrazów w tych, trudnych warunkach no i również pod wrażeniem "socjotechniki" jaką zastosowałeś, udowadniając, ze statyw to kijek trekkingowy

  7. #7
    | OlyJedi Awatar leodan
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    W-WA
    Posty
    619
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Bardzo,bardzo ładne.Też odwiedzałem kilka razy Słowację,nawet mam tam rodzinę,ale w to miejsce nie trafiłem,szkoda.Pięknie.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Bardzo ciekawe miejsce. Najbardziej chyba podoba mi sie fot. nr 1., choć wszystkie ogląda się przyjemnie. Miałem kiedyś okazję używać aparatu w grocie (bez możliwości podparcia) i niestety muszę przyznać, że daleko mi do Twoich wyników.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Świetne te fotki. Podobne klimaty znalazłem w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Miałem aparat ale nie odważyłem sie na focenie bo b trudne warunki- wąskie i momentami niskie korytarze, mokre i śliskie. Przewodnik, aby utrzymać odpowiednią temperaturę we wnetrzu jaskini, wyłączał oświetlenie juz obejrzanego sektora itd. (wilgotność 100%, temp. +6C) Chętni do focenia muszą uiścić dodatkową opłatę.

    Gratuluję determinacji

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szklarz
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Tarnów
    Posty
    915
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ciekawe fotki, statyw to postawa.
    Pozdrawiam
    Adam Gandziarowski

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.