Strona 70 z 76 PierwszyPierwszy ... 20606869707172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 752

Wątek: Wątek Faziego

  1. #691
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    Pomysł powstaje w głowie w czasie wciśnięcia spustu. Pomysł ten jest ściśle związany z obróbką komputerową. Czy uważasz, że to już nie jest pomysł?
    zgadzam się, że pomysł powstaje w głowie, niekoniecznie w czasie wciskania spustu migawki, wielokrotnie dużo wcześniej, a czasami bardzo dużo wcześniej jeśli wymaga to odpowiednich przygotowań i absolutnie nie zgadzam się że "Pomysł ten jest ściśle związany z obróbką komputerową"!!!
    Pomysł to jest na osiągniecie efektu zamierzonego i nie musi zakładać żadnej ingerencji programowej o ile efekt zamierzony został uzyskany bez problemu. Jeśli efekt nieco odbiega od zamierzonego wtedy można się posiłkować czym się da, programem też
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  2. #692
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    Ja wymyśliłem sobie jaką atmosferę chcę do nich wprowadzić, a Ty uparłeś się na odwzorowanie rzeczywistości.
    Dlaczego uważasz, że wprowadzenie głębokich cieni do zdjęć jest lepsze od pokazania rzeczywistych cieni?
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    Rzeczywistości która po lekkim "podbiciu" IMHO nabrała blasku.
    Jeśli mówisz o moich nocnych, to rzeczywiście nabrały blasku. Od przepalonych latarni.
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    Teraz myślę, że nie wiem czego bronisz, bo chyba nie tamtych zdjęć?
    Może nie zauważyłeś ale ja tylko staram się wyjaśnić mój punkt widzenia.

    PS.
    Wróćmy jednak do zasady, że o moich zdjęciach będziemy mówić w moim wątku.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #693
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    absolutnie nie zgadzam się że "Pomysł ten jest ściśle związany z obróbką komputerową"!!!
    Pomysł to jest na osiągniecie efektu zamierzonego i nie musi zakładać żadnej ingerencji programowej o ile efekt zamierzony został uzyskany bez problemu. Jeśli efekt nieco odbiega od zamierzonego wtedy można się posiłkować czym się da, programem też
    To Ty tak myślisz. Jak pozna się możliwości programów i efekty jakie można uzyskać, efekty które wcześniej się stosowało. Coś co wiesz jak zadziała, to dlaczego o tym nie myśleć? Bo to obciach, bo komputer i obróbka to be...?
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1234 Zobacz posta
    Ale, ale pomysł w czasie wciśnięcia spustu ? Według mnie ciut za późno
    347. tak powstało. Dosłownie w milisekundzie. Kampinoski Park Narodowy. Miejsce zwane "duchnom drogą". Od wielu lat obserwuje się tu dziwne niewyjaśnione anomalie.
    Jak zobaczyłem w oddali postać wiedziałem jak będzie wyglądać finalnie zdjęcie.

  4. #694
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    To Ty tak myślisz. Jak pozna się możliwości programów i efekty jakie można uzyskać, efekty które wcześniej się stosowało. Coś co wiesz jak zadziała, to dlaczego o tym nie myśleć? Bo to obciach, bo komputer i obróbka to be...?
    Masz straszne klapki z tego co czytam....
    To nie Helmuth a Ty jesteś uparty i dostrzegasz jedno rozwiązanie na wszystko, czyli tylko i wyłącznie swoje podejście. Nie sposób nawet z Tobą dyskutować rzeczowo bo wszystko przerabiasz na swoją modłę, nawet interpretujesz w ten sposób komentarze, udzielając za kogoś odpowiedzi.
    Rób jak uważasz, mnie więcej nic do tego...
    Ja już swoje zdanie wypowiedziałam.

    347. tak powstało. Dosłownie w milisekundzie. Kampinoski Park Narodowy. Miejsce zwane "duchnom drogą". Od wielu lat obserwuje się tu dziwne niewyjaśnione anomalie.
    Jak zobaczyłem w oddali postać wiedziałem jak będzie wyglądać finalnie zdjęcie.
    Jeśli uważasz, że skoro zrobiłeś jedno (może nawet kilkanaście) zdjęcie podejmując decyzję w milisekundzie i stworzyłeś zasadę obowiązującą to chyba jesteś strasznym pyszałkiem, bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.
    Zarzucałeś komuś, że nie chce się uczyć tylko dlatego, że nie rozjaśnia w obrzydliwy sposób fotek , ale udowodniłeś tym co piszesz, że to Ty raczej nie masz ochoty się niczego uczyć. Uznałeś że musi być przerobione na "trendy sposób" (czytaj po Twojemu) i dopiero wtedy widać pomysł i kunszt....Hmmm....
    Dla mnie to tylko tanie efekciarstwo
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  5. #695
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Rozumiem, że w "najwsamprzód" zauważyłeś postać. I tu występują między fotografującymi różnice. Jedni tak inni inaczej. Ja z reguły wcześniej wiem czego oczekuję od kadru. Dla mnie fotografia jest przede wszystkim produktem finalnym a nie surowcem ... Ale w tych czasach nowe definicje, nowe spojrzenia itd. itp. Dobrej nocy

  6. #696
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dlaczego uważasz, że wprowadzenie głębokich cieni do zdjęć jest lepsze od pokazania rzeczywistych cieni?
    Ja wcale tak nie uważam. Myślę po prostu aby adekwatnie do pomysłu użyć wszelkich środków które pomogą zadziałać z wyobraźnią. I na to nie ma gotowego pomysłu.
    Jak sam zaobserwowałeś jednym się podoba innym nie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jeśli mówisz o moich nocnych, to rzeczywiście nabrały blasku. Od przepalonych latarni.
    Może nie zauważyłeś ale ja tylko staram się wyjaśnić mój punkt widzenia.
    Czy zawsze musimy dążyć do idealnego histogramu? Czy przepalone światła latarni aż tak rażą? Moim zdaniem nie. Napisałem też, że można jeszcze nad zdjęciami popracować, bo jaśniejsza wersja doskonała nie jest.
    Tak wiem. Jest to Twój punkt widzenia Tylko odnosi się on do Twoich zdjęć Tak samo jak mój do moich...żeby nie było

    ---------- Post dodany o 23:57 ---------- Poprzedni post był o 23:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    Dla mnie to tylko tanie efekciarstwo
    Czyli ta ostatnia wrzutka Ci się nie podoba?

  7. #697
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    347. tak powstało. Dosłownie w milisekundzie. Kampinoski Park Narodowy. Miejsce zwane "duchnom drogą". Od wielu lat obserwuje się tu dziwne niewyjaśnione anomalie.
    Jak zobaczyłem w oddali postać wiedziałem jak będzie wyglądać finalnie zdjęcie.
    Akurat to zdjęcie wydaje mi się najsłabsze z tych "strasznych".
    Naprawdę tak je zobaczyłeś? Z tymi przepałami na pierwszym planie?
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    Myślę po prostu aby adekwatnie do pomysłu użyć wszelkich środków które pomogą zadziałać z wyobraźnią.
    Naturalnie, mówisz o środkach, które pobudzą Twoją.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #698
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Akurat to zdjęcie wydaje mi się najsłabsze z tych "strasznych".
    Naprawdę tak je zobaczyłeś? Z tymi przepałami na pierwszym planie?
    To już jest zwykła złośliwość Na zdjęciu nie ma najmniejszego przepału, a jaśniejsze elementy stanowią kontrapunkty. Światło ma "grać" ma robić robotę. Ma świecić tam gdzie powinno

  9. #699
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta


    ---------- Post dodany o 23:57 ---------- Poprzedni post był o 23:54 ----------


    Czyli ta ostatnia wrzutka Ci się nie podoba?
    Ty naprawdę chcesz znać moja opinię, czy chcesz się jeszcze ze mną podroczyć?
    Przecież wiesz, że ja nie kadzę a poza tym nie uznajesz mojego punktu widzenia to na pewno masz ochotę poczytać co myślę?
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  10. #700
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    Ty naprawdę chcesz znać moja opinię, czy chcesz się jeszcze ze mną podroczyć?
    Przecież wiesz, że ja nie kadzę a poza tym nie uznajesz mojego punktu widzenia to na pewno masz ochotę poczytać co myślę?
    Znam Twój punkt widzenia i naprawdę chcę usłyszeć co myślisz.

Podobne wątki

  1. Wątek Sketeyo
    By sketeyo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 3.05.10, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.