Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 477

Wątek: Chińskie początki z E-M10

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez goroh Zobacz posta
    Nie bijcie za mocno
    pzdr
    Witam !

    Bardzo dobre foty !!!

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #22
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    dla mnie ostrość jest ok.
    lubię oglądać zdjęcia z miejsc, których sam nie zobaczę,
    na pewno będzie ciekawie i może kolorowo
    wstawiaj zdjęcia jako załączniki, wtedy wejdzie kilka na raz, np. z jakiegoś wspólnego tematu
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  3. #23
    | OlyJedi Awatar goroh
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    平顶山
    Posty
    146
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Witam,
    I dziękuje za miłe (chyba lekko za miłe) słowa.
    Lata 80te w Chinach to prehistoria, kraj zmienia się tak szybko, że rok w Chinach to jak 3-5lat na zachodzie
    Ale wracając do zdjęć...
    10tke mam dopiero od tygodnia, pn-pt pracuję, więc proszę o cierpliwość Jak będzie coś ciekawszego to wrzucę.

    abir chciał serię i kolory, to proszę:
    Dziś 3 migawki z weekendowego bazaru. Jeśli kupujecie sos do spaghetti, pizzy lub marynowane słoiki to bardzo prawdopodobne, że takie, lub podobne suszone płatki chilli się w tych produktach znajdują.

    5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	969,0 KB
ID:	114092

    6
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	776,6 KB
ID:	114094

    7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	779,6 KB
ID:	114093

    Z samokrytyki to w 7 ostrość wolałbym na twarzy niż worku z przyprawą, a najlepiej i tu i tu...

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez goroh ; 2.04.14 o 14:15
    http://www.chiny-info.pl - Blog + subiektywny przewodnik po Chinach
    Made in China - Facebook
    Chińskie początki z E-M10 - wątek

  4. #24
    | OlyJedi Awatar jarovit
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Tak, wrzucaj kolor. Napatrzeć się na chińską egzotykę, to tylko w egzotycznym kolorze.
    PENTAX

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Ciekawy wątek, egzotyka dla większości z nas, pokazana przez jednego z nas
    Jestem ciekawy, jak wygląda chińska ulica, ludzie i budynki na prowincji, czy to takie "zabite dechami" miejsca, czy tam też widać chińskie zmiany?

    Ładne kolorowe zdjęcia z bazaru, ale fajnie wyszło też BW, portret Chińczyka.
    Czy używasz takich płatków jak na zdjęciach do przyprawiania jedzenia? Czy Twoja dieta to produkty wyłącznie tamtejsze, czy może starasz się jeść na co dzień potrawy jak najbardziej zbliżone do europejskich, wspomniałeś o pizzy i spaghetti?
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #26
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez goroh Zobacz posta
    Witam,
    I dziękuje za miłe (chyba lekko za miłe) słowa.
    Chinuj dalej OMDekiem, kroisz fajny turystyczny wątek.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #27
    | OlyJedi Awatar goroh
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    平顶山
    Posty
    146
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Jeszcze jedno dzisiaj, ale znowu bez koloru, sorry jarovit

    8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	415,6 KB
ID:	114099


    Czy używasz takich płatków jak na zdjęciach do przyprawiania jedzenia? Czy Twoja dieta to produkty wyłącznie tamtejsze, czy może starasz się jeść na co dzień potrawy jak najbardziej zbliżone do europejskich, wspomniałeś o pizzy i spaghetti?
    Generalnie jadę na chińszczyźnie. W większych miastach nie ma problemu z zachodnim jedzeniem, ale im dalej od metropolii tym gorzej.
    Jeśli to nie jest wbrew regulaminowi to podlinkuje do wpisu na swojej blogo-stronie jak sobie radzę kulinarnie...
    Jestem ciekawy, jak wygląda chińska ulica, ludzie i budynki na prowincji, czy to takie "zabite dechami" miejsca, czy tam też widać chińskie zmiany?
    Postęp jest widoczny, ale oczywiście też sa zabite dechami rejony, gdzie niewiele sie zmieniło przez ostatnie lata, czy dziesięciolecia.
    Mam trochę materiałów z ostatnich lat, ale to z lustrzanego Nikona było robione więc sobie darujmy Z czasem i z omd pozaglądam tu i tam. A w 2 połowie czerwca zacznę wakacje więc 2 miesiące focenia i jeżdzenia po Chinach

    Nie chcę zbytnio sie tu o Chinach rozpisywac bo to foto nie podróżnicze forum, ciekawi Państwa Środk może odpowiedzi znajdą na mojej stronie. Tylko ostrzegam, że tam zdjęcia mogą być 'średniejsze' bo i publika mniej wymagająca [a nawet z komórki czasem tam lądują pliki...]
    pzdr!
    Ostatnio edytowane przez goroh ; 2.04.14 o 16:19
    http://www.chiny-info.pl - Blog + subiektywny przewodnik po Chinach
    Made in China - Facebook
    Chińskie początki z E-M10 - wątek

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Mam pytanie pozafotograficzne - o alfabet. Czy istnieje coś takiego jak alfabet chiński? Czytam, że język chiński wyraża się poprzez tysiące znaków, dziesiątki tysięcy. A może tylko starochiński tak ma? Jak operować takim olbrzymim zbiorem hieroglifów?

    Jak się przedstawia komputerowa klawiatura chińska? To przecież mogą być co najwyżej sylaby. Nie mogą to być tylko pojęcia, bo by liter nie starczyło.
    Poza tym jak się rozeznać w tych wszystkich znakach? Czytam, że język chiński pełny zawiera 50 000 znaków, a współczesny potoczny - kilka tysięcy.
    Czy język chiński jest trochę aglutynacyjny, tzn. nowe pojęcia tworzy się poprzez zbitki słów (morfemów), czy wcale nie jest aglutynacyjny?

    Dopisuję. Zerknąłem na blog. Bardzo mi się spodobalo zdjęcie ulicznego ruchu - samochody dość ciasno, a między nimi przeciskające się strumienie rowerzystów. Prawie horror.
    Poza tym bardzo ładna kompozycja. Wartość poznawcza bardzo wysoka.

    Pzdr, TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 2.04.14 o 16:31

  9. #29
    | OlyJedi Awatar goroh
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    平顶山
    Posty
    146
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Alfabetu w mandaryńskim nie ma, są znaki/symbole, potocznie 'krzaczki'. Alfabet pojawia się w pinyin(fonetyczny zapis języka wprowadzony w latach 50tych by żyło sie łatwiej. Klawiatura ma więc nasz' alfabet' i piszemy używając fonetycznego zapisu a komputer sam podsunie możliwości(symbole) z których wybieramy znak, o który nam chodzi. Przykładowo:
    'obcokrajowiec': 老外 (pin yin- Lǎo wai) więc wpisując 'lao' komputer da nam do wyboru lao z 4 tonami, i wybieramy 'Lǎo' a komputer następnie zasugeruję najpopularniejsze pozycje z Lǎo. Jeśli nie a nszego słowa to wpisujemy litery kolejnego słowa i wtedy komputer zakroi zasób słów i w prędzej czy później znajdziemy to czego nam trzeba. Wiem, że brzmi czasochłonnie i skomplikowanie, ale Chińczyli piszą błyskawicznie, jak my po swojemu. Kwestia przyzwyczajenia. Inna sprawa, że przez tę komputeryzacje coraz więcej ludzi ma problemy z pisaniem znaków, wszystko za nich robi komórka lub komputer
    Proponuję dodać sobie do paska języków w windowsie chiński to będzie łatwiej zrozumieć. Opcjonalnie youtube... 1:30 wiac jak sie pisze
    Zbitki też są i powstają ale przykłądu mi brak w tej chwili.
    Jak sie rozeznać? Są pewne schematy, ale sporo trzeba najzwyczajniej zapamiętać. Przykład
    - 'drewno, las' (pomijając inne znaczenia). Dodajemy do tego -'biznes, działalność, zawód, praca' i mamy '林业' czyli las+biznes=leśnictwo
    Mój chiński jest słaby, przyjeżdzając do Chin w 2009 nie sądziłem że się tak zasiedzę. Potrafię się dogadać w codziennych sytuacjach ale pisany język odstawiłem dawno temu...
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez goroh ; 2.04.14 o 17:03
    http://www.chiny-info.pl - Blog + subiektywny przewodnik po Chinach
    Made in China - Facebook
    Chińskie początki z E-M10 - wątek

  10. #30
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    dzięki za kolor w serii
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

Podobne wątki

  1. poczatki nub'a
    By pho in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16.09.17, 21:36
  2. Chińskie zamienniki adapterów 4/3 - mikro 4/3
    By Olo73 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 17:24
  3. Początki
    By zabka2002 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27.02.11, 14:40
  4. Początki z E-520
    By Lukas77777 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 09:59
  5. Muszla ME-1 (1.2x) a chińskie 2.3x??
    By kaefpe in forum E-System
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10.03.08, 13:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.